Blízká setkání

Blízká setkání https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/261011/bmid_blizka-setkani-261011.jpg 5 33 33

Příběhy fotografií a fotografie příběhů. Blízká setkání nejsou jen exkluzivní obrazovou publikací plnou nádherných fotografií, za kterou jejich autor obdržel řadu mezinárodních ocenění, ale i pestrou mozaikou dobrodružných příběhů plných lásky k přírodě a jejím obyvatelům. Na jejích stránkách si zatančíte s vlky na zamrzlém jezeře, budete únavou usínat na chatrné plošině v korunách amazonské džungle, ležet pod čtyři sta kilovým grizzlym, hledat skřítky v temnotách filipínských pralesů nebo jen tiše naslouchat volání africké noci. Kniha je oknem do nejkrásnějších koutů divoké přírody i do srdce muže, který s fotoaparátem v ruce mistrovsky zaznamenává její jedinečnost.... celý text

Batigol555
11.12.2022 5 z 5

Úžasná kniha, nádherné fotografie a poutavé vyprávění. Co jiného dodat.

LunaL.
19.09.2021 5 z 5

Krásná kniha! Hodně (a hodně velkých) fotografií nejen zvířat, ale i krajiny. Rozdělené podle světadílů, v každé kapitole pár stránek textu od fotografa - zážitky z fotografování, cestování, se zemí.. + pár nejdůležitějších fakt o zemi nebo Národním parku,..
Rozhodně nebrat jako encyklopedii!
Pro milovníky zvířat,přírody a pěkných fotek doporučuji! :)

Calinda
04.03.2021 4 z 5

Krásná knížka, fantastické fotografie, co víc dodat.

Dandy1
03.11.2019 5 z 5

Fotografie s příběhem má vždycky jinou hodnotu než pouhá fotka.

Locika
08.11.2018 5 z 5

Nádherná knížka, autor je velice sympatický a působivý vypravěč. Tohle dílo si zaslouží víc než pět hvězd! :)

Gibis
22.03.2018 5 z 5

Nádherná příroda, úžasné snímky....místy mě až mrazilo, jak z fotografií, tak z vyprávění dobrodružství, které Petr Stehlík při svých výpravách zažívá. Fotografie jsou tak fascinující, že jsem jimi listovala stále dokola a určitě se k nim znovu vrátím.

harena
09.03.2018 5 z 5

Mám radost, že jsem díky čtenářům DK narazila na tuto knihu Petra Slavíka s opravdu překrásnými fotografiemi. Fotografie divokých zvířat z různých částí světa jsou proloženy vždy tak 2 - 3 stránkami vtipného vyprávění, zajímavými příběhy a následují další a další fotografie třeba z Kamčatky, Namibie, Sečuánu, Montany atd. A z každé stránky je cítit láska k životu a k fotografování. Na takovou překrásnou knihu na kvalitním papíře určitě v knihovně nesedne prach.

KAREL6725
24.02.2018 5 z 5

Na knihu jsem narazil čirou náhodou, v antikvariátě. Kniha mě na první pohled uchvátila fantastické fotografie , snad nikdy v životě jsem neviděl tak krásnou knihu plných nádherných fotografii . Prostě nádhera , plný počet hvězd je samozřejmost. Tahle kniha se musí vidět.

Bonifác
16.02.2017 5 z 5

Mám moc ráda fotografie Petra Slavíka, a proto i takto kniha pro mě byla něčím výjimečným. Téměř ke každé fotografii je zde popsán fascinující příběh, ze kterého se nejen dozvíte jak fotografie vznikaly, ale rovněž na Vás dýchne Petrova neutuchající láska ke zvířatům a přírodě. Často se vracím k popisu fotografování vlků a vždy mám obrovskou touhu být na tichých zasněžených pláních a s fotoaparátem pozorovat tato nádherná zvířata.

Aqua-bella
03.01.2017 5 z 5

Kniha obsahuje nádherné fotografie P. Slavíka a zajímavé vyprávění z jeho cest. Z knihy je cítit láska k fotografování a cestování. Každý, kdo má rád přírodu, zvířata a příběhy z cest si v knize najde svoje.

Aniday
13.03.2016 5 z 5

kniha je přímo nacucaná fascinujícími snímky, které vám svou živostí vtírají pod kůži pocit, jako byste stáli na onom místě a sledovali tu nádheru vlastníma očima... spolu s milým, drsným i vtipným vyprávěním z cest úžasný balzám pro duši každého, kdo nadevše miluje zvířata a přírodu...

JanaDor
22.12.2015 5 z 5

Text knihy je psán ve stylu sympatického vyprávění, které se dobře četlo. K tomu si přidejte úžasné fotky na kvalitním papíře a máte v ruce knižní poklad ve formě cestovatelského deníku. Sděluje nám radosti i smutky z putování přírodou po celém světě.
Z knihy na vás dýchne láska k cestování a fotografování.

Petr Slavík
česká, 1968