Beata

Beata https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41350/-41350.jpg 4 32 32

Nelehká životní cesta osiřelé Lucie od útlého dětství, prožitého s babičkou až po cestu do kláštera. Rodiče Lucie zemřeli, když jí byly čtyři roky. Lucii vychovává babička, křesťanka věřící v Boha, podle svého. I přes problémy s náboženstvím v totalitním režimu úspěšně vystuduje zdravotní školu. Po listopadové revoluci začne pracovat na onkologii, kde poznává řádovou sestru Agnes, u níž obdivuje neobyčejný klid. Brzy opouští onkologické oddělení a stěhuje se do kláštera, aby se stala jeptiškou. Jako novicka pracuje v ústavu pro mentálně postižené děti, jehož ředitelem je mladý, krásný muž, který miluje děti...... celý text

Emik87
23.02.2024 5 z 5

Opravdu zajímavý příběh pro mladé slečny. Opět z neobvyklého prostředí, což na autorce velmi oceňuji.

ZNellyZ
02.08.2022 4 z 5

Kniha je sice určená pro dívky, ale tématem mi sedla i ve 22. Líbí se mi, jak v knize nejde jen o lásku, ale ukazuje i různé nešťastné situace, kterými si musí hlavní hrdinka projít.

Micka02
16.12.2019 4 z 5

Byla to zajímavá knížka. Akorát, že už si moc nepamatuji o čem byla, protože to je už docela dlouho co jsem ji četla.

Ann98
10.11.2017 5 z 5

Kniha se mi líbila. Lucie to neměla lehké už od narození, přijít jako malá o rodiče, to si vůbec nedokážu představit! A co na tom, že byla Lucka křesťanka? Vždyť to není nemoc, tak nechápu, proč ji za to všichni tak odsuzovali. Byla jsem šťastná, že se nakonec nestala sestrou Beatou, ale zůstala i nadále Lucií.

EvikU.
09.04.2017 4 z 5

Jo moc pěkný příběh.

TaLu
11.08.2015 5 z 5

Jedna z nejkvalitnějších knih od autorky.
Překvapí zápletka i děj.
Velmi dobře se čte.
Dává nahlédnout do prostředí, do kterého se nám běžně nakukovat nepodaří a podle mne se s tím autorka vyrovnala velmi dobře.

Evča98
02.04.2013

Kniha se mi velmi líbila.Některé pasáže mě dojaly.

Zuzana Francková
česká, 1951