Bohuslav Reynek - Pieta v loďce / Pietà dans la barque

Bohuslav Reynek - Pieta v loďce / Pietà dans la barque https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397662/bmid_bohuslav-reynek-pieta-v-lodce-piet--d0h-397662.jpg 5 3 3

Česko-francouzský katalog k výstavě, která se konala v letohrádku Hvězda v Praze v roce 2002 a následně v témže roce v Galerie Jules Salles v Nîmes.

matej.kulistak
17.08.2021 5 z 5

U Reynka nelze odtrhávat básně a překlady od grafiky, ale jako člověk zajímající se především o jeho poezii jsem ocenil především lapidární příspěvek Martina Putny, který se úspěšne snaží zhustit na pár stran obsah zasluhující monografii.
I když se některé informace napříč příspěvky opakují, každý je zaměřen trochu jinak a stojí zato je přečíst všechny. Představa, kterou o Reynkovi čtenář získá, se podobá jeho autoportrétům. Nelze čekat mnoho jasných linií, ale spíše spoustu přes sebe vedoucích čar, přičemž nápovědou je pouze jejich proměnlivá hustota (a všem kdo se vyznají ve výtvarném umění se omouvám).

puml
26.04.2021 5 z 5

Skvělý úvod do tvorby Bohuslava Reynka a to jak na poli literárním (M.C.Putna), tak grafickém (Věraj Jirousová). Doporučuji.

purie
20.12.2018 5 z 5

Katolog k souborné (pro mne osobně zatím nejlepší) výstavě výtvarného díla Bohuslava Reynka, která proběhla (především zásluhou Věry Jirousové) v roce 2002 v královském letohrádku Hvězda. Rozsáhlá, ale díky prostorám konání (mimo ruch velkoměsta, se specifickým geniem loci) a obklopující zeleni královské obory zároveň patřičně komorní.
Obstojí i samostatně jako úvod do pestrého a osobitého díla B.R. Obsahuje podrobný heslovitý životopis, 43 reprodukcí grafik, několik básní a také esejistické komentáře autorů, pro které měl B.R. evidentně hluboký osobní význam, dlouhodobě se o jeho tvorbu zajímali/jí a měli/mají ho upřímně rádi.

Bohuslav Reynek, 1892-1971

Autoři knihy