Bůh a lokomotiva

Bůh a lokomotiva https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/156405/buh-a-lokomotiva-qSO-156405.JPG 5 5 5

kapr
19.03.2018 3 z 5

Knihu jsem kdysi, zřejmě kolem onoho roku 1961 dostal jako dárek od příbuzné. Knihu jsem tehdy přečetl. Nevím už přesně proč, co mi na ní všechno vadilo, ale vůbec mi nesedla, a napříště jsem se pak autorovi důsledně vyhýbal. Vzhledem k tomu dávám knize prozatím 4 x *, protože nechci autora zbytečně neúměrně poškodit, a přesto dát toto své mínění najevo. Jak to bude jen možné, přečtu si ji znovu a hodnocení ještě upravím, pravděpodobně směrem dolů. Možná to bude ale trvat poněkud déle, odhaduji, že bude v mé knihovně k nalezení spíše kdesi ve spodních, jen velmi obtížně přístupných vrstvách atmosféry.

cervec
09.09.2016 5 z 5

Knihu jsem se z nějakého nezřetelného popudu (myslím interview s p. Mahlerem) rozhodl opatřit padesát roků po té, co jsem ji četl jako kluk a nenalézám adekvátních slov k vyjádření obdivu nad hloubkou záběru, šíří a nadhledem, se kterým prezentuje fenomén Indie. Jistě, je zde nemalý časový odstup i ideologický patos, ale to vše zcela vybledne před pronikavě svěžím a přes to ohromujícím dojmem z této knihy.