Bojové techniky starověkého světa 3000 př. n. l. – 500 n. l.

Bojové techniky starověkého světa 3000 př. n. l. – 500 n. l. https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73711/bmid_bojove-techniky-starovekeho-sveta-3-Z31-73711.jpg 3 22 4

Bojové techniky série

Bohatě ilustrovaná publikace přibližuje taktiku, bojové techniky, zbraně a výstroj starověkých armád od třetího tisíciletí před naším letopočtem do roku 500 našeho letopočtu. Základní informace o roli pěchoty a jízdního vojska coby hlavních součástí starověkých armád doplňuje pohled na dobovou roli velících složek a výklad průběhu nejslavnějších bitev starověku. Přílohu tvoří dvacet čtyři taktických map a popisů klíčových bitev (např. Cannae, Alesia, Syrakusy, Actium). (mlp.cz)... celý text

Literatura naučná Historie Vojenství
Vydáno: , Deus , D-Consult

Fighting techniques of the ancient world. , 1981

Dukát
27.07.2023 5 z 5

Celá tahle série pro mne v dětství znamenala úžasný vstup do světa bitev a historie obecně. Jasně že když se na to po letech podívám, tak to má spoustu much, ale vzpomínám si jak jsem to v těch 12 letech hltal a jak strašně mě to bavilo.

McBerny
02.09.2022 1 z 5

Názorná ukázka jak může kvalitní knihu zničit naprosto tragický překlad……a to ani nepíšu o překlepech, špatné interpunkci, chybějících slovech, apod.

braunerova
28.09.2017 3 z 5

Platí co napsal Vavča. Ještě bych doplnil, že starověký svět autorů této publikace končí u Hydaspu, Indie a Čína jako by neexistovaly. Chyb je v textu opravdu mnoho, překlepy občas zkreslují smysl celé věty.

Vavča
02.08.2015 2 z 5

Úplný úvod a přehled pro začátečníky, nic extra, ale slušné obrazové zpracování, kazí to mizerný překlad a redakční práce, kniha nemá smysl pro odborníky, nebo lidi co si chtějí prohloubit znalosti, pro určitý vhled do tematiky to však postačí.