Bez srdce

Bez srdce https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/336003/bmid_bez-srdce-FPp-336003.jpg 4 553 175

Catherine je jednou z nejžádanějších dívek v říši divů a o ruku ji chce požádat sám Král. Ona má ale jiné sny, netouží stát se královnou. Když potká na královském plese pohledného a záhadného Šprýma, rozhodne se, že nebude jen figurkou ve hře někoho jiného. Se Šprýmem se začne potají scházet i přesto, že oba riskují královu nelibost a hněv jejích rodičů. Cath je však pevně odhodlaná zvolit si vlastní cestu, jenže v zemi plné kouzel, šílenství a nestvůr má osud jiné plány.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Heartless , 2016

PotterBara
29.07.2017 5 z 5

Po přečtení,nebudete v pořádku,a možná ani ne v půlpořádku (kdo četl,ví :D). Strašně byste chtěly pokračování,ale zároveň by jste ho vůbec nechtěly. O psacím talentu autorky ani nemluvě,hned při prvních větách jsem si její styl psaní zamilovala.
Příběh jako takoví je fantastický.
Každá postava je naprosto jiná, každá měla něco do sebe. Všechny postavy se mi moc líbily(když pomineme chovaní hlavní postavy na konci knihy-myslím její svádění viny na ostatní).
/Mordýř,mučedník,monarcha,mdlé mysli/, to mě naprosto odrovnalo,tak 'jednoduché', a tak geniálně ukončené. Závěr se mi ne zrovna líbil ,ne že by nebyl dobře vymyšlený, chyba je ve mně. I když jsem věděla že to neskončí zrovna dobře, stejně jsem tomu nevěřila. Každou přečtenou stránkou jsem doufala, že to skončí dobře...no.
Samozřejmě nechyběly i slzy, někdy jsem brečela možná víc než pan (pa)želv :D. Taky musím zmínit Šprýma ...Ihned v anotaci jsem se do něj zamilovala :D.
Pokud milujete říši divů, neváhejte a knihu se přečtete,totéž platí i pro ty kteří říši divů moc nemusí(pokud takoví někdo existuje). Na začátku příběhu jsem si musela říkat: "To má být říše divů?" Skoro mi to jako říše divů nepřipadala :D (až na pár detailů).
Tahle kniha se mi moc líbila a mile překvapila :).

Amaryll
26.07.2017

Opravdu okouzlující... Titanic ani smrt Dobbyho mě nedokázali rozbrečet, ale tady padala slza za slzou. Plakala jsem, smála se, zkrátka jsem to s Catherine prožívala. Moc bych těm dvou (stejně tak kloboučníkovi a Havranovi) přála lepší konec. Kniha je úžasně napsaná a zápletka je geniální. Zhltla jsem ji za jeden večer. Už jsem toho načetla hodně, ale Bez srdce patří mezi můj top žebříček.

Nicoletta1681
26.07.2017 5 z 5

(SPOILER) Geniální! Miluju příběhy z Říše divů a tato kniha mi ukázala další její kout - zapomenuté srdce Srdcové královny. Tak moc jsem doufala, že to skončí šťastně, ale nemohlo tomu tak být. Ale i přesto...Šprýma je veliká škoda a přiznávám, že mé oči nezůstaly suché...dávám 5* a přikládám na seznam nejlepších knih, co jsem četla!

MIA-chan
24.07.2017 5 z 5

Já prostě nemám slov. I když jsem tušila jak ta to kniha dopadne, pořád jsem doufala, že tak to nesmí skončit. Věčinou se u knih nerozbrečím, ale této knize mé slzy patřili právem. Vždy mě zajímalo proč byla srdcová královna tak zlá. A teď už vím, že chtěla jenom lásku od Šprýma a že si chtěla otevřít pekařství. Bože tato kniha je tak úžasná. Autorka má velice pěkný styl psaní. Jsem moc ráda, že jsem tu to knihu prěčetla.

margaretz
22.07.2017 5 z 5

Po Měsíčních kronikách další skvěle přepracovaná pohádka. Od začátku jsem těm dvěma držela palce, i když jsem věděla, že to musí skončit špatně. Vlastně jsem pořád doufala v nějaký zvrat. A i přesto mě to totálně dostalo a uspokojilo, že tak to má být. Doufám, že se autorka vrhne na další pohádky. A navíc si díky této knize budu muset přečíst celou Alenku, ten svět už mi chybí. :)

Princezna22
22.07.2017 5 z 5

"Proč je havran,jako psací stůl??? Lary,fary...." kloboučnik v téhle knize je naprosto okouzlující. :D i když není šílený až pak...Sakra, takhle úžasnou knihu jsem nečetla dlouho. Moje první setkání s autorkou, na její měsíční kroniky se chystám také. Ale tohle wow. Pokud jsou kroniky lepší tak je to sakra málo hvězd na hodnocení,jelikož musím dát plný počet... Nápad napsat něco před Alenkou a navíc, ještě o srdcove královně prostě bomba,takhle postava mi přišla v říši divů dost málo popsána. Ale teď, když prakticky můžeme si myslet,že tohle byl důvod její zloby, tak to celkem chápu.. Já bych se na jejím místě asi zachovala stejně!! Mno a co jiného dodat než.. "Sražte mu hlavu!!"

Lucie_D
17.07.2017 5 z 5

Tuto knihu jsem dlouho odkládala. Četla jsem její Měsíční kroniky a ty se mi moc líbily. Při čtení této knihy mi ukápla slza ( a nejen jedna) a na konci...... bych udělala to samé co Catherine ,,Pomstu''. Za mě skvělá další kniha od této autorky

Mishak
12.07.2017 5 z 5

"Nejlehčí způsob, jak něco ukrást, je přesvědčit danou osobu, aby se toho vzdala dobrovolně."

Pokud jste četli dílo od A.G. Howardové (taktéž inspirováno dílem L. Carrolla - Alenka v říši divů) a byly jste z něj nadšení, věřte mi, že tohle je ještě mnohem lepší! Přesvědčila jsem se o tom na vlastní kůži!

warca
09.07.2017 5 z 5

"Bez srdce" jsem přečetla naprosto "bez dechu" :D
Přestože Alenku moc nemusím, tato kniha mi celou Ríši divů ukázala v jiném světle. Bylo to naprosto úžasný!
Ale i tak to na Měsíční kroniky to nemá a je to úplně něco jiného.

Bookgirl
08.07.2017 5 z 5

Hned jak jsem knížku uviděla, bylo mi jasné, že si ji musím přečíst. Miluju knížky s tématem říše divů a tohle bylo něco! Věděla jsem, že to skončí špatně, ale stejně jsem dočítala se slzami v očích a měla jsem chuť dát knize tak 1 hvězdičku. To by ovšem bylo krajně nefér, protože byla skvěle napsaná a opravdu mě přinutila se smát i brečet. Byla úžasná a kdyby nedopadla tak jak dopadla, myslím že by ani neměla to svoje kouzlo.

Barča 008
03.07.2017 5 z 5

Nevím, jestli mám autorku obdivovat, nebo proklíat. :( Kniha je fantastická (možná jsem zaujatá, protože miluju Říši divů), ale sakra, jak to jen mohla udělat?!

Alice_E
26.06.2017 4 z 5

Začátek pro mě byl trochu pomalejší, občas byla kniha hodně předvídatelná. A také si myslím, že s autorčiným talentem nebyla přesně popsaná situace, jak se člověk cítí, když o někoho přijde (já se teda do toho moc nevžila). Tam je podle mě obrovský nevyužitý potenciál. Na druhou stranu, na světě se děje tolik špatných věcí samo o sobě, proč si to ještě ztěžovat u knihy - prostě, když už se do toho autorka pustila, mohlo to být lepší. Tak jako tak, kniha nebyla špatná.

Ivuska.09
22.06.2017

Kniha je vlastně takovou pohádkou. A právě tak je nutné k ní přistupovat. I když je napsána jednoduše a autorka se inspirovala Alenkou v říši divů, dokázala vytvořit originální, poutavý a nenáročný příběh, ve kterém dokonale vystihla atmosféru z říše divů – ze země, ve které je možné naprosto vše. Můžete u něj vypnout, odpočívat a nechat se unášet Catherininým bojem o vlastní štěstí.

degus
22.06.2017 3 z 5

Kniha nebyla špatná a četla se mi lehce.
Mnohem víc by se mi však líbilo, kdyby nepopisovala události předcházející Alence v říši divů a vyprávěla svůj vlastní příběh. Zápletka i charaktery postav by zůstaly stejné, jen prostředí by se změnilo a nebylo by vázané na už vzniklý svět.
Vím že jde o prequel a autorce se určitě skvěle vyvedl. V jiném provedení by mě však kniha zaujala o mnoho víc.

Dani3
21.06.2017 5 z 5

Přiznám se, že Alenka v říši divů se mi nikdy moc nelíbila. Ale tato kniha je vážně dobrá. Je velmi čtivá a chytlavá s tou správnou dávkou divnosti.

Tento svět za zrcadlem mě jednoduše okouzlil. Autorčin styl psaní je velmi podmanivý, líbilo se mi hraní se slovy - byla v tom lehkost, jednoduchost, ale přesto to mělo svoji hloubku. S Catherine samotnou by byl příběh nudný, protože byla jen velký snílek s obavou učinit zásadní rozhodnutí, ale postavy Šprýma a Havrana dodaly příběhu potřebný nádech vzrušení a vtipu, Kloboučník dodal zase divnost, originalitu ale i zoufalství.

I když konec je smutný a čiší z něj vztek a beznaděj, tak jsem za něj ráda. Bez něj by to prostě nefungovalo.

Maky132
18.06.2017 5 z 5

Věděla jsem že to špatně skončí, už když jsem si tu knihu kupovala a tak nějak jsem tušila i jak to skončí, ale tohle překonalo všechna má očekávání. Ta kniha mě rozbrečela a já normálně u knih, nikdy nebrečím! Troufám si říct že Marissa Meyer překonala samu sebe. Připomněla nám jak krásná i krutá láska umí být.

Njzy
18.06.2017 5 z 5

Nikdy jsem nečetla nic co by bylo tak bolestné dočíst jako právě toto. Myslím že po téhle knize už na nic jako pravou lásku prostě věřit nedokážu...

Efeméra
10.06.2017 2 z 5

(SPOILER) Opravdu tohle napsala autorka Měsíčních kronik, které všem horlivě doporučuji? Na začátku jsem byla nadšená. Měla jsem před sebou krásně napsaný text, neuvěřitelně zajímavé prostředí a postavy (moc jsem si oblíbila Šklíbu) a hravé dialogy. Hlavní hrdinka byla sympatická a při popisech jejích pekařských výrobků se mi sbíhaly sliny. Námět měl opravdu velký potenciál. Hned zpočátku mi připadaly některé pasáže zdlouhavější, ale nepřikládala jsem tomu velkou váhu. Tento nešvar se však později ukázal jako typický prvek celé knihy. Děj se příšerně táhl a zápletka byla na délku celé knihy chatrná, jednoduchá a hrozně předvídatelná (a to v tomto směru přitom příliš nevynikám). Čekala jsem výborné zdůvodnění toho, proč se vyloženě dobrá Cath stala zlou Srdcovou královnou (přece jen to napsala Marissa Meyer, že), toho jsem se však nedočkala. Hlavní hrdinka se místo toho jako mávnutím kouzelného proutku změnila v nesnesitelnou káču, která sváděla svou vinu na všechny kolem sebe. Podle mě to, co se v knize odehrálo, nebyl důvod pro tak radikální přeměnu, ani přinejmenším to na mě nepůsobilo uvěřitelně. Za mě tedy zklamání a 2,5 hvězdičky.

_Gabriela_
08.06.2017 5 z 5

Byla to úplně nejlepší kniha co jsem do teď četla. Byla zamilovaná a trochu i děsivá a to se mi moc líbilo. Soucítila jsem s hlavní hrdinkou a moc mě zarmoutila jeho smrt. Top kniha.

IvankaM
06.06.2017 4 z 5

Mám z této knihy trochu protichůdné pocity.
Na jednu stranu to bylo nádherné a krásné čtení, ale na tu druhou to bylo zdlouhavé a akce byla až na konci.