Příběhy bílé Masajky

Příběhy bílé Masajky https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/269373/mid_pribehy-bile-masajky-hBh-269373.jpg 4 165 31

Bílá Masajka série

Na první pohled se mladá Corinne hluboce zamiluje do urostlého masajského válečníka, opustí kvůli němu dosavadní způsob života v civilizované společnosti a bezhlavě se vrhá do pro ni neznámé keňské buše. V neuvěřitelně primitivních podmínkách si prožije ráj i peklo na zemi a sen o velké lásce se posléze změní v zápas o holé přežití. Nekončící dobrodružství přivede mladou ženu na pokraj duševních i fyzických sil a ocitá se zcela bez prostředků. Svůj boj však nakonec s dcerkou Napirai přece jen vyhrává. Po čtyřech strastiplných letech se s podlomeným zdravím vrací s dcerou do rodného Švýcarska a snaží se začít znovu. Na svou africkou rodinu přesto nikdy nezapomene a po čase ji i na dálku dál finančně podporuje. Do Keni se opět podívá až po 14 letech, u příležitosti natáčení filmu Bílá Masajka podle její knihy. Tři knihy v jednom: Bílá Masajka, Zpátky z Afriky a Shledání v Barsaloi.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry Cestopisy a místopisy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Weisse Massai Zurück aus Afrika Wiedersehen in Barsaloi , 2006

MaggieR
22.11.2023 3 z 5

Tiež som zažila takéto poblúznenie a uznávam že je skoro nemožné odolať. Dokonca je to až fyzicky bolestivé. Riadiť sa takýmto impulzom je ale šialené. Chápem ju, ale je mi smutno z jej príbehu. Neuveriteľný, smutný príbeh

JancaMia
10.02.2022 2 z 5

Knihu jsem získala za symbolických 20,- , celé roky (asi dvanáct let jsem si říkala že to číst nebudu) . Nicméně trojkniha je tu . Nemůžu se zbavit pocitu že Corinna kvuli erotickému poblouznění zahodila celý svůj život . Souhlasím s tím že to byla zajímavá zkušenost , nicméně se nemohu zbavit pocitu že autorka měla několikrát pominutí smyslů a kvuli chtíči šla do negramotného bojovníka a strašně za něj bojovala a přitom nebylo pořádně proč ... a to nemluvím o hygiene, jinému pohledu na svět. Nejvíce bavil první díl , další dva vaření a omílání toho samého dokola .

milkara
27.08.2021 5 z 5

Další ze zajímavých knížek. Taktéž jako Lenka jsem přečetla několikrát a nevím jestli bych to vše byla schopna pro lásku obětovat. V mládí asi ano, protože když se člověk zamiluje teda spíš hlavně žena, je schopna spálit mosty a jít za svým srdcem jen s igelitkou atˇ to stojí co to stojí...Fakt hezký životní příběh, mnohem lepší než film.

LenkaGonn
06.09.2020 5 z 5

Tuto knihu jsem přečetla už několikrát a pokaždé se mi líbí stejně. Příběh ve mě zůstává a rozhodně ho nikdy nedokážu ůplně zapomenout. Co prožila Corinna je dechberoucí a pro mě až moc dobrodružné. Přesto ji dokážu pochopit proč dělala to co dělala a proč i když věděla, že to bude těžké a že to nemá možná žádný smysl pokračovala. Opravdu krásný příběh.

Radka1911
03.01.2020 5 z 5

Krásně zpracovaný životní příběh, i když motiv hlavní hrdinky (rozhodně pro mne) dost nepochopitelný. Doporučuji

klaritkaa
12.12.2019 5 z 5

Velmi zajímavé čtení a líčení života v jiné kultuře.

regulax
11.09.2019 5 z 5

Jenom úplný blázen by mohl něco podobného udělat! Ale díky tomu můžeme přes čtivou knižní verzi nahlédnout do tajů afrického života.

Hobo
17.12.2018 4 z 5

Dobré čtení, zřejmě opravdu věrně popisující život keňských domorodců, k nimž se přimíchala trochu divoká ženská, která potřebovala 4 roky na konečné vystřízlivění. A také ukázka ženské sebestřednosti, která boří pro nové vzplanutí každý vztah. Druhá kniha mi připadala jako už trochu zbytečná, ale přece jen završující příběh, ale třetí kniha už podle mého byla napsána víceméně z finančních důvodů... Kdyby zůstala u první knihy, byl by ode mne plný počet bodů.

Gweny
10.09.2018 5 z 5

Je až neuvěřitelné, co dokáže zamilovaná žena. Odejít ze světa přepychu, materiálního bohatství do světa, kde tohle všechno vůbec nic neznamená. Kde se lidé modlí, aby měli dostatek vody k pití a jídla.
Nesmírně poutavý příběh, který Corinne vypráví, je srdcervoucí. Klobouk dolů před tím, co všechno se sama rozhodla obětovat a po letitém vystřízlivění, že se rozhodla a vůbec dokázala vrátit tam, odkud přišla.

Markis123
15.08.2018

Silný příběh který mně chytil za srdce- knihy jsem četla postupně- abych vždy mohla o konkrétní přemýšlet a dát si krátkou pauzu. Tak jsem byla s Masajkou cca 2 měsíce a pohltila mně doslova-miluju tyto knížy a budu se k nim určitě vracet

haki34
25.10.2017 5 z 5

mUsím dát 5 hvězd. I když si myslím, že Corinne Hofmannová je šílená.... kde začít ?, jednoho dne jsem narazila na film Bílá Masajka a ihned jsem se začala pídit po knižní předloze. Zvolila jsem komplet všech 3 dílů a dobře jsem udělala :) protože jsem hltala nejen první, ale i další pokračování Corinniných osudů...

Z pohledu většiny Evropanů naprosto nepchopitelný úlet - mladá žena se na první pohled zamiluje do Masaje a zůstává v Africe...kdyby jen zůstává s ním, ale bez toho, aby vůbec zjistila, zda má o ni zájem také on, vydává se hledat ho v buši...už jen tady si většina z nás klepe na čelo (asi tak nějak, jako páter Giuliano, který také netuší, že Corinne je odhodlaná víc než dost...) Nakonec svého vyvoleného nachází a začíná její životní dobroodružství...

Film se mi také moc líbil, zachycuje příběh poměrně věrně, al řekla bych že více idylicky...když v knize popisovala snad nejtěžší chvíle před porodem se záchvatem malárie, těžce podvýživená a anemická....a pokračující neustálé zdravotní komplikace, tím spíše se nikomu nechce věřit, proč tam zůstávala tak dlouho... Láska pomalu vyprchala, zejména díky jiné výchově a kulturním odlišnostem, Lketinga začal silně žárlit, roli sehrál i alkohol..kdyby ne, asi tam Corinne fakt žije dodnes...
Nicméně jako žena s přemírou energie začíná u matky nový život, rychle najde práci, a zapomíná na affrické strasti..pamatuje si zejména to hezké, a rodinu svého manžela stále uchovává v srdci a na dálku podporuje zejména finančně (taky asi pro mnohé z nás nepochopitelné....) Je zajímavé, jak rodina (matka, sourozenci..) Corinne při jejím africkém dobrodružství podporovali - s většinou z nás by se při tak potrhlém chování rodina asi přestala bavit, a né posílala finanční injekce.. (a taky že celkem klidně akceptovali odvýživenou, zavšivenou a zasvrabenou Corinne při občasných návštěvách ve Švýcarsku...) - prostě rodina jí dala volnost prožít si svůj sen.

Líbilo se mi dozvědět se více jednak o ní, dcerce Napirai, ale hlavně výlet a shledání v Barsaloi po 14 letech...kdy sama Corinne s úžasem procitá z pohádky..sama si uvědomuje, že teď by tvrdý africký život nezvládla a sama se i podivuje svému mladšímu já jak to tehdy dokázala (já jsem se nepřestala divit celou knížku) . Je zajímavé, že už necítí ani osudové pocity, necítí se v Africe jako doma -
kouzlo se po letech vytratilo....ale chuť se vracet a i pomáhat zůstává....
Shledání s rodinou bylo poměrně emotivní, vehnalo mi slzy do očí. Také se mi líbilo, jak se sama účastnila natáčení filmu a sama nám přibližuje trochu i herce...

K této knížce se určitě vrátím...a i k filmu :) a určitě se hodlám číst i závěrečný díl - Afrika, má láska... (nevím, nakolik Corinne afriku fakt miluje a nakolik ji drží laskaavé vzpomínky, a nakolik již jako šikovná obchodnice těží z minulosti....každopádně je to obdivuhodná žena se silnou vůlí žít a její příběh stojí za to !

Květinka008
14.08.2017 4 z 5

K rozdílnosti kultur a osobnímu příběhu autorky se radši vyjadřovat nebudu... Ale knížka je velmi dobře, jednoduše a čtivě napsaná a film se také povedl. Krásné exteriéry, dobré herecké výkony - možná je v tomto případě lepší napřed vidět film.

mončičáček
24.07.2017 4 z 5

Bílou Masajku jsem četla už dřív, ale k tomuhle kompletu jsem se dostala až díky čtenářské výzvě. Bylo moc zajímavé sledovat i další osudy Corinne i její africké rodiny a připomenout si některé problémy, kterými Afrika dodnes trpí...Ale přesto nikdy nepochopím, co může bělošku přitahovat na Masajovi, a obdivuji sílu lásky a houževnatost, která Corinne pomohla přežít u Samburů...

Jessybelle
17.06.2017 5 z 5

Mně se kniha líbila, obdivovala jsem, jak dokázala žít v těžkých podmínkách i to jak nakonec odešla. Ukazuje nejen chudobu ale i bohatství spočívající v rodině, úctě pocitu bezpečí... Možná kdyby nebyl Lketinga tak žárlivý mohlo to dopadnout jinak...

Pajan28
14.01.2017 4 z 5

Udivuje mě naivita některých žen. To si vážně myslela, že s člověkem z úplně jiné kultury jí to bude fungovat? A odvaha žít v takových podmínkách a dokonce tam porodit a vychovávat dítě... I přesto, velmi silný a čtivý příběh.

DJANKA
03.10.2016 4 z 5

Ano, hlavní hrdinku vůbec nechápu - jak mohla opustit svůj dosavadní život a vlastně vůbec nevědět kvůli komu. Ale na druhou stranu ji obdivuji, jak to vše zvládla a jak byla podnikavá. Moc se mi líbilo vyprávění o africkém životě a tradicích, to bylo velmi zajímavé.

Konvalinka987
27.06.2016 5 z 5

Chvíli mi trvalo, než jsem se do knížky začetla. 1. díl jsem celý přečetla až na potřetí, ale pak už mě to opravdu chytlo Celkově by se dalo říci, že je kniha velmi čtivá a zajímavá. V první knížce popisuje, jak žila s masajem, což je velice zajímavé a pro Evropany naprosto nepředstavitelné. Přišlo mi, že snažila spisovatelka najít pro sebe "lepší život" než který žila ve Švýcarsku. Velmi hezky poukazuje na to, že i když by se nám mohlo zdát, že v Africe není stres a mají spoustu času, tak je důležité si uvědomit, že mají úplně jiné problémy.Druhý díl - Zpátky z Afriky se mi líbil asi ze všech dílů nejvíce, popisuje návrat do Švýcarska a výstup na Kilimandžáro. V této knize si její život člověk dokáže docela dobře představit. Třetím dílem mi připadá, že jím autorka dost natahovala knihu.

Jido
04.03.2016 5 z 5

Nechápala jsem hlavní hrdinku a její rozhodnutí opustit civilizaci výměnou za těžký život v primitivních podmínkách. Příběh se mi ale líbil, hlavně první část. Bylo zajímavé číst o životě v Africe.

Pivka1
06.01.2016 1 z 5

Za mě tato knížka NE. Ještě tak první díl, ale ty další se mi už vůbec nelíbily. Nevím, asi hlavní představitelku nedokážu pochopit a vůbec ji neobdivuji.

Kiwisska
27.11.2015 5 z 5

Je to odvážná, silná, nezlomná žena... Ale podle mého byla naprostý blázen!!