Boss všech bossů: Kmotrův pád: FBI a Paul Castellano

Boss všech bossů: Kmotrův pád: FBI a Paul Castellano
https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74581/bmid_boss-vsech-bossu-kmotruv-pad-fbi-a--bxD-74581.jpg 4 10 10

Tato kniha vychází ze závěrů dlouhého a úmorného vyšetřování, které si vytklo za cíl zmapovat životní pouť Paula Castellana.

Literatura naučná
Vydáno: , Naše vojsko

Boss of Bosses. The Fall of the Godfather: The FBI and Paul Castellano , 1991

Adapa
19.09.2020 4 z 5

Zajímavé téma, zajímavé detaily. Ale je poznat, že autoři nejsou spisovatelé, ale agenti FBI, kteří poprvé a naposledy napsali knihu. Svým způsobem mi tato kniha připomíná v Česku známější „Kmotr Mrázek“, ale není tak obsáhlá a některé detaily nejsou nám Čechům tak zřejmé. A přeci jen uběhlo od jejích napsání již cca tři desetiletí.
Ději knížky ubližuje to, že hned v úvodu víme, že Velký Paul bude zastřelen ve svém autě a také to, že hned v úvodu se odkryjí všechny hlavní postavy i jejich osudy. Pak se zabývají autoři cca pěti lety svého sledování mafiánů, odposlouchávání, provokování (RF Faktor – super agentův nápad).
Těm, kdo mají rádi mafiánskou tématiku, rozhodně mohu doporučit. Kdo hledá oddechový román s mafiánskou tematikou (například ve stylu od Maria Puzo), raději doporučuji sáhnout po něčem jiném.

pove
19.07.2014