Bazár démonov

Bazár démonov https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/525724/bmid_bazar-demonov-6547d8740b8ab.jpg 4 4 4

Sarantos Petrakis je zamestnanec farmaceutickej firmy žijúci v malom meste v strednej Európe. Jeho život vyzerá idylicky až do momentu, kedy sa mu začnú v byte zjavovať mytologické bytosti. Táto skutočnosť, spolu so zúriacim vírusom v uliciach, mu začína výrazne narúšať psychické zdravie. Napriek počiatočnému skepticizmu pochopí, že prapodivné bytosti sú reálne a on musí využiť všetok svoj um, aby ich opakované návštevy prežil. Jeho jedinou nádejou je vyslanec Najvyššieho, ktorý má v našom svete uchovávať rovnováhu. To mu ale značne komplikuje Kráľ v žltom. Ten ako prevádzkovateľ Bazáru démonov za sebou umne zametá stopy a privádza na svet stále viac nechceného chaosu. Stihne vyslanec zachrániť aspoň niekoho?... celý text

recenzienika657
včera 2 z 5

#bazardemonov @chodurpavel

Knihu som dočítala už včera a dodnes neviem čo napísať. Po dočítaní som zistila, že Bazár démonov je prvá časť a pôjde o sériu. Už dlho som nemala také nutkanie odložiť knihu. Nedalo mi to a dúfala som, že sa dozvieme aspom niečo a nie zbytočné tliachanie. Za mňa by sa to zišlo trošku lepšie usporiadať a hlavne poopravovať to množstvo chýb v texte. Neodložila som ju lebo som bola zvedavá ako reagovali moje predchodkyňe v štafete na ňu a na ich poznámky. V konečnom dôsledku som bola aj rada, pretože koniec, to bolo niečo na čo som čakala celú knihu. Nevyváži ten zbytok, ale málinko zvýšilo hodnotenie a teraz rozmýšľam či mi pokračovanie stojí za čas strávený pri čítaní, lebo...koniec bol naozaj zaujimavý.

Asi som iná než väčšina populácie, alebo ja neviem podľa recenzii, za mňa však hodnotím 2,5

Ďakujem za štafetu a možnosť si knihu prečítať @jurakovabetty

#demoni #fantasy #demonickerelikvie #smrt #zlo #vrazda #chaos #stafeta #stafetovyzavislak

Stellia
15.04.2024 5 z 5

Je prirodzené, že sme skeptickí voči "novým svetom". Ťažšie sa nám "udomácňuje" niekde, kde sme doteraz nikdy neboli a akosi podvedome hľadáme niečo známe. Zabývať sa vo svete Artura Kobayashiho bolo jednoduché. Autor nám síce v tejto knihe Artura nedoprial v plnej paráde tak, ako by sme si želali, a zaslúžili, ale za to má u mňa o bod naviac. Nevyložiť všetky karty na stôl hneď ako rozohráte partiu. V poslednej dobe sa to tak často nevidí a my hneď s hrdinami "skočíme" rovnými nohami do príbehu. Nechápte ma zle, ja to milujem! Ale pri tejto knihe som bola autorovi nesmierne vďačná, že ma hneď v úvode knihy "chytil za ruku" a viedol ma ulicami jeho sveta.

A ako táto prechádzka dopadla?! Povedzme to tak, že naposledy som takto vydesená bola pri knihe Jako sama smrt od Jakuba Hozy (páni by mali spolu zájsť na pivo, mali by si o čom pokecať !) Spočiatku to bolo mimoriadne príjemné vykročenie do príbehu, cez hladko vydláždené prológy jednotlivých postáv, ktoré stretávame po ceste. Ale ako ste postupne zachádzali ďalej a ďalej, hlbšie a hlbšie do príbehu, začala Vám tuhnúť krv v žilách. Čím hlbšie ste vchádzali do tmy medzi všetky tie tiene, boli ste radi, že nie ste na mieste toho chudáka Gréka Sarantosa. A potom v jednej sekunde, sa zjavila červená ruka popod dverami naťahujúca sa po kľúč vo dverách....a ja som mala dosť!

Tak nepríjemný, ba priam desivo sužujúci pocit z takej dobre napísanej knihy som už dlho nezažila... :) Musím sa priznať, bola som skeptická, priznávam. Príbehy takéhoto charakteru nie sú práve moja šálka kávy. Ale ono je niekedy prospešné vybočiť zo stereotypu a vracať sa domov cez temné uličky sveta, do ktorého nepatríte. Arturo, som rada, že som do tých uličiek odbočila kvôli Tebe. A už teraz sa teším na naše ďalšie stretnutie v temnote....

LucyEcstasy
14.02.2024 4 z 5

(SPOILER) Artur Kobayashi.

Kdo to je? To je tak trochu podivín, za kterým se otočí nejeden člověk. Má každé oko jiné, a svým vzezřením nepůsobí úplně dobře. A něco nebo někoho hledá.

Potom tu máme Sarantosa Petrakise, který se nově přestěhuje, přestaví si byt dle svých představ a žije běžným životem. Dokud nepozná tři bytosti - Boo Haga, Shaitana a Kitsune.

Osobně jsem ráda, že jsem je nepotkala. Jsou to totiž záporáci našeho příběhu. A chtějí přivést na svět něco horšího než jsou oni.

Musím přiznat, že prvních 50 stránek jsem se docela špatně orientovala, ale potom vše začalo do sebe zapadat a pak už nešlo odložit. Kniha je rozložena do několika částí a a poté krátkých kapitol. Děkuji autorovi za intermezzo, kde čtenářům představil démony, kteří se objevují v příběhu. Na závěr tu máme napůl otevřený konec, který mne nalákal na pokračování.

Vyprávění je tu velmi jednoduché a nijak výrazně se neodbíhá od hlavní linky. Jen se sem tam podíváme na jiný pohled než Sarantosův. Máme tu unikátní entity, Bratislavu, mytologii a cestování po Evropě.

Celkově jsem z knihy nadšena, ale k plnému počtu bodů mi cosi chybělo. I tak bych Bazár démonov zařadila do předních příček letošních přečtených knih.

MegaH
12.01.2024 4 z 5

Na začátku knížky nás autor krátce seznámí s několika postavami z různých evropských měst, přičemž nejvíc času strávíme s Řekem Sarantosem a jeho vzkvétající láskou k Lindě. Na pozadí děje probíhá tíživý počátek pandemie, izolace, liduprázdné ulice a strach. A já hloupá se nechala uchlácholit tímhle poklidným tempem, a říkala si, to bude nějaká duchařina a možná nějaké prokleté předměty, pohodička...
No, víc jsem se mýlit nemohla. V dalších kapitolách jsou nám představeny tři mýtické bytosti, které přebírají vládu nad dějem, a ten se zvrhne v dost slušný masakr, kde hororový prvek je fakt slabé slovo, uf.
Trochu mě mrzí, že vyslanci Arturovi nebylo věnováno více slov, ale jelikož je to první díl, věřím v autorův záměr a příště se snad dozvím víc. Z celkového hodnocení strhávám jednu hvězdičku za něco, co neprozradím, to by byl totální spoiler.
Knížku určitě doporučuji, je to dost osvěžující čtení s neotřelým nápadem! Do žánru bych doplnila i horor.

nadpřirozené bytosti horory psychické problémy

Pavel Chodúr
slovenská, 1989