Mizera

Mizera https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/529321/bmid_mizera-659425221dad4.jpg 5 210 32

Boston Belles série

< 2. díl

Nejvíce smrtící jed je také ten nejsladší! Krutý, chladnokrevný Cillian Fitzpatrick pro média je TÍM PADOUCHEM. Pro mě je to muž, který mi (neochotně) zachránil život. Nyní potřebuju, aby pro mě udělal ještě jednu malou laskavost – vyplatil mě z problémů, do kterých mě uvrhl můj manžel. Co je sto tisíc pro jednoho z nejbohatších lidí v Americe? Cillian ovšem nedělá laskavosti zadarmo. Cenou za vykoupení je moje svoboda. Nyní jsem hračkou Fitzpatrickova nejstaršího bratra. Smůla, že Cillian zapomněl na jeden malý detail. Persephona nebyla pouze bohyní jara, byla také královnou smrti. Myslí si, že se zhroutím pod tíhou jeho her. Brzy zjistí, že nejvíce smrtící jed je také ten nejsladší.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

The Villain , 2020

petraLI
17.03.2024 5 z 5

Skvěle napsaná kniha. Shen to snad ani jinak neumí.

Tess61
17.03.2024 3 z 5

Na knihu jsem se moc těšila bohužel však nenaplnila mé očekávání dostatečným vzrušením z příběhu . Do půlky se mi postava Cilliana nelíbila ani jsem o něm nechtěla číst dál. Dočetla jsem ale kniha mě nenadchnula. Snad příště

Janulkaxxx
16.03.2024 5 z 5

Jako vzdy od Shen to bylo super.

milst
16.03.2024 5 z 5

Tak tohle byla úžasná kniha.
Moc se těším na pokračování.

KatieKuli
15.03.2024 4 z 5

Už u předchozího dílu mě Cillian zaujal jako temná verze svého bezstarostného bratra Huntera. Chladný mizera bez citů versus učitelka z mateřské školky Phersephona. Kill byl od mala připravován na svou roli dědice společnosti - soukromé školy, jen práce, hlavně nezklamat otce, stále vyšší cíle... Phersephona naopak celý život toužila po lásce, po rodině a po dětech. Jak si napravit reputaci nejhoršího Mizery v Bostonu? Pořídit si dokonalou manželku. On potřebuje vylepšit veřejnou image a ona zase vyřešit existenční problémy a dluhy, které jí zbyly po bývalém manželovi. Bude jejich soužití jen obchodní smlouva? A co vlastně Cillianovi nejvíc brání něco cítit?

Knihomol_ka
15.03.2024 4 z 5

Sparrow z této série mě šíleně bavil a líbil se mi, ale Lovec mě nijak extra neohromil. Takže jsem měla docela strach, jak se mi bude líbit Mizera.
Ze začátku bylo obtížný se začíst a přijít na chuť Persephoně, která mi přišla jako šíleně naivní holka. Na jednu stranu se mi líbilo jak se snažila ulovit našeho Mizeru, ale občas už mě ta její snaha přišla šíleně otravná.
Persephona je celý svůj dosavadní život zamilovaná do Cilliana Fitzpatricka, který o ní nejeví žádný zájem. Po letech si najde lásku jinde, ale nedopadne to vůbec tak, jak si možná představovala. Zachrání jí díky tomu právě Cillian. Taková ta klasika, kdy se jedná o falešné manželství. Persephona se snaží v Callianovi vzbudit aspoň nějaké ty emoce a hoooooodně dlouho se jí to nedaří. Obdivuji, že to s ním nevzdala. Call potřebuje dědice a Persephona mu jej musí dát. Samozřejmě city z jeho strany se vytváření a ukazují velmi pomalu. Líbilo se mi zjištění proč se před světem Call tak uzavřel. Hodně zajímavý a důležitý téma. Tady má autorka u mě velký plus, že mluví o vážnějších tématech. Konec trochu klišé, ale jo bylo to nakonec víc než fajn.
Spicy scény za mě topka !

Zomy
14.03.2024 5 z 5

Na předchozím díle Lovec byl zajímavý pouze Cillian, takže jsem si tenhle jeho příběh vážně užila. Navíc bych řekla, že ze všech 4 mužů z rozepsané série měl právě on největší potenciál.

Začátek byl skvělý, tam byl Cillian fakt odosobněný bezcitný parchant, jak to Shen umí. Jejich společné soužití pak podle mě mohlo být ještě líp rozepsáno, tam to ztrácí dech. Persy neustále opakovala, že to s manželem nevzdá, ale kdykoliv se zachoval tak, jak varoval, že se zachová, vždycky prchala.

No a závěr, kdy chlap musí po měsících strádání - s nadsázkou řečeno - zpívat milostné serenády pod balkónem, to už k tomu zkrátka patří.

Při čtení jsem váhala mezi 4 a 5 hvězdami - u dřívější Shen jsem to vždycky cítila na jasných 5 hvězd. Ale to Cillianovo tajemství podle mě nebylo až tak tajuplné, jak asi autorka zamýšlela.

V každém případě se už těším, až se za nějakou dobu ke knížce vrátím, takže tam tu pětku zkrátka dát musím :-)

Paja1709

L.J.Shen prostě umí
Opět skvělé. Těším se na další knihy.

maafa
13.03.2024 5 z 5

Na nové tituly této spisovatelky se vždycky těším, ani tato nebyla výjimkou. Opět to bylo velmi čtivé dílko s neotřelými hrdiny, skromnou a oddanou dívkou a hodně temným a bezcitným mužem. Jak jsme ale u této autorky zvyklí, nic není, jak vypadá a za vším se něco skrývá. Přiznám se, že Cilianovo tajemství mě překvapilo a jsem za něj autorce vděčná. Ona prostě umí vkládat vážná témata k zamyšlení i do téhle "lehké" literatury, a já jí za to moc děkuji.

Lucie.285
13.03.2024 5 z 5

Tohle autorce prostě neskutečně jde, z totálního nepochopeného studeného padoucha udělat hrdinu, kterému na konci odpustíte všechno. Kniha Mizera se pro mě stala nejoblíbenější od L.J. Shen. Pokud váháte, doporučuji všemi deseti. Tentokrát tu máme chladného Cilliana a hodnou učitelku z mateřské školky Persephonu. Ona do něj byla vždy zakoukána, on jí ignoroval, ale v momentě, kdy se objeví u něj v kanceláři a žádá ho o záchranu, nedokáže odolat. Tropy: domluvené manželství, od nenávisti k lásce a age gap. Objevují se nám zde i hrdinové z předešlé knihy a už teď se těším na Aisling a Samuela.

Hatshepsut
10.03.2024 5 z 5

„Ty nejsi žádný můj princ na bílém koni,“ vyhrkla jsem a vrátila jsem se myšlenkami k hovoru, který jsem vedla se sestrou v autě v den, kdy jsem jí řekla o našem zasnoubení. „Jsi jenom mizera.“
„Strach je moje největší aktivum.“ Sklonil hlavu a předstíral, že mi zavrtává nos ke krku, zatímco hluboko ve mně vibroval jeho baryton. „Jenže kým jsou vlastně mizerové, má drahá ženo, když ne nepochopenými hrdiny?“

Autorka nás opět přiměje odpustit komplikovanému hrdinovi skoro vše, můžeme se divit Persephoně? :-)

Shanib
07.03.2024 5 z 5

Konečně! Dočkala jsem se překladu své nejoblíbenější knížky od L.J. Shen. Percy by svoji lásku mohla přímo rozdávat, což je přesně to, co její drahý manžel potřebuje. Cillian je ten správný neomluvitelný antihrdina, jehož srdce nakonec roztaje pro Percy, přitom si ale zachová svoji charakteristiku. Jejich společná chemie je wow.
Těšte se na propracovaný příběh, vtipné momentky, originální tajemství, erotiku, romantiku, sympatickou partu.
Knížku doporučuji všema deseti. Já osobně jsem ji od vydání v originále četla čtyřikrát.