Bůh zemřel, když se narodili

Bůh zemřel, když se narodili https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/261833/bmid_buh-zemrel-kdyz-se-narodili-261833.jpg 4 14 14

Po smrti Václava II. se trůnu a moci ujímá jeho syn Václav III. Do jeho života i vlády však zasahují nejen mocní čeští šlechtici v čele s Jindřichem z Lipé, ale i ženy královského rodu. Román popisuje především jednu životní epochu královy sestry Elišky Přemyslovny, která je zmítána mezi láskou a svým majestátem, jenž nechce ohrozit. Na kterou stranu se má princezna přiklonit, když při válečném tažení do Polska je Václav III. vystaven smrtelnému nebezpečí? Základem příběhu o lásce, nenávisti a touze po moci jsou skutečné historické události doby, kdy v Čechách vládli poslední Přemyslovci.... celý text

jitkanovacova
18.08.2011 5 z 5

Kniha je velmi čtivá, moc se mi líbila. Měla jsem jí vypůjčenou v knihovně a chtěla jsem jí koupit domů,ale bohužel je už nesehnatelná, což je podle mě škoda :´(
Na to, že se jedná o prvotinu s takovým mnžstvím postav, musím říct, klobouk dolů. Ve všem jsem se dobře orientovala.
Ale pravdou je, že novější knihy Oldřišky Ciprové mám raději, v prvních dvou knihách mi vadil ten konec, člověk zůstane sedět s otevřenou knihou a říká si, proč to muselo dopadnout tak špatně.