Bez peří

Bez peří https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51290/bmid_bez-peri-RNP-51290.jpg 4 295 295

Kniha povídek známého amerického scenáristy, režiséra a herce Woodyho Alena.

Literatura světová Humor Povídky
Vydáno: , Argo

Without Feathers , 1975

gongon44
08.04.2014 4 z 5

Podruhé už jsem se smál míň. :) Ovšem Děvka z menzy je klenot!

imarvin
11.01.2014 5 z 5

Moc milé rozjímání jednoho fantasmagoristy, který dokáže přemýšlet nad věcmi, které jsou jiným naprosto zřejmé. Taková malá jednohubka pro pobavení.. Miluji Allenovi filmy, zvláště pro jemnou naivitu a dokonalé kouzlo nečekaného... (rozhovor spermií při cestě k vajíčku; operní pěvec zpívající na scéně ve sprše atd.). Po přečtění knihy je mi vše jasné. Allen je blázen z duší dítěte a proto je tak kouzelný.

BooksLucyKing
16.06.2013 4 z 5

Tenhle soubor povídek mi přišel trochu slabší ale pořád jsem se na nich dostatečně nasmála.

LibriProhibiti
06.06.2013 5 z 5

Ten clovek ma tak neuveritelny humor, ze jsem se po dlouhe dobe musela u knihy smat nahlas...v tramvaji ponekud trapne, nicmene v tomto pripade snad odpustitelne.

standa.cerny
30.04.2013 4 z 5

Krásně ztřeštěná kniha plná fabulací - některé části mi trochu připomínaly humor Járy Cimrmana, jen posunutý do ještě absurdnější roviny.

Výborná kniha pro oddych a vyčištění hlavy od zbytečností jako jsou logika, fyzikální zákony a podobné. Někdy je, kvůli zachování zdravého rozumu a nadhledu, potřeba s přestat na svět dívat z pozice technického člověka, ale odpočinout si v pozici nespoutaného umělce.

sachista
02.09.2012 3 z 5

Já jsem Woodyho věrný fanoušek řadu let, drtivou většinu jeho filmů doslova zbožňuju, ale občas se stane, že i nějaký film mě úplně neosloví. Tentokrát, pokud jde o sbírku Bez peří, jsem asi nebyl úplně v té správné náladě pro četbu povídek, u nichž střídá jedna absurdita druhou, extrém a nesmysl střídá jiný extrém a nesmysl. Bylo toho na mě už nějak moc, už jsem se tak nesmál jakou u Vedlejších účinků. V mém postoji k Woodymu, jeho filmům a sbírkám, to ale nic nemění. Možná se k tomu vrátím někdy jindy a budu se smát od začátku do konce. Závěrem - Děvka z Menzy a Impresionisté zubaři by měly být vytaseny zlatým písmem do dějin povídkového žánru.

Ula
11.11.2011

Knížka na mně zapůsobila jako víno. Přečetla jsem na ex, poťouchle jsem se smála a nakonec mně rozlitostnilo- co je to za školu, ze které vás vyhodí jenom proto, že se oblékáte jako bobr ?

hrabos
16.09.2011 5 z 5

Dvěma slovy: „Hrozný srandy.“ Moje první setkání s Allanem a hned mám chuť sáhnout po další tvorbě.

Stammel
26.01.2011 4 z 5

Allenův absurdní humor mě dost nekompromisně sráží do kolen.

Tedy až do chvíle, než si všimnu, že své vtipy dost recykluje (tj. tak ve třech čtvrtinách knihy).

swamp
30.11.-0001 5 z 5

Stejně jako povídková prvotina Woodyho Allena, i tato si mě získala a dala mi napovědět, že tento pán je moje krevní - nejenfilmová - skupina.