Skeldal

Skeldal https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466907/bmid_skeldal-05M-466907.png 4 13 4

Brány Skeldalu série

< 4. díl

Příběh se řítí do finále! Hrdinové mají všech pět částí klíče… nebo si to alespoň myslí… takhle, Filip si je vlastně skoro jistý, že je nemají, ale i tak míří za démonickým kovářem a dál k tajemnému Skeldalu, který jim otevíra svoji bránu a zve k závěrečnému souboji. Ale co až jí projdou? S kým se na druhé straně utkají? A co až se za nimi brána zavře? Bude všechno Elvířino vědění, které na ostrově shromáždila, stačit, aby se z téhle šlamastyky vyhrabali? Pomůže Wahargemovi kompletní dračí zbroj proti tolika nepřátelům? Bude Filip i na konci takový pitomec jako na začátku? To vše se dozvíte v grandiózním finále humoristické fantasy napsané podle kultovní české počítačové hry.... celý text

witko
16.12.2023 5 z 5

Celá série se mě bavila, místy jsem se i zasmál. Hodně se mi líbil vyprávění formou divadelní hry.

Sidonie
08.02.2023 5 z 5

Když čtete sérii, vždycky se trochu bojíte, aby vás závěr nezklamal.
A přesně to se tady... ani náhodou nestalo! Sakra, to byla jízda!
Nejlépe strávený víkend, jaký si umím představit. Ano, knížku jsem zhltla za víkend. To nešlo jinak.
V závěrečném dílu Bran Skeldalu je úplně všechno, v co jsem doufala. A dokonce něco navíc - třeba jedna orgie a jeden porod uprostřed bitevní vřavy!

Odložila jsem kvůli Skeldalu Mistborny, protože kam se hrabe Brandon Sanderson na Jindřicha Rohlíka! I když zase, musím říct, že na knížky od Brandona nemusí člověk tak dlouho čekat. :-D
Určitě doporučuju si přečíst všechny čtyři díly hned za sebou, protože u mě ta pauza byla docela dlouhá a na začátku jsem pořád chodila listovat předchozími díly, abych si něco připomněla (ne že by to bylo vyloženě nutné, ale byla by škoda něco minout a nemít z toho čtení pak stoprocentní zážitek).

Měla bych něco vytknout, ať zním objektivně? Ale nenapadá mě co. Bylo to naprosto boží. Jedna z nejlepších fantasy sérií, které jsem kdy četla. Doufám, že Jindřich Rohlík s psaním nekončí.

PS: Děkuju za knížku s krásným věnováním. Tenhle pozitivní komentář teď rozhodně nepíšu jen proto, že vím, že to tu autor čte! :-D

cziss
05.09.2022 5 z 5

Závěrečný díl se moc povedl. Jak už vyústěním, tak vývojem postav. Tato série vážně stojí za přečtení. PS.: a není to fantasy pro děti :)

kolacky
17.12.2021 4 z 5

Hm... Tak nakonec nebyl Wahargem až takový primitiv, jak vypadal na začátku. Aspoň tak.

česká fantasy

Jindřich Rohlík