Botanik

Botanik https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/526998/bmid_botanik-655e394e7623e.png 5 281 70

Washington Poe série

< 5. díl

Detektiv seržant Washington Poe může na jedné ruce spočítat počet přátel které má. A ještě by mu prst zbyl. Je tu samozřejmě šíleně brilantní, bezelstně nevinná civilní analytička Tilly Bradshaw. Svou sužovanou šéfku, detektivku inspektorku Stephanie Flynnovou, zná už léta, jako svou nejbližší sousedku, hlídačku psů na plný/částečný úvazek, Victorii. A pak je tu Estelle Doyle. Je pravda, že sžíravá patoložka nikdy nešla po slunné straně ulice, ale nezašla tentokrát až příliš daleko? Vražda jejího otce, který byl dvakrát střelen do hlavy, se zdá být zároveň otevřeným a uzavřeným případem. Estelle má na svých rukou zbytky střelného prachu a v domě obklopeném čerstvým sněhem jsou pouze její stopy, které vedou dovnitř. Od svého zatčení řekla jen tři slova: Řekněte Washingtonu Poeovi. Mezitím zabiják, který vraždí jedem, jehož tisk nazval Botanik, posílá básně a lisované květiny slavným celebritám. Zdá se, že vrah dokáže procházet zdmi a navzdory předchozímu upozornění, které dává svým obětem, a bez ohledu na bezpečnostní opatření, která policie přijme, se zdá, že je schopen zabíjet beztrestně. Pro muže, který nenávidí záhady zamčených pokojů, Washingtona Poea, to vypadá na nejdelší pracovní týden v životě...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Vendeta

The Botanist , 2022

stanislav0373
28.12.2023 5 z 5

Craven dokáže překvapit. Za mě naprosto perfektní počtení, absolutní lambáda.
Duo Tilly a Poe funguje naprosto úžasně, čtenář nemá nouzi o jemný humor, který ač se může zdát, že je opakující se v celé sérii, nikdy nevyčpí, napětí, "sakra" efekty a spoustu zajímavostí z některých oborů.

Hella
18.12.2023 3 z 5

Strááášně moc se to táhlo, ten prostředek byl skoro za trest. A čtivost pro mě zrovna tak pokulhávala. O 150 stran méně a mohlo to u mě aspirovat na plný počet. Takhle jen za 3*.

postrach
18.12.2023 5 z 5

Dobře napsaná kniha.Ten závěr......

astra3
13.12.2023 5 z 5

To se četlo tak pěkně, že je mi líto, že už je dotčeno. Kdy asi bude další díl?

Kačka_knihomol
13.12.2023 5 z 5

Tohle zase bylo něco tak skvělého! Po minulém lehce slabším díle návrat v plné síle. Nesourodou dvojici Tilly+Poe mám moc ráda, Poe je jedna z mála hlavních detektivních postav, která není alkoholik.. :D Skvěle promyšlený příběh (jasně, jsou tam některé "přitažené" situace), ale spousta akce, napětí, zvratů, trocha lásky a krátké kapitoly, které nutí člověka číst dál a dál. Rozhodně doporučuji a těším se na další díly.

Christie2020
10.12.2023 4 z 5

Až na trochu chabé spojení obou případů byla kniha opět super.

veronika9761
06.12.2023 5 z 5

Dalsi paradni dil. 5*

Petronela16
02.12.2023 5 z 5

Ja som nečakala žiadne extra veci, ale tie som nakoniec dostala v podobe tejto knihy. Úplná pecka! Podľa mňa najlepší diel, zatiaľ, z tejto série.Perfektné čítanie, nenudí, ale pozor , žiadna poklidna britska detektivka, to teda pŕŕ.Skutočne do detailov premakane kapitoly, ktoré sú mimochodom krátke, to ja môžem,doťahovanie sa Poea s Tilly a ostatnými...no a konečne aj tej lásky ách, no dokonalé.Ja len verím, že toto nebola posledna časť zo série, veď to predsa nejde, len tak napospas nas tu všetkých, ktori toľko fandíme nechať a ďalej že nič....nie nie nie určite bude niečo aj ďalej...budem čakať a tešiť sa.Super kniha, moje obligátne 100 bodov a tuš!

artlucie
02.12.2023 5 z 5

Opět naprostá paráda. Trošku jsem čekala akčnější závěr, ale už jsem spíš rozmlsaná a hledám chyby tam, kde nejsou. Autor si drží laťku a už se zase těším na jeho další kousek.

kalimaskry
30.11.2023 5 z 5

Parťáci Poe a Tilly :) no až mi je smutno, že mám přečteno. Nechybí napětí, vtip, důmyslnost, zápletka a vyvrcholení celého příběhu. Kdo tyto knihy nečetl, tak udělal velkou chybu.

JustWomen
30.11.2023 5 z 5

Krása číst tak dokonale napsaný thriller, dva případy, které do sebe zapadnou (no přiznávám že ty nitě a odvozené závěry byly trochu neuvěřitelné), ale najednou je tu souvislost, logika a pachatel. Vše okořeněno trochou lásky... doporučuji,

ddkk
25.11.2023 5 z 5

Další znamenitý příběh Poea a Tilly. Bavila jsem se skvěle od začátku do konce. Craven výborně dávkuje napětí, humor, logiku, je v tom zločin i osobní vztahy a trable, prostě třaskavá směs, která si zaslouží plný počet a vřelé doporučení.

Nemám více slov, tleskám a těším se na pokračování!

P.S. Je neuvěřitelné, jakými cestami se skvělé knihy dostávají ke svým čtenářům. Nepříliš prodávané první dva díly jsem náhodou koupila za směšných 89 Kč ve výprodeji. A ejhle, co se z Loutkového divadla a Černého léta vyklubalo! Tohle se Vendetě vážně povedlo...

Didi15
22.11.2023 5 z 5

Tahle série je tak osvěžující , zajímavá, napínavá a velmi vtipná , že ji prostě musíte milovat . Poe a Tilly jsou jedineční a já je opravdu miluju. Takže doufám, že se dalšího dílu dočkáme a pokud ano, tak brzy :)

hana1039
21.11.2023 5 z 5

Další skvělý díl o ,, naši,, partě vyšetřovatelů... samozřejmě kromě samotného příběhu mě neskutečně baví,, nevinné,, otázky a odpovědi Tilly a červenání se Poe :-)) , který se konečně posunul i v osobním životě...

Darktherka
16.11.2023 5 z 5

(SPOILER) Tahle série se mi moc líbí, autor opět nezklamal a Tilly mě fakt baví, vždy čekám, co kde zas prohlásí. Jen jsem zvědavá jak to povede dál s tou milostnou linkou. Každopádně chlap vyšetřovatel obklopený hlavně ženskými se moc nevidí a to je taky jeden z důvodů, proč se mi série líbí.

annettka1098
12.11.2023 5 z 5

Přestože jsem chvílemi měla pocit, že se v knize toho až tak moc neděje, rozhodně pro mě příběh neztrácel na čtivosti. M. W. Craven se řadí mezi autory, u kterých délka knihy nehraje roli. Díky velmi krátkým kapitolám a vtipným dialogům dokáže text udržet vaši pozornost. I v tomto díle, stejně jako v předchozích, se Washington Poe opět neohlíží na pravidla a řeší případy po svém. Tilly je díky své povaze zase zárukou velmi komických situací.

BOTANIK má zkrátke vše, co od dobré detektivky či thrilleru očekáváte – napínavý příběh, komplikovanou zápletku i silné, ale zábavné hlavní postavy.

Jestli máte přečtené všechny díly od Jo Nesbøa a nevíte po jaké serii nyní sáhnout, trouchál si říct, že Washington Poe by vás mohl bavit.

miloslav5679
08.11.2023 5 z 5

Myslím, že jedna z najlepších v sérii, tilly mi vôbec nevadí, skôr naopak, knihy oživuje. Čítal som v komentároch, že asi posledný diel, hoci ten koniec tak trošku na to vyzerá, tak v anglickej Wikipédii je už na jún 2024 naplánovaný nový diel,.. Fajn.

Šárka88
08.11.2023 5 z 5

Opět skvělé a pecka , jak to ten M.W.Craven dělá, že vás od první stránky strhne sebou, jedním slovem droga.
Poe a Tilly = dokonalé spojení
Doufám, že nám Mike dá další dávku.
Doporučuji

vera4669
04.11.2023 5 z 5

Na tento díl jsem se nemohla dočkat. Celá série, jak se píše níže, si drží laťku vysoko a nedokázala bych říct, který z dílů je top. Každý má něco, špetku humoru, skvělou zápletku, a takové to - nemůžu přestat číst.
Za mě rozhodně plný počet a snad bude brzo další díl :)

Katulinka69
04.11.2023 5 z 5

Opět naprostá pecka

detektivní a krimi romány jedy

M.W. Craven
anglická, 1968