Bílý tesák - Mořský vlk

Bílý tesák - Mořský vlk https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/68112/bily-tesak-morsky-vlk-68112.jpg 4 26 2

Dvě dobrodružné knihy, každá z jiného prostředí. První z plání severu, druhá ze širých oceánů.

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , Svoboda

White Fang - The Sea-Wolf , 1951

danny_21
29.11.2021 4 z 5

Bílý Tesák byl povinnou školní četbou mého mládí a samozřejmě patřil mezi ty oblíbené kousky než klasická, nezáživná díla některých pisálků ze Sovětského svazu. Dobrodružství vlkopsa, kterého sledujeme na cestě od zrození v kanadské divočině, přes první lovecké úspěchy k setkání s Bohy až ke smíření s lidským pokolením v civilizovaných Spojených státech - 85 %

Zajímavý kousek o prosazování individualismu a fyzické síly silnějšího jedince. První polovina výborná, konfrontace Humpa a posádky s démonickým Vlkem Larsenem nemají chybu, hlavně v tom smyslu, že životní pohled kapitána na cenu lidského života odpovídá pravdě, kterou si mnozí nedokáží připustit. Druhá polovina s Maud už tak netáhne, radši bych viděl, kdyby příběh šel do finální konfrontace jen s kapitánem a pomalu se zocelujícím pisálkem - 75 %, ve výsledku velmi solidní nadprůměr - 80 %

vlkodlaq
28.06.2018 4 z 5

Rád po letech čtu znovu. Nedosahuje sice čitelnosti Setona, přesto jede v podobném duchu a ten mě baví. Barvité popisy divoké přírody a příhod v ní, dobrodružství zvířat i lidí. Mořský vlk mě bavil o něco méně, přesto stojí za přečtení taky. Je to trochu jako návrat do dětství, kdy jsem tyhle knihy četl schovaný za skříní nebo na půdě.

Jack London
americká, 1876 - 1916