Bílý Láma

Bílý Láma https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342861/bmid_bily-lama-KBR-342861.jpg 4 105 105

Odpočítávají se poslední roky svobodného Tibetu. Dalajláma Mipam ví, že ve svém věku už proti hrozícímu nebezpečí nic nezmůže. Je nutné přistoupit k další reinkarnaci. Jako své nové vtělení si překvapivě vybírá Gabriela, syna bílých návštěvníků. Jenže s Mipanovou smrtí se začne krajem šířit zoufalství, krutost a korupce a sám Gabriel má být zlikvidován. A ani pokud přežije, nemá vyhráno. Svět Tibetu je nelítostný a brutální. A cesta k osvícení lemována utrpením, nebezpečím a bolestí. Bílý Láma je další mistrovské dílo scenáristy Alejandra Jodorowského (Incal, Kasta metabaronů), ke kterému se tentokrát přidal legendární kreslíř George Bess, aby stvořili jeden z nejzásadnějších evropských komiksů.... celý text

Literatura světová Komiksy Duchovní literatura
Vydáno: , Crew

Le Lama Blanc , 2012

OldaB
31.01.2017 5 z 5

Ač to tak nevypadá, je to vynikající dílo. Atmosféra předválečného Tibetu je hodně specifická a lamaismus je téma, které mě hodně baví. Na kresbu jsem si musel zvykat, ale po přečtení musím napsat, že se k příběhu skvěle hodí.

Wheelcrusher
23.01.2017 5 z 5

ÓM-MANI-PADMÉ-HÚM, má duše si už slušnou řádku let říká Wheelcrusher napočest odkazu nejvýznamnějšího českýho buddhisty Františka Drtikola, ke kterýmu jí navedly Paměti legendárního mystika Eduarda Tomáše a vzhledem k tomu, že mi svým dílem následně učaroval ještě Alan Moore v kombinaci s trpkou osudovou předurčeností, dík i čemuž jsem se vrhnul na další skvělý komiksy včetně Jodowa Kastrolu mentálbramboračky, mě tenhle skvost už logicky nemohl neminout... takže prostě úžasná osobní iluze! Dopřejíli božstva, snad se v momentální inkarnaci taky dožiju nejmocnějším Lámačem minimálně Evropy;)

martinstefko
23.12.2016 5 z 5

Crew si na konec roku nechala skutečnou bombu.

Alejandro Jodorowsky
chilská, 1929