Body a přímka

Body a přímka https://www.databazeknih.cz/img/books/59_/59960/bmid_body-a-primka-Ipp-59960.jpg 4 21 2

Detektivní povídka japonského autora, v níž se rozvíjí příběh o záhadné vraždě muže a ženy, jejichž mrtvoly byly nalezeny na opuštěném mořském pobřeží v zálivu Kašii. Případ vyšetřuje místní policie z blízkého městečka Hakaty, která ze zjištěných okolností usoudí na sebevraždu milenců a celou záležitost jednoduše uzavře. S tímto rozhodnutím není však spokojen starý policejní veterán Džútaró Torigaj. Pátrá na vlastní pěst a vnese do teorie o sebevraždě milenců pochyby.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Mladá fronta

Ten to sen , 1958

f.enjoy69
08.05.2021 3 z 5

Nejsem úplně příznivcem detektivek, ale hledal jsem něco krátkého a nenáročného na zkouškové, což tato kniha splnila. Děj je poměrně napínavý a jak to u detektivek bývá, pořádně zašmodrchaný, milovníci tohoto žánru (a Japonska) budou určitě spokojení. :-)

Misisou
07.09.2019 4 z 5

Moje první japonská detektivka, přičemž zajímavý pro mě byl zvolený překlad některých slov z Japonštiny (číšnice - gejša), a také pohled na tehdejší společnost v Japonsku.