Bilbova pouť - objevujeme tajemství Hobita

Bilbova pouť - objevujeme tajemství Hobita https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/506605/bilbova-pout-objevujeme-tajemstvi-h-voB-.png 4 5 5

S knihou Bilbova pouť odhalíte překvapivě hluboký smysl klasického románu J. R. R. Tolkiena Hobit, skrývající se za draky, trpaslíky a elfy. Bilbova výprava za nalezením a zabitím draka Šmaka je strhujícím příběhem odvahy a hrdinství, ale jak dokazuje renomovaný odborník na Tolkienovo dílo Joseph Pearce, není to cesta jen samotného Bilba, ale i nás všech. Je to křesťanská pouť sebeoběti a lásky, odevzdání se prozřetelnosti a milosti.... celý text

Duchovní literatura Literatura naučná O literatuře
Vydáno: , Christianitas

Bilbo's Journey: Discovering the Hidden Meaning in The Hobbit

zuvacka
04.01.2024 4 z 5

Citát: "Moderní dospělí...mnozí z nich zapomněli i sám smysl dospělosti, jak je zjevné z falšovaní významu slova "dospělost" przniteli jazyka. Chápeme-li, ze dospělý znamená "dorostlý", nebo "zralý", můžeme kategoricky prohlásit, ze například na kníhkupectvích, webových stránkách či filmech pro dospělé, nic dospělého není. Pornografie není dospělá, nýbrž pubertální. Ukazuje na nedostatečnou zralost a neochotu růst ve cnosti a bojovat proti žádostivosti."

Cinik
22.12.2022 5 z 5

Autor rozebírá Hobita jako katolické dílo plné teologických alegorií, s místními přesahy i do Pána prstenů (kde poukazuje na podobné alegorie a srovnává je). Mnohých jsem si byl vědom, ale některé mi unikly a u některých jsem si s pomocí autora jejich pochopení prohloubil. Velmi poučné a zajímavé dílo.

Autorovy knížky

Joseph Pearce