Bez jablka

Bez jablka https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/308427/bmid_bez-jablka-81V-308427.jpg 4 266 64

Kdo platí v hospodě? Kdo koho vlastně žádá o ruku a kdo zdržuje, když se odchází z bytu? Žijeme ve světě, který se rychle mění. Tak rychle, že se na některé změny nejsme schopní adaptovat. Novou metou ve vztahu je znát navzájem své heslo k počítači, muži mají krémy proti vráskám a ženy dělají kariéru. Miloš a Michelle se v tom chaosu snaží zorientovat. Žijou totiž v generaci dnešních třicátníků, tedy v první generaci, která si v životě nastavuje svá vlastní pravidla. Pohledem muže a ženy se dotýkají různých situací, pro které v dnešních zběsilých časech najednou není žádný návod. Zkoumají místa, která jsou zanesena stereotypy a u kterých žena zdvihá obočí a muž se kouká jinam. A tím, že spolu nespí, k tobě mohou být upřímní. Jejich krátké tematické sloupky, které už rok vycházejí na Bezjablka.cz, jsou ironickým povzdechem nad tím, jak by dnešní svět vypadal, kdyby Eva tenkrát nepodala Adamovi jablko a Adam si do něj nekousnul. Jak by vypadal svět, ve kterém se žena a muž před sebou nestydí a mluví otevřeně o všem, co se v jejich životech změnilo?... celý text

adorjas
21.03.2017 3 z 5

Neurazí, pobaví, občas zbytočne škatuľkuje.

05sara12
06.03.2017 4 z 5

Kniha mě bavila od začátku až do konce, jedná se o oddechovou knihu, při které jsem se několikrát rozesmála. Odhaluje plno životních pravd :) Skvělé řešení pro někoho, kdo se chce pobavit a upřednostňuje knižní podobu a ne blogy.

Beeper
04.03.2017 4 z 5

Vtipné a veselé, spousta životních pravd. Víc mi seděl styl psaní Michell, ačkoliv jsem chlap.

Nika_holo
01.03.2017

Kniha, u které mi tekly slzy a četly jsme ji společně s partnere. U velké části jsme se shodli. Naprosto skvělé ilustrace, které knize dodali své kouzlo. Kapitolo, kde se sex přirovnává k řízení? Neskutečný záchvat smíchu. Za mně palec nahoru a více takových knih :)

Kif
03.02.2017 4 z 5

Myslím, že knihu jsem do ruk vzala ve správný čas - v době zkouškového. Ideální texty k pobavení mezi učením a psaním seminárek, kdy bych hlavu už pravděpodobně přetížila čtením něčeho náročnějšího. K tomu právě ještě ideálně sedne i délka jednotlivých textů.
Za mě palec nahoru - některé myšlenky mě zaujaly a po dlouhé době jsem se u knížky smála i nahlas. A to jsem tak dlouho váhala nad koupí! Rozhodně toho nelituju.

estwen
30.01.2017 4 z 5

Jednohubka, která neurazí, nepřekvapí a mírně pobaví... Pro pravidelné čtenáře blogu bych řekla vyhozené peníze. Max, že byste Michelle žrali tak, že potřebujete oautogramovanou knížku v knihovničce :)

maygirl
24.01.2017 4 z 5

Tuhle knihu je dobré postupně dávkovat. V tom mi vyhovovalo postupné přidávání jednotlivých textů na blog, kde původně vyšly. Ve větším množství je tu na mě možná trochu moc cynismu, hlavně u textů Michelle. Na druhou stranu musím říct, že ve správných dávkách jde o skvělé vykreslení řady situací a myšlenek, které opravdu sedí... jen nevím, za přiznat mužské polovičce, jak moc to občas sedí :-) Doporučuji k přečtení!

Gooverka
21.01.2017 5 z 5

Sloupky od Michelle se mi většinou líbily víc, ale jenom proto, že "její ženské stránce" rozumím dokonale. Kniha ve mně zanechala úsměv a na sto procent s ní musím souhlasit v náhledech na ženy i muže. A navíc, některé řádky si z ní budu pamatovat navždy, protože ani já se nehádám O JEDEN NEVYNESENÝ KOŠ.

natalie8531
18.01.2017 5 z 5

Mně osobně kniha přišla vtipná a vůbec mi nevadilo, že je to psáno formou krátkých sloupků. Navíc zajímavé bylo i to, zjistit, jak to vidí opačné pohlaví.

Audrina
13.01.2017 3 z 5

Otevřeně přiznám, že po dost velkém mediálním boomu jsem čekala něco lepšího. Bez jablka je celkem přijemná oddechovka, ale rozhodně nic světoborného, k čemu bych se v budoucnu vrátila. Některé věci byly k pousmání, ale výbuchy smíchu jsem rozhodně netrpěla. Možná je to ale tím, že ještě nejsem třicátnice :)

Frakira
10.01.2017

Graficky parádní a sexy vypadající kniha! Sloupky Michelle jsou výborné, vtipné a čtivé...Milošovi už se mi až tak nelíbily, přesto bezpochyby lepší průměr české blogové tvorby :)

Gabetina
09.01.2017 4 z 5

Za mě povedený! Bylo to vtipné a příjemně oddechové. Mě určitě nezklamala :)

petra4080
09.01.2017 2 z 5

Číst se to dalo, ale už teď vím, že se k téhle knize nikdy vracet nebudu.

bagel
07.01.2017 3 z 5

čekala jsem víc...

sabanka
29.12.2016 4 z 5

Skvěle jsem se pobavila u každé stránky, brilantní oddechovka, po které lze sáhnout když Vám doma dojde čokoláda.

Alysa
27.12.2016 2 z 5

NUDA. Po dobrém hodnocení a doporučeních jsem čekala zřejmě přespříliš. Michelle píše výrazně lépe (na tři hvězdy), Říha mě nebavil téměř vůbec (na jednu hvězdu).

Za mne mnohem lepší kniha podobného žánru jsou Sedmilhářky.

Jerry29
23.12.2016 4 z 5

Začátek knihy mě moc bavil, především u čtení o dámských záchodcích jsem fakt brečel smíchy. Zbytek knihy pak pomalu začal ztrácet dech, ale na čtyři hvězdy to pořád stačí. Kapitoly psané ženou mě bavily mnohem víc než ty psané mužem, tam jsem humor téměř v celé knize postrádal... Protože jsem muž? :-))

BrozaM
05.12.2016 5 z 5

Od první stránky jsem se skvěle bavila, opravdu povedené!

Alethea_k
02.12.2016 5 z 5

Bez jablka je asi to nejlepší převedení blogu do knižní podoby, co jsem kdy četla. Doufám, že toho společně napíší ještě dost! Opravdu mě to bavilo.

Madluska
24.11.2016 4 z 5

Tenhle počin jsem sledovala na doporučení už na webu, takže knížka byla jen příjemným doplněním již známého. Zaujalo mě výrazné (a funkční) barevné schéma i trefné glosy obou. Jen podotýkám, že člověk to musí číst s nadhledem - tvůrci totiž očividně to, co se odehrává mezi mužem a ženou, neberou jinak. A já jsem za to ráda, protože bez toho by život byl smutný, bez šťávy, chuti a vůně, prostě tak nějak bez jablka.
P.S. Tak nějak se mi to sešlo, že jsem četla v jednom období Pravidla moštárny a Bez jablka... Nemáte někdo tip na další jablečnou nálož?

humor česká literatura

Autoři knihy