Britské obrázky

Britské obrázky
https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69667/britske-obrazky-69667.jpg 3 15 15

Kniha, kterou berete do ruky, je sledem postřehů a úvah o složité skutečnosti ostrovů, jež můžeme s jistou mírou zjednodušení nazvat Spojené království Velké Británie a Severního Irska. Je to vyprávění o Britech, jejich dějinách a současnosti.

soukroma
04.10.2021 3 z 5

Taková všehochuť. staré a nové (do roku 2007), politika a kultura, města a venkov, dějiny a postřehy, prostě koktejl nejrůznějších informací. Jistě se tam spousta věcí najde, ale mně osobně to nevyhovuje.
Musím zase po letech vytáhnout Anglické listy, abych se potěšila skvělým novinářsko-cestovatelským i lidsko-civilním stylem, četbu, která nezastará.

ElfkaEleanor
01.10.2016 3 z 5

Kniha je pravda lehce rozporuplná kvůli autorovým osobním názorům, na druhou stranu se mi líbí autorova pozorovací schopnost. Všímá si úplných detailů života Britů, které dokáže čtenáři předat a dokáže zajímavým způsobem podat i dějiny ostrova.

mariva
30.08.2015 2 z 5

Původně jsem si knihu vzala na dovolenou do Anglie, ale raději jsem koukala kolem sebe, takže na čtení byl čas až po návratu. Dost mě zklamala. Některé kapitoly jsou sice hodně zajímavé, ale některé zase v knize vůbec být nemusely.

ladyfromskye
23.07.2015 3 z 5

Po celou dobu čtení jsem byla z knihy na rozpacích a ty trvají i teď, po dočtení. Chvílemi jsem byla nadšená, chvílemi mírně znuděná a pak jsem taky s několika názory prostě nemohla souhlasit. Inu, je to knížka napsaná v publicistickém duchu, a tak tu asi hodně záleží na míře ztotožnění či neztotožnění se s autorovými názory, která pak určí i výsledné hodnocení.

zuzana13
12.07.2015 5 z 5