Bratrstvo turínského plátna

Bratrstvo turínského plátna https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/8658/bmid_bratrstvo-turinskeho-platna-9kj-8658.jpg 3 47 10

Temné tajemství, záhada plátna, do něhož bylo kdysi zavinuto tělo Ježíše Nazaretského, se zrodila v Palestině a prochází Byzantskou říší, středověkými templářskými hrady v Palestině, Francii a Portugalsku, aby se v současnosti stala předmětem krvavého sporu mezi tajnou křesťanskou sektou z turecké Edessy a ještě utajenějšími pokračovateli a dědici více... templářských tradic. Autorka nás s úžasnou schopností vykreslit nejen prostředí, ale i charaktery postav provede prakticky po celém světě, celými moderními dějinami. Příběh vyvrcholí v turínských katakombách, kde se nenávratně (a naprosto nečekaně) uzavřou osudy několika hlavních hrdinů. Fascinující thriller, který se stal bestsellerem již v celé Evropě a právě si podmaňuje Ameriku.... celý text

Mytologie Záhady
Vydáno: , Mladá fronta

La hermandad de la Sábana Santa , 2004

Noonian
24.01.2023 2 z 5

Nápad dobrý, provedení špatné...

alabra
13.01.2023 2 z 5

Jen málokdy se s knihou nudím, ale tady se to stalo, téma určitě lákavé, ale způsob provedení nešťastný.

Majdoslava
19.10.2020 2 z 5

Naivní. Autorsky nevyzrálé. Nedoporučuji.

ludek.n
02.01.2019 3 z 5

Bratrstvo turínského plátna je kombinace detektivního thrilleru a historického románu. Autorka zvolila systém prolínajících se časových rovin, aby nám přiblížila záhadu plátna, do něhož bylo zavinuto tělo Ježíše Nazaretského. Je bizarní, že ona akční rovina, představovaná vyšetřováním okolností požáru v turínské katedrále, vychází autorce minimálně ve třech čtvrtinách knihy ploše a má nádech mondénnosti, jež tak trochu nudí. V opozici k tomu stojí historické pasáže, které sice dokáží zaujmout, ale jejich formát vsuvek, rozšiřujících a doplňujících hlavní dějovou linii, má k celistvosti daleko. Procházka napříč stoletími, kde se vezme jen tu a tam něco zajímavého, dává dílku nelichotivou roztříštěnost a pocit, že slepit dohromady se dá všechno. Na druhou stranu závěrečná katarze v turínských ulicích má všechny předpoklady čtenáře strhnout a pohltit, včetně působivého happy endu.

bezprezdivky
11.10.2017 odpad!

Klišé na klišé, hloupá kniha.

Cvrčekk
13.02.2017 3 z 5

Dobrý nápad, kniha se mi líbila. Problém se objevil u konce, který mi připadá odbytý a narychlo daný dohromady. Škoda.

()))_______)__)
11.08.2014 1 z 5

S prominutím musím konstatovat, že tato kniha je dle mého názoru brak. Přečetl jsem ji jen kvůli tomu, že jsem během dovolené mou knihu dočetl a abych měl co číst, vypůjčil jsem si od známé toto "dílo". V knize je slátáno páté přes deváté, historické pojetí je úplně mimo, chytří detektivové s fištrónem mají uvažování žáka pomocné školy a ten konec je naprosto "famózní". Zase abych nebyl jen přehnaně kritický, jedná se o oddechovou literaturu, takže se dá ledacos odpustit... Stále lepší než slavné "Ich liebe dich" slátaniny :)

Forrest
13.11.2013

S knihami na podobnou tématiku se od premiéry "Šifry..." jakoby roztrhl pytel. Či snad vzhledem k dobré houbařské sezóně se zjvevují jako příslovečné "houby po dešti". I takto lze rádoby tento bestseller charakterizovat.... stojí za houby...
Naprostá snůška polopravd a spekulací a nesmyslů. Ošem pro pobavení, úsměvné pobavení toto dílko může průměrně náročnému čtenáři postačit. Jinak škoda peněž.

derminator
30.11.-0001 4 z 5

Není to špatná knížka ale některé pasáže určitě hodně přimyšlené a to už Brownovo nebo Berryho knihy jsou o hodně lepší

Sojkicz
30.11.-0001 1 z 5