Místo tebe

Místo tebe https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136915/bmid_misto-tebe-gai-136915.jpg 4 80 26

Brantevik série

< 2. díl

Severský krimiromán úspěšné švédské autorky Sofie Sarebrant je volným pokračováním knihy 36. týden. Uplynulo šestnáct let od doby, kdy byla Agnes unesena, držena v zajetí a přinucena, aby v temném sklepě uprostřed letního ráje, za jaký je pokládán Brantevik, porodila chlapečka. Dítě jí bylo odňato z náruče v téže vteřiině, kdy se poprvé nadechlo. Co se s ním pak stalo, zůstalo záhadou, kterou se policii nepodařilo rozřešit. Dnes je tehdy dvouleté dceři Nicole osmnáct let a rozhodne se vypátrat temné rodinné tajemství. Chce zjistit, co se stalo s jejím bratrem Adamem. Předstírá, že se věnuje studijní práci na novinářské fakultě a pod vedením novináře, který se před lety případem zabýval, se tajně vydá pátrat do Branteviku. Nešťastnou náhodou se dostane do blízkosti vraha a sama málem přijde o život…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Víkend

I stället för dig , 2011

bigben
17.06.2023 3 z 5

Netušila jsem, že knížka navazuje, ale nevadilo neb jsem četla i první. A konečně jsem se dozvěděla, jak a proč to všechno v té první knížce bylo...

Marci34
07.02.2023 5 z 5

Po přečtení prvního dílu, jsem hned musela začít číst druhy. A musím říct, že mě kniha nepustila. V příběhu je hodně zvratů a napětí, moc mě bavila.

genduna
20.10.2022 5 z 5

První díl jsem nečetla...., jen ten druhý. Občas se mi toto stává. Kniha má rychlý spád, jedna akce za druhou. V té rychlosti mi uniklo jak vlastně doktor Max zabil ženu a dítě majitele dobrmana?? Hoďte mi to někdo do zprávy, znovu to už číst nebudu :) dík.

Pavlína2019
07.03.2022 3 z 5

Tak nějak nevím. Krásný obal knihy, příjemně krátké kapitoly, velmi útlá kniha. Možná i proto je děj velice zhuštěný, vše se děje ráz na ráz, dané situace, ačkoliv jsou závažné, nejsou probírané dopodrobna a jede se dál. Člověk se musí soustředit o co jde, dětí je tam hodně... :-) I přesto - námět zajímavý, kniha napínavá, dobře napsaná a přečtená najednou. V podstatě doporučuji.

čef
09.10.2021 3 z 5

Druhý a naštěstí také poslední díl série mne vůbec nenadchl. Opět různé rodinné problémy, výměny dětiček a jejich ohrožení. Dvě trochu napínavé scény celkový dojem nemohly napravit, žádná opravdová krimi to rozhodně není. Moje hodnocení je tedy – selanka na jedno odpoledne.

Jiho226
17.08.2021 3 z 5

Styl autorky se mi líbí, umí příběh vygradovat do překvapivého závěru. Proto tentokrát pro mne mírné zklamání,čekala jsem o něco víc...

martin3554
10.06.2021 4 z 5

V knize uplynulo 16 let, v reálu však autorka napsala obě knihy ve stejném roce. Z nemluvněte Nicole se stala osmnáctiletá slečna, která pátrá po osudech svého bratra Adama. Její matka Àgnés se těžko smiřuje s jeho ztrátou, chodí na terapie, její manžel Tobias jí navíc podvádí s nejlepší kamarádkou Johannou. Některé postavy v knize zemřely(např.kriminalista,) jiné zestárly(novinář) a na scénu přicházejí i postavy nové( Johanina dcera, policistka).

JaKa1974
09.11.2020 5 z 5

Kdo má rád napětí až do konce, tak to je právě tato kniha.

Petraca
20.01.2020 5 z 5

Četla jsem hned po 36. Týdnu a s příběhem jsem byla spokojená. Tekly i slzy. Jsem ráda za konec, neumím si jiný ani představit. Jen mě trochu překvapilo chování některých hlavních hrdinů, přišlo mi to přehnané a nesedí mi to k prezentaci osob v 1 díle. Únosce popsán tak, až mě ho bylo líto. Ale jinak moc čtivá autorka a kniha dobrá.

ennlady
03.10.2019 4 z 5

Knížka navazuje na 36. týden, ale s odstupem 16 let. Líbila se mi víc než 1. díl, i postavy se mi zdály lépe vykreslené než v 36. týdnu a bylo zde o něco víc napětí. Není to žádná bomba, spíš taková oddychovka, u které čtenář nemusí moc přemýšlet.

Lenkafrankova
18.06.2019 4 z 5

Slušně pokračování s nečekaným koncem.

Martiiiik
03.10.2018 5 z 5

Druhý díl ještě lepší než první... Kniha měla neskutečný spád, padla jedním dechem... Postupně se člověk dozvěděl všechna tajemství, která v minulé knize zodpovězena nebyla... Konec byl velmi překvapivý a asi bych dala přednost tomu, kdyby byl trochu jiný.. Protože tohle Sofie trochu přehnala :-D
Komu se líbil první díl, je určitě na co se těšit :-)

SilvieSisinka
11.09.2018 5 z 5

Skvele napsano,moc ctiva kniha,ktera se cetla vecer sama ;-) Cetla jsem i prvni dil a byla zvedava jak dopadne volne pokracovani.Jsem mile prekvapena,nasla jsem dalsi skvelou svedku kterou budu cist.Dokoupim si vsechno co napsala ;-)

astra3
21.02.2018 3 z 5

Čtivá detektivka na jeden večer.

Heyhey
27.05.2017 1 z 5

Slátanina.

Knižní střípky
03.12.2016 4 z 5

Ihned po přečtení prvního dílu jsem se pustila do tohoto, byla jsem moc zvědavá, jak se vyvíjel život hrdinů příběhu, jak se dokázali vypořádat s prožitými traumaty. A jsem spokojená, i když překvapená z určitých peripetií osudu, ale spokojená. Možná bych řekla, že se mi tento díl líbil i více než první....určitě si brzo přečtu i autorčiny další knihy.

Leniiis
02.11.2016 4 z 5

A to mě zase asi bavil první díl více, tady mi už to přišlo moc překombinovaný a moc náhod najednou. Ale čtivý to bylo pořád hodně.

acul.p
26.09.2016 5 z 5

Na to že první díl mi nepřipadal nijak zvlášť strhující, jsem ráda, že jsem se rozhodla přečíst pokračování :) "Místo tebe"...super napínavý děj s naprosto nečekaným koncem :) Čte se jedním dechem.

danit
22.09.2016

Jde o volné pokračování knihy "36. týden"

Acquenta
16.09.2016 4 z 5

Bavila mě více jak první díl. Opět super :-)

Sofie Sarenbrant
švédská, 1978