Bílý slon a jiné pohádky

Bílý slon a jiné pohádky https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24539/bily-slon-a-jine-pohadky-24539.jpg 4 34 9

Rozprávky presláveného fínskeho spisovateľa, ktorý je známy predovšetkým ako autor historických románov.

LeserDe
25.04.2022 4 z 5

Protože mám tohoto autora velice ráda, zajímalo mě, jaké píše pohádky. Nezklamal, líbily se mi, ale možná bych z pohádek ubrala trochu toho smutku. Jinak pěkné.

Shashlick
01.11.2021 3 z 5

Možná až příliš zvláštní - i na pohádky.

Sharka78
25.02.2020 5 z 5

Krásné. Plné pravdy. Takové pohádky nepohádky, smutné i veselejší, nutící k zamyšlení. Prostě Waltari. Ač je to můj oblíbený autor, tyhle knihy mi unikaly dlouho.. budu se k nim vracet.

julika
04.02.2018 4 z 5

"Byla jednou malá dívka, která měla krásný domov a hodné a laskavé rodiče i všechno ostatní tak krásné a dobré, jak jen může být. Svítilo pro ni slunce, nebe pro ni bylo modré a na zahradě pro ni voněly ty nejkrásnější květiny. A přesto to byla velice nešťastná malá dívka. Snad za to mohl nějaký Zlý duch, nějaký démon, ale ta dívka nikdy nemohla být šťastná. Byla přesvědčená, že je příliš ošklivá a příliš špatná. Přímo cítila, že v ní není nic dobrého. A ač se sebevíc snažila být hodná a dobrá, toho pocitu se zbavit nemohla. Což bylo velice smutné - nakonec se již ani nedokázala usmát a v očích měla smutek."

Jsou to pohádky pro dospělé, smutné, ale pravdivé. Občas po nich sáhnu, když si potřebuji připomenout, že pro mě svítí slunce a nebe je pro mě modré. Ráda si připomínám, že je třeba radovat se z maličkostí a nehledat zlatou mušku...:-)

MOu598
07.07.2017 4 z 5

Četla jsem v listopadu 2007. Podle mých poznámek:
Řádka pohádek - nepohádek. Trochu připomíná H.Ch. Andersena.
Hezky se čte. Zbyde pocit, někdy nedopovězeno.
Spíš pro dospělejší. Zbývá hořký pocit, neměly by pohádky přece jen končit šťastně?
Často autor hovoří o sobě jako vypravěči nebo postavě v pohádce.
Ožívají nevšední věci, děje.
Hezké, ale zvláštní pocit.
Citát:
"Každý moudrý člověk ví, že je potřeba občas stavět hrady z písku. Jinak by život nestál za nic."

Aerine
26.02.2017 3 z 5

Pohádky pro děti to moc nejsou, ale je v nich spousta poučení a pravdy :-)

Devil-Ivet
05.11.2016 4 z 5

Waltariho pohádky jsou zcela jiné. Jsou nevšední, zajímavé, pěkné. Myslím, že každý by si našel kousek něčeho toho svého.

aliss123
11.07.2016 4 z 5

Tuhle knížku jsem dostala už dávno dávno k narozeninám od mých prarodičů. Tehdy jsem jako dítě zrovna moc nečetla, ale tahle kniha byla výjimka. Tuhle jsem do ruky brala hodně často. A od té doby to stále nepřestalo, moc ráda se k ní vracím. Krásné příběhy, které potěší srdíčko :)

Therushka
20.05.2012 5 z 5

Stejně jako u knížky Čínská kočka a jiné pohádky musím říci, že jsou tyto pohádky opravdu skvělé a velice poutavé. Zasloužených pět hvězdiček :)