Boží výheň

Boží výheň https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/8180/bozi-vyhen-8180.jpg 4 26 6

Boží výheň série

1. díl

Myslíte, že jsou emzáci hodní? Jste vedle. Nebo si myslíte, že jen tak přijdou a sežerou nás? Omyl. Bude to horší. Ještě si z nás přitom parádně vystřelí! Zkáza Země je působivá podívaná, kterou si prostě nemůžete nechat ujít! Dívejte se z první řady a dívejte se pozorně, protože potom už nebude nic ke koukání…

Romány Sci-fi
Vydáno: , Triton

The Forge of God , 1987

tygřík2
16.06.2023 2 z 5

Pro mne nudné, pokaždé, když jsem se snažila se prokousat do další kapitoly, usnula jsem.

ijcro
08.01.2019 2 z 5

Velmi depresivní příběh s poměrně bezvýchodným dějem, zarámovaným koncem světa v americkém vidění světa. Šílenější horor apokalyptických rozměrů jsem snad ještě nečetl. Trochu rozvláčné ale jedním dechem se to asi přečíst ani nedá.

B4LU
13.12.2017

Kniha k uzoufání nudná, na to, že má popisovat konec světa v režii mimozemšťanů. Naprosto ploché postavy, které jsem měl potíže rozlišit i po stu stranách knihy a s poněkud zvláštním uvažováním (astronom, který zpozoruje zmizení Jupiterského měsíce, nad tím mávne rukou, protože je to daleko?), navíc autor vesměs vyloží karty na stůl už v začátcích a kniha tak vyloženě ztrácí jakékoli napětí. O zajímavosti nemluvě.

Janadvorackova
20.04.2017 5 z 5

Četla jsem to už hrozně dávno, ale pamatuji, jak mě bavilo budování atmosféry příběhu a odkrývání jednotlivých malých tajemství/katastrof, než přišla ta opravdu největší.
Popis zániku Země a chvíle krátce předtím, které hrdinové prožívali různě a na různých místech, mě bavily. Celkově velmi čtivý příběh.

Finn69
25.09.2016 2 z 5

Trošku zklamání, zatím asi to nejslabší, co jsem od Grega Beara četl. Člověk by čekal, že příběh o zániku Země bude dramatický a přečte ho jedním dechem, že ho prožije spolu s jeho postavami. Bohužel, tak tomu nebylo. Přišlo mi to jakési nedotažené, místy dokonce nudné. Není to nic víc než běžná brožovaná hard scifi, číst se to dá, ale od Grega Beare jsem po Královně andělů a Marťanské cestě čekal o hodně víc.

ZuzanaMrh
24.07.2016 4 z 5

Prvních téměř sto stránek značně zdlouhavých, vlastně nudných. Skoro jsem už přemýšlela, že knihu odložím. Ale vydržela jsem a to bylo dobře. Protože pak se děj pěkně rozjel, takže jsem zbytek přečetla v podstatě na jeden zátah.

Greg Bear
americká, 1951 - 2022