Budeme se bránit

Budeme se bránit https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87296/bmid_budeme-se-branit-PHF-87296.jpg 3 1 1

Mr.Fox
19.03.2024 3 z 5

Prvních 30 stran textu věnováno různým prostředkům sebeobrany (nože, obušky, boxery, spreje, paralyzéry, plynovky ad.), zbylých 85 stran textu pak pojednává čistě o střelných zbraních. Prostor je zde věnován zejména pistolím a revolverům, ale nechybí ani zmínky o brokovnicích a automatických puškách, v závěru doplněno výtahem ze Zákona o střelných zbraních a střelivu. Čtenář se dozví mj. o výhodách a nevýhodách jednotlivých prostředků, historii, možnostech koupě, nechybí výčet základních známých modelů/výrobců s přiloženými fotografiemi atd. Byť je publikace 30 let stará, zevrubný základ se z ní dá načerpat. Nečekejte však taktické průpravy sebeobrany, je to taková směs všeho možného, někde možná zbytečně hnaná do podrobností, které čtenáře-laika jen zahltí, jinde obsahuje naopak pouze pár vět obecného pojednání. S ohledem na to, kolik prostoru bylo věnováno pistolím a revolverům, bych zájemcům o tento obranný prostředek doporučil jako volné pokračování knihu Defenzivní střelba (V. Havel), která rozebírá zmíněné zbraně a související témata více dopodrobna. Celkově povedená kniha, nicméně mám problém s osvětou potřeby vlastnit sebeobranný prostředek - kdyby chodil po ulici každý druhý ozbrojený, to by to dopadlo... na druhou stranu chápu, že autor má z praxe jiné zkušenosti a touto knihou vychází vstříc lidem, kteří se opravdu vlivem okolností a okolí cítí ohroženi a mají potřebu se bránit. Reklamy obchodů, zboží a služeb v úvodu a závěru jsou pak už jen příjemnou retro připomínkou. :-)

zbraně

1995  60%Budeme se bránit