Brněnské Gestapo 1939–1945 a poválečné soudní procesy s jeho příslušníky

Brněnské Gestapo 1939–1945 a poválečné soudní procesy s jeho příslušníky https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398912/brnenske-gestapo-1939-1945-a-povale-EGE-398912.jpg 5 3 2

V knize autor na základě svého dlouholetého archivního výzkumu podrobně popisuje historii nacistické tajné státní policie (Gestapa) v Brně, což je zajímavá problematika, která dosud nebyla podrobněji zpracována.

Habrovan
03.02.2023 5 z 5

Pokud seženete, dostane se vám do rukou kniha, která danou látku zpracovává fundovaně, a především objektivně; nesnaží se relativizovat oběti komunistů, nemasarykuje, faktograficky vám ty děje nabídne, a vy to přijmete, nebo ne. Ještě se patří vyzdvihnout, že publikace nezabředává do zbytečných detailů, leč tam, kde to patří, nasvítí jej reflektorem. Užasl jsem, kolik nám neznámých lidiček si zaslouží hlubokou úctu, že jsme nebyli národem poserů, byť se cena platila nejvyšší. Za mě poklona, moc lepších knih o odboji není.

Kakho-Oto
01.04.2019 5 z 5

Po publikaci "Deprese a naděje" autora Petra Kopečného další vynikající titul o protektorátní tématice. V tomto případě se kniha věnuje dění na celé "protektorátní" Moravě. Hlavní pozornost je, jak titul napovídá, věnována brněnskému gestapu a jeho příslušníkům, zájemce se však také poměrně dost dozví o protinacistickém odboji. Přirozeně, vždyť gestapo bylo do první poloviny roku 1944 dominantním protivníkem českého odboje, poté již nacisté museli zapojit speciální protipartyzánské oddíly. Řekl bych, že se kniha stane respektovaným a často citovaným odborným dílem.

druhá světová válka (1939–1945) Brno gestapo poválečná doba české dějiny Protektorát Čechy a Morava mimořádné lidové soudy

Vladimír Černý
česká, 1975
2015  95%První republika 1918-1938
2018  100%Brněnské Gestapo 1939–1945 a poválečné soudní procesy s jeho příslušníky
2004  100%Legenda bez legend
2018  0%Město Pohořelice
2015  0%New mediation, new pop-culture?

Kniha Brněnské Gestapo 1939–1945 a poválečné soudní procesy s jeho příslušníky je v