Bono o Bonovi

Bono o Bonovi https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/8660/bono-o-bonovi-8660.jpg 4 33 2

V knize rozhovorů se ze svých životních postojů vyznává frontman skupiny U2 a známý aktivista, který se vytrvale zasazuje o pomoc hladovějícím v Africe, Bono, vlastním jménem Paul David Hewson. Otázky zabývající se Bonovým soukromím, stejně jako setkáním s papežem Janem Pavlem II. nebo Georgem Bushem, otázky týkající se úspěchů i propadáků skupiny U2, filozofie, náboženství, politiky, ale i lásky a naděje kladl francouzský novinář Michka Assayas, který s Bonem udržuje přátelství už dvacet pět let. Knižní interview Bono a Bonovi, které vznikalo v průběhu let 2002 – 2005 v Dublinu, Paříži, Bologni a na francouzské Riviéře, nabídl Assayasovi Bono sám v červenci 2001 po jednom koncertě v pařížském Palais Omnisports de Bercy. Kniha se stala ve Velké Británii a ve Spojených státech brzy po vydání bestsellerem a vyšla také ve Francii, Německu, Itálii, Španělsku, Nizozemsku, Portugalsku, Maďarsku, Japonsku a dalších zemích. Je určena nejen všem příznivcům a fanouškům skupiny U2, ale i těm čtenářům, které zajímá život a názory slavných lidí. Bonovy aktivity na úrovni charitativní a politické jsou dnes už natolik známé, že se ze zpěváka Bona stal „globální hráč“, který již několik let úspěšně lobuje mezi politiky vyspělých zemí za oddlužení nejchudších států planety.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Portál

Bono on Bono , 2005

Steiniglovka
07.10.2018 5 z 5

Líbí se mi,že je kniha zpracovaná formou rozhovorů. Bonova upřímnost je cítit z každé stránky. Každý fanoušek U2 si jí potřebuje přečíst,opět jsem o trochu víc pochopila jejich tvorbu..

Jack93
01.02.2018 5 z 5

Fantastická kniha! Věřím, že nemusíte být zrovna zarytým fanouškem irského kvarteta, abyste si sbírku rozhovorů s Bonem vychutnali. Unikátnost knihy spočívá ve faktu, že se frontman U2 osobně s autorem zná a mají spolu přátelský vztah, čehož Michka Assayas obratně "využívá", ale jen v pozitivním smyslu. Nepátrá po senzacechtivosti, ale promyšlenými otázkami se čtenářům snaží odkrýt Bonovu (místy temnou) duši, zejména pokud dojde na osobní otázky týkající se matky Iris, jež zemřela v Bonových 14 letech, či komplikovaného vztahu s otcem.
Bono také poodkrývá samotnou kapelu, její hudbu a vztahy s ostatními členy - The Edgem, Adamem Claytonem a Larrym Mullenem Jr. Velký prostor dostává i Bonův projekt DATA zaměřený na podporu Afriky a setkání se světovými lídry nejvýznamějších zemí.
Bono je vtipný a občas sarkastický; je vidět, že na odpovědích mu velmi záleží a často prozradí i něco, co původně pravděpodobně neměl v plánu. Zároveň je vidět jeho nesmírný rozhled - Bono ví, o čem mluví, nevymýšlí si za pochodu. Pořád někoho cituje, ke každému tématu se vyjadřuje promyšleně a nicneříkajících odpovědí se nedočkáte.
Chápu, že spoustě lidí vadí, že se k problematice chudého světa vyjadřuje člověk disponující takovým bohatstvím. Já však na základě knihy Bonovi věřím a rozhodně si nemyslím, že jde o přetvářku.
Suma sumárum, chcete-li skutečně pochopit podstatu Bonova bytí, lepší dílo nenajdete.

Irsko zpěváci

Autorovy knížky