36. týden

36. týden https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/127923/bmid_36-tyden-1jc-127923.jpg 4 115 38

Brantevik série

Prší už celý týden. Léto v malé rybářské vesnici Brantevik pomalu končí. Nejlepší přítelkyně Agens a Johanna, které jsou těhotné a za pár týdnů čekají narození dítěte, tady tráví dovolenou s rodinami. Společně si vyjdou do staré přístavní restaurace. Prožijí příjemný večer. Jenomže příští ráno, když se všichni probudí, zjistí, že Agens zmizela Její zmizení vzbudí velkou pozornost. Policie i média se snaží záhadu objasnit. Je to boj s časem a všechno nabere nečekaný obraz, když se na břehu moře najde tělo zavražděné ženy... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Víkend

Vecka 36 , 2010

Jana K
28.12.2017 3 z 5

Průměr. Neurazí - nenadchne.

Nikka710
18.11.2017 3 z 5

Průměrný krimiromán, téměř 300 stránek dáte za jeden den a nebude to ztráta času, jelikož se jedná o z velké části odpočinkové čtení. Ačkoli prvotina, stálo by za to více charakterizovat hlavní postavy a více propracovat celý děj. Gunilla je nesmyslně zmíněna až na konci, podobně se v příběhu ztrácí a znovu objevuje Agnesina matka Viola, ... a co Simon Asp?! Množství postav čtenáře nedokáže zmást, nýbrž na konci možná ani nepochopí, proč je autorka uvedla do děje.

dom.ini
30.07.2017 5 z 5

Super napínavé čtení. Knížka měla svižný začátek, nic se mi nezdálo zbytečně natahováno, postavy byly různorodé a jevily se mi věrohodně vykreslené. Byla jsem napnutá celou dobu čtení, jak to vlastně skončí a jen těžko jsem knížku odkládala, takže určitě k přečtení doporučuji.

Heyhey
20.05.2017 3 z 5

Je znát, že je to prvotina. Zároveň s potenciálem. Zatím průměr, ale určitě přečtu další.

Knižní střípky
03.12.2016 4 z 5

Autorka mi svým stylem trochu připomíná mou oblíbenou Camillu Läckberg, i když v trochu umírněnější formě. Kniha se mi líbila od samého začátku, měla jsem z příběhu zmizelé těhotné ženy husí kůži, autorka mě dokázala vtáhnout do děje a hltala jsem stranu za stranou.....

mulder
16.11.2016 4 z 5

Moje první knížka od této autorky, mám nějaké výhrady, ale zvládl jsem ji během jednoho dne, dobře se čte, nemusel jsem namáhat mozek, k odpočinku splnila účel.

Leniiis
24.10.2016 5 z 5

Nic jsem neočekávala a byla jsem moc mile překvapena. Po pár stránkách jsem se začetla a nemohla se odtrhnout. Hned jsem taky letěla pro pokračování do knihovny.

Acquenta
05.09.2016 4 z 5

Skvělá. Akorát konec smutný :-(

knihomolka525
06.07.2016 5 z 5

přečteno jedním dechem.Detektivka pro ženy

goldiex
21.11.2015 4 z 5

Začetla jsem se okamžitě, přestože si tu mnozí stěžují, že je začátek zbytečně rozvleklý a málo dějový. Styl, jímž je kniha napsaná, je velmi příjemný, vše plyne sice relativně poklidně, přesto je tu napětí, které vás nutí číst stále dál. Jednu hvězdičku musím strhnout za konec - nekonec, který nepřináší uspokojivé vysvětlení celé situace, nicméně je dobrým startem pro pokračování, takže hned zítra začínám číst Místo tebe.

Aja12
29.01.2014 2 z 5

Průměrná detektivka, první polovina knížky se hrozně vlekla, pak se začalo něco dít a byl konec...

Janoska
22.11.2013 5 z 5

Už se těším na druhý díl...

HanaNov
09.09.2013 3 z 5

Knížka se čte dobře, ale nijak zvlášť čtenáře k ději nepřitáhne. Pro mě osobně je příliš táhlá a statická, opravdu hodně jsem postrádala nějaké emoce, rozvinutí příběhu, akci - jakoukoli... Příběh se po pár stránkách, když hlavní hrdinka zmizí, jakoby zastaví a pak až do posledních stran se pořád čeká na to, co se z toho vlastně vyklube. Neustále (a zmatečně) přibývají postavy, které řeší nějaké své vnitřní problémy. Tyto postavy si užijí "svých pět minut slávy" v kapitole, která je jim věnovaná, aby se zase (až na výjimky) téměř do konce knihy neobjevily.
Mě osobně příběh příliš nezaujal, navíc - když už jsem se prokousala až do konce, čekala jsem lepší vysvětlení. Takto úplně postrádám objasnění smyslu jedné vraždy, která podle mě byla v příběhu implantovaná úplně zbytečně.

evelinaevelina
04.05.2013 3 z 5

Souhlasím s komentářem, že chvíli trvá, než se člověk začte. Dlouhé pohledy na různé situace od několika osob děj neposouvá zkraje moc dopředu, stejně tak rozbory pocitů osob. Ale jinak se mi líbil styl jak je kniha napsána, i závěr, který si přímo říká o pokračování.

myskula
23.03.2013 5 z 5

Výborná krimi.Zpočátku jsem se nemohla začíst,dokonce jsem chtěla knihu odložit,ale najednou se všechno rozběhlo.Zápletka mi přišla originální,ještě jsem podobnou knihu nečetla.Je napsaná svižně,bez zabíhání do zdlouhavých podrobností.Těším se na další díl.

Library&me
13.03.2013 5 z 5

Velmi podařená detektivka, určitě si nenechám ujít volné pokračování !!

Lena79
16.02.2013 5 z 5

Ze začátku jsem se nemohla začíst, ale jakmile se začalo něco dít, tak už se to četlo samo.Dost mě zarazil epilog...

jasmína
01.08.2012 5 z 5

Hodně dobrá a zajímavá detektivka, sice rychle přečtená díky často volným stránkám,ale překvapilo mě, že se děj opravdu začal vyvíjet nečekaným směrem, o to víc překvapujícím. Dobrá detektivka na volné odpoledne.