Blackout – Zítra bude pozdě

Blackout – Zítra bude pozdě
https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324894/bmid_blackout-zitra-bude-pozde-kdz-324894.jpg 4 1232 1232

Jednoho chladného únorového dne zhasnou světla v Itálii. A nejen tady. Chvíli nato ve Švédsku, pak v Německu, Francii, Rakousku, Belgii a Holandsku. Všude v Evropě se hroutí elektrická síť, přestanou fungovat výtahy, metra uváznou v tunelech... Italský bývalý hacker a programátor Piero Manzano věří, že ví, kdo je za to zodpovědný, a tak se to snaží sdělit odpovědným orgánům. Ale nikdo mu nevěří. Až francouzský komisař Europolu François Bollard je ochoten ho poslouchat. Ale když mladá a atraktivní novinářka Lauren Shannon objeví, že z Pierova počítače byly odeslány podezřelé emaily, začne klást nepříjemné otázky, a Bollard jej začne podezřívat. Manzano má proti sobě mazaného a neviditelného soupeře a je z něj lovná zvěř. Mezitím se situace v ulicích stává stále více dramatičtější. Zdá se, že v Evropě nic nefunguje. Několik evropských jaderných elektráren je v kritickém stavu a ohrožují životy milionů lidí. Závod s časem začíná. Závod, který lze jen stěží vyhrát.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Omega

Blackout – Morgen ist es zu spät , 2012

martin7679
05.01.2018 5 z 5

Z kraje mi přišlo, že je tam postav jak v Bibli, ale velmi rychle se to uklidnilo. Od první stránky strhující děj, vše účelné a precizní, žádná zbytečná vata. Super počteníčko.

Soda14
04.01.2018

Skvělá kniha, opravdu strhující. Myslím, že nikdo si neuvědomuje jak moc jsme na elektřině závislí, stejně tak jako ji všichni bereme jako naprostou samozřejmost. Tato kniha opravdu nutí k zamyšlení a příběh do kterého to autor zakomponoval je perfektní!

Swaii
03.01.2018 5 z 5

Prectena jednim dechem behem vanoc,na chate v horach,kde se topi jen drevem a voda se nosi ze studny:-) Trefné tema,uz se tesim na dalsi knihy tohoto autora.Snad se nas takova temata nechaji donutit zamyslet nad nasi "moderni" civilizaci.

Michaela91
02.01.2018 3 z 5

Knížky jsem se docela bála, protože to není úplně můj styl. Vadilo mi velké množství postav a taky některé odborné počítačové věci, kterým úplně nerozumím (ale to je čistě jen můj problém). Jinak se kniha četla docela rychle a děj ubíhal. Jsem ráda, že jsem knihu zvládla přečíst i díky vánočnímu volnu, ale vracet se k ní určitě nebudu.

jiri.janak
31.12.2017 3 z 5

Je to spíše detektivka než (post-)apokalyptický příběh. A musím se přiznat, že moc nemusím příběhy ve kterých jsou počítačoví hackeři schopní skoro všeho. Ale celkově vzato se mi knížka líbila.

Dejvit
31.12.2017 3 z 5

Velmi realisticke, ale zbytecne moc postav.

InstinktCZ
30.12.2017 4 z 5

Jedním dechem jsem knihu určitě nečetl. Byly tam napínavé, ale i nudnější pasáže. Ze začátku jsem se ztrácel v množství postav a lokací, ale časem to vykrystalizovalo a příběh se víceméně zúžil jen na pár hlavních. Ke konci mi semtam přišlo, že hlavnímu hrdinovi jsou zbytečně házeny klacky pod nohy pro prodloužení knihy, ale třeba to je jen můj pohled.
Co bylo ale až zarážející je strašidelně realistický pohled, jak by to mohlo dopadnout, kdyby se něco takového doopravdy stalo.

harena
28.12.2017 4 z 5

Určitě si nemyslím, že to bylo překombinované.I když je Blackout fikce- ale jak autor píše - realita už několikrát tuto fantazii předčila. Např. počítačový červ Stuxnet, jehož cílem útoku měla být pravděpodobně jaderná elektrárna Búšehr nebo závod na obohacování uranu v Íránu (našla jsem si ve Wikipedii). A podobně to bylo i s nouzovými chladícími systémy jaderných elektráren - viz. havárie ve Fukušimě.
Zpočátku tam pro mě bylo mnoho technických informací a technologií, ale příběh postupně dostává spád a je čtivější a napínavejší. Otřesný a realistický scénář, jak by to vypadalo ve světě, kdyby nastal kolaps elektrické energie. Musíme věřit, že se nikdo nebude touto knihou inspirovat.

vlkcz
28.12.2017 3 z 5

Na to, abych to četl bez dechu v tom bylo příliš mnoho postav, jejichž osudy se mnohdy ani neprotínaly. A vzhledem k tomu, že mi to nedá a o tématu občas přemýšlím, tak mi to nepřišlo ani tolik šokující. Ale přesto dost slušná kniha, určitě přístupnější než třeba koláž Václava Cílka Tři svíce za budoucnost.

zbožňuju_knihy
27.12.2017 1 z 5

Knihu jsem nedočetla, kolem a kolem jsem zakoupila díky marketingovému boomu=ponaučení pro příště. Zlatá Tma od Neffa. Toto bylo zbytečně překombinované. Za mne tedy ne.

myshak
26.12.2017 odpad!

To všeljaké skákání mezi různými městy, kde nakonec mezi městama začnou poskakovat i lidi, je dost matující. A to do detailu popisované všeljaké technologie mě přestalo bavit číst už na 50stránce. Knihu čtu jenom proto, že mě zajímá, kdo za všechno může. Vnímám tak každou pátou stránku... Námět knihy je dobrý, příliš detailů ubijející...

Tanja00
24.12.2017 5 z 5

Varování č.1 : v knize je přesně jedna delší pusa
Varování č.2 : donutí Vás přemýšlet
Varování č.3 : budete napjatí i překvapení
Varování č.4 : budete rádi, že jste doma s teplou vodou a "plnou" lednicí...

Takže doporučuje všech dvacet z dvaceti prstů.

Bustedka
17.12.2017 5 z 5

Pokud by to byla opravdu nezrealizovatelna fikce, clovek knizku precte, zhodnoti a jde dal. Ale kdyz vite, ze se vse muze stat skutecnosti, ze pokud by se nejaky podobny scenar byt jen v male forme naplnil, ze to bude bolet vas i vase blizke.. mam z toho az husi kuzi

DasaN
17.12.2017 4 z 5

Kniha má velmi zajímavý námět , který ukazuje děsivou skutečnost. Kniha je napínavá a chytlavá, ale kvůli velkému množství postav působí chaoticky.

Harmonika_one
04.12.2017 4 z 5

Atraktivní až znepokojující námět, plus za autorovu připravenost k tématu, nevaří z vody. Děsivé uvědomění zranitelnosti naší civilizace a totální závislosti na elektřině. Kniha nutí k zamyšlení. Silná scéna v nemocnici. Trošku jsem se ztrácela v místech, kde se zrovna děj odehrává a částečně i v postavách, ale nelituju přečtení a i tak doporučuji.

Zabka27
03.12.2017 3 z 5

Mrzí mě, že to musím napsat, ale Blackout mě vůbec nenadchl, co hůř nemohla jsem se donutit ho dočíst. Nechápu to, téma je atraktivní a moc jsem se na knihu těšila, bohužel mnoho technických informací a terminologie mě ve čtení spíše odrazovalo. Každopádně dočetla jsem a nelituji, realita tématu mě naopak velmi zasáhla bohužel zpracování mi nesedlo.

verisek93
30.11.2017 3 z 5

Na Blackout jsem se po jeho uvedení a chvále na internetu opravdu těšila, originální námět a téma neohrané a velmi realistické. NICMÉNĚ, ač to sama moc dobře nechápu, kniha mě prostě nebavila a to se mi stává jen málokdy. Asi jsem očekávala něco trochu jiného, nevím, ale dalo mi práci se knihou prokousat a už jsem si říkala ještě pár stránek a konečně jsem u konce. Nechtěla jsem ji odložit rozečtenou, to by mi nedalo, ale do čtení jsem se musela nutit s vidinou další kopy knih, které na mě čekaly. Nálepka bestseller, stejně jako u Dívky ve vlaku, která mě za srdce moc nechytla, tato snad ještě míň. Téma je fajn, jen jsem čekala asi víc akce, apokalyptický svět, nevím. Na mě to bylo pojaté moc technicky, neustálé probírání elektrické sítě, elektráren, měřičů a nevím čeho mi nepasovalo. Navíc jsem se neustále ztrácela mezi střídáním míst, pár stránek Německo, pak hup jsme ve Francii, Itálie... Už jsem nevěděla kdo je kdo a jestli ta osoba v knize byla i předtím, jediný Manzano a Bollard, snad ještě německý detektiv, ty jsem si pamatovala. Nejvíce se mi líbila část s Manzanem v nemocnici. Ale chápu, že někomu se kniha líbila, téma je neokoukané a je opravdu zajímavé kam až je tato vyspělá civilizace schopna zajít, pokud jí vezmete její standart života.

Dmjouuu
30.11.2017 4 z 5

Skvělý námět, výborně zmáknuto po vědomostní a rešeršní stránce. Za to klobouk dolů. Detektivní kostra příběhu slušná. Bylo to napínavý i chvílemi fascinující, čekal jsem grande finale, které nakonec až tak úplně nepřišlo a trochu mi to zkazilo dojem. Ale jinak velmi dobrý počtení! Obodoval bych to 3 a 1/2 hvězdičkama, sem kliknu na 4.

wildavk
13.11.2017 5 z 5

Člověk si při četbě této knihy uvědomí jak moc jsme závislí na elektrické energii. A jak jednoduše se dají zneužít inteligentí systémy propojené internetem.
Takové knihy nutí k zamyšlení. Na druhou stranu nevěřil jsem uplně tomu, že jeden člověk odhalí vše a ještě navíc přežije všechny nástrahy - takový ten model, kdy se vždy nakonec objeví jeden člověk, který zachrání celé lidstvo.

pazdy15
05.11.2017 5 z 5

5 HVĚZD !!! Luxusně zpracovaná kniha a ještě lepší vnímání "postapo" příběhu, který plynul neuvěřitelným, chytlavým spádem :) Ani se mi nechtělo chodit spát ... DOPORUČUJI !

boj o přežití thrillery blackout, výpadek proudu katastrofy

Marc Elsberg (p)
rakouská, 1967