β Draconis

β Draconis https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17299/bmid_draconis-Ba8-17299.jpg 3 7 1

Sbírka SF povídek. Najdou se zde povídky jak humoristické, detektivní tak i ryzí science fiction. Své dobrodružné SF povídky vydal ve sbírce Beta Draconis. Dvě z nich (Případ společnosti Red Sun a První Honzova cesta) upravil pro rozhlas, který je vysílal v rámci pořadů pro mládež.

ludek.n
30.01.2019 3 z 5

Povídkovou sbírku drží nad vodou především fantasy novelka Drana a Perx a technická věcička Případ společnosti Redsun. Zbylé kousky jsou buď průměrnou fantasy (Dračí vejce), lehce plytkým posteskem nad sterilní budoucností lidstva (Světelné koridory) či hodně slaboduchými hrátkami na veselé téma kosmických letů (Honzova první a druhá cesta), respektive o návštěvě mimozemšťanů (Ona se vrátí). Obecně lze říci, že kousky žánru fantasy, byť jsou v početní menšině, jednoznačně válcují věcičky, které se hlásí k rodině science-fiction. Jisté je, že žádnou velkou díru do světa české fantastiky tahle útlá knížečka asi neudělá, na druhou stranu jsem měl v ruce už i mnohem horší počiny, vzniklé v našich slavných luzích a hájích.