Brevíř úspěšného lékaře

Brevíř úspěšného lékaře https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/141936/brevir-uspesneho-lekare-141936.JPG 4 19 8

Humoristická prvotina mladého lékaře vypráví rozmarně o studiu medicíny, o počátcích lékařské praxe v nemocnici a o práci obvodního lékaře.

Lka
02.07.2023 4 z 5

Pěkná kniha, u které jsem se občas nasmála. Nejvíc mě bavilo vyprávění ze studentských let.

Lessana
24.08.2020 3 z 5

Úsmevné (pozor, nie vtipné - čo ma dosť sklamalo) rozprávanie lekára, ktorý spomína na rozhodnutie zasvätiť tejto bohumilej činnosti svoj život, na prijímacie pohovory na Karlovej univerzite, na život na internáte, kolegov a vyučujúcich na fakulte, stáže a napokon prax so všetkými jej výhodami i nevýhodami. Popretkávané dejom doma, v (nie celkom šťastnej a spokojnej) domácnosti so ženou a dcérou + s radami svokrovcov. Štýl zaujme, zážitky tiež (mňa najmä tie porovnávacie s Dr. Balejom), no v konečnom dôsledku má človek pocit, že medicína - nikdy! :)

Gejitka
19.08.2018 3 z 5

Kniha ve stylu "Básníků" od Ladislava Pecháčka, jen trošku slabší odvar, ale dalo se to číst. Trochu jsem si vzpomněla na studentská léta strávená na vysoké škole.

prochajda
18.08.2018 3 z 5

Určitě pravdivá a humorná kniha, bohužel....

StepkaStepka
17.09.2017 5 z 5

Trampoty praktického lékaře, jenž vzpomíná na studentská léta, trápí se s potomkem a ženou, která mu věčně předhazuje "úspěšnějšího" kolegou.
Byť nemám s lékařským prostředím takové zkušenosti, ze srdce jsem se nasmál, při čtení této knihy.

susu
30.04.2017 5 z 5

Když jsem přečetla tuto knihu, měla jsem chuť dát si okamžitě přihlášku na medicínu ;)

myelka
11.11.2015 5 z 5

Perfektná a pravdivá kniha o životě snad všech lékařů a mediků. Pokaždé se mi vybavovali historky stejné nebo podobné, bavila jsem se celou dobu. :)

tuso
25.03.2012 5 z 5

Toto je knížka, kterou mám ještě v původním, snad prvním, vydání. Nikdy jsem nečetl nic tak trefného a zároveň vtipného. Kdysi jsem se někde setkal s komentářem autora, který uvedl, že všechno, co v té knížce napsal se stalo jemu, jeho spolužákům nebo kolegům. Tenkrát jsem byl na gymnáziu a myslel jsem si, že to nemůže být pravda. Ale pak na lékařské fakultě jsem pochopil, že to všechno může být pravda, protože něco podobného jsem vídával skoro každý den. Akorát málokdo to dokáže podat s takovým vtipem jako Miloslav Urban. Takže toto dílko vřele doporučuji.

Miloslav Urban
česká, 1940 - 2006
1977  84%Brevíř úspěšného lékaře
1979  49%Návrat ztraceného otce
2010  48%Ideální Čech
2011  60%Stopařky už neberu
1994  0%Jak se bránit zločinu

Kniha Brevíř úspěšného lékaře je v