Brněnské kolo a drak

Brněnské kolo a drak https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/242237/bmid_brnenske-kolo-a-drak-242237.JPG 4 77 23

Kabuky
11.06.2022 5 z 5

Vzpomínky na dětství.

Sabina335
18.12.2021 5 z 5

Krásná sbírka pověstí z oblasti Brna. Krásné čtení pro děti.

martin č.
14.03.2021 4 z 5

Spousta pověstí je "taková slohovka žáka třetí třídy", jak to nazvala manželka. Chaotická a bez pointy. Je třeba si ale uvědomit, že je to napsané pro děti (a našim se to také líbí). Z tohoto úhlu pohledu a jako soubor všech hlavních brněnských pověstí a jako Brňák to musím ocenit.

Hani77
16.11.2019 3 z 5

Několik pověstí se mi moc líbilo, ale celkově mě kniha moc nenadchla.

JPBelmondo
04.10.2018 3 z 5

Sesbírané pověsti a legendy z Brna a okolí. Kniha je vhodná i pro děti, je to lehké čteníčko.

Isew
16.09.2018 3 z 5

Hned první pověst vypráví o tom, že ne vždy se vyplatí sázku vyhrát. Sice můžete mít krátkodobý zisk, ale v dlouhodobém horizontu můžete o hodně přijít. Jako ze života. Žádnou z pověstí jsem neznala. V Brně jsem sice strávila asi půl roku, ale to je tak akorát dost na to, abych zjistila co je to šalina a švica. Na pověsti tenkrát nedošlo. A pověst o loupežnících v hospodě byla tedy dost drsná.

katy211
02.08.2018 5 z 5

Povinná četba pro Brňáky:-)

chybinspirace
05.07.2018 4 z 5

Velká škoda, že brněnské pověsti nejsou tak rozsáhlé, jako pověsti pražské. V této knize nalezne čtenář ty nejznámější.

leny.wood
27.03.2018 5 z 5

Od Brna jsem vzdálená skutečně hodně a jsem ráda, že jsem na tuto tenkou knížku narazila. Nevadí mi, že nevím, kde některá místa jsou, užila jsem si způsob vyprávění, které je určeno primárně pro děti a i jsem se zasmála.

Anne Leyyd
08.03.2018 4 z 5

Podobné knihy nelze hodnotit (z mého pohledu) jako typické beletristické dílo vzhledem k mnoha typům povídek, přičemž některé by se daly nazvat spíše prostým útržkem. Proto bych kladně ohodnotila spíše zpracování a snahu autorů zachytit pověsti Brna a přilehlého okolí. Co bych upravila, tak připojení mapek či obrázků daných míst, aby si i "nebrňáci" mohli udělat lepší představu o tom, k jakému místu se daná příhoda vztahuje. Věřím totiž, že obyvatelé Brna si z této knížky rozhodně odnesou více...

A vážně by bylo skvělé, kdyby i další města měla sesbírané své povídky a pověsti :-)

Květinka008
27.02.2018 3 z 5

Knížka jako dárek k narozeninám měla být do kategorie čtenářské výzvy "o Brně". Ejhle, a ona mi bez hledání a náhodou naplnila jinou, pro mě nejobtížnější kategorii :-) Jinak ji hodnotím jako střed - knížka je psaná pro děti a domorodec více či méně všechny pověsti zná. Konec byl lehce hororový a nelíbí se mi krátké, ani ne stránkové pověsti. Určitě se daly povyprávět košatěji, aby byly aspoň jako pohádka před spaním.

Netopyr07
10.02.2018 4 z 5

Škoda, že je těch pověstí o Brně v této knížce tak málo, ale rozhodně jsou zde ty nejznámější. Není nad lidová vyprávění a občas i přikrášlené příběhy, které pak dokáží zaujmout :-)

hakunamatata
01.02.2018 5 z 5

Při čtení téhle knihy: ahaa, ba joo, vždyť kolem toho chodím denně a konečně vím proč!
Taková milá historie Brna. Povinná literatura pro všechny (skoro) brňáky!

PavlineCZka
17.08.2017 5 z 5

Dáreček od mého dědy. Myslím, že by se mělo jednat o povinnou četbu pro všechny Brňáky a i ty, kteří si na ně alespoň hrají, abych se pak nesetkávala s tím, že ani neví, co je to drak a kde se nachází... :-)

mot33
04.07.2017 3 z 5

Ja myslímže asi ok,neurazí .

vlkodlaq
06.08.2016 3 z 5

Jak řekla Lenourt, "tohle by si měl přečíst každej Brňák" ještě doplním o "i náplava".

katerina9455
18.10.2015 5 z 5

Pověsti o Brně krásně napsané pro děti :-) Nejsem Brňák, ale Brno znám a je dobré se dovědět o některých místech jejich pověsti. Knížka se mi moc líbila!

Lenourt
13.02.2014 3 z 5

Tohle by si měl přečíst každej Brňák ;-)

crazyjuan
10.09.2013 5 z 5

Tohle by mělo být víc než povinná četba pro každýho Brňáka.

_sjuu_
28.05.2013 2 z 5

povinná četba na prvním stupni :) moc mě to nenadchlo