Boj o Varšavu

Boj o Varšavu https://www.databazeknih.cz/img/books/66_/66368/bmid_boj-o-varsavu-gek-66368.jpg 4 7 2

Českým čtenářům už dobře známý britský historik Norman Davies zachytil ve své objemné knize jednu z nejdramatičtějších a zároveň nejspornějších kapitol druhé světové války: varšavské povstání v roce 1944. Po pěti letech okupace zaútočilo 1. srpna 1944 skoro 50 000 odhodlaných, ale jen slabě vyzbrojených příslušníků polského hnutí odporu na německou posádku ve Varšavě.... celý text

Literatura naučná Historie
Vydáno: , Prostor

Rising ´44. The Battle for Warsaw , 2004

Mafian
30.03.2016 3 z 5

čtivá moc není, klasický studijní materiál, literatura faktu samozřejmě velmi fundovaná, ale velmi propolsky laděná,:)

Nobunaga
20.08.2013 5 z 5

Kniha je velmi čtivá a dozvěděl jsem se díky ní mnoho nových informací o polském odboji za II. sv. války. V mých očích Poláci bojovali jako hrdinové, přestože neměli mnoho šancí na záchranu vlastních životů ani svobodu své země. Polsko je jednou z největších obětí II. sv.války, už jen proto, že pro ně, na rozdíl od našich zemí, porážka nacismu znamenala jen začátek nové okupace a potírání svobodné polské inteligence a vůbec celého národa.