Básně - Spisy II

Básně - Spisy II https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/3392/basne-3392.jpg 5 44 7

První souborné vydání všech básnických sbírek známého zpěváka. Kniha obsahuje básnické sbírky: 17 kryptogramů na dívčí jména 7 básniček na zrcadlo 8.-12. básnička na zrcadlo Slovíčka (Z pod stolu) Sebrané spisy Z mého plíživota – Sebrané spisy II Zbraně pro Erató Amoresky Sněhurka v hadřících Krylias & Odysea Lot Pod grafiku ... celý text

Poezie
Vydáno: , Torst

angloumene
10.02.2022 3 z 5

Někdy humorné, někdy vážné básně. Čekala jsem, že oproti písním dojde k alespoň mírnému autorskému posunu, jenže Krylovi básně jsou v podstatě stejné. Drží se zpěvné rytmiky i téma nespravedlnosti, obhroublosti a lidského utrpení. Přeci jen jsem doufala v trochu víc.

Mira7
05.12.2021 5 z 5

Písně Karla Kryla jsem si kdysi občas poslechl. Vyrůstal jsem však již v jiné době, takže jsem asi nevnímal tolik jejich naléhavost. Na jeho poezii jsem byl docela zvědavý. Byl to opravdu velmi nadaný člověk. Přemýšlel jsem, jak to asi vnímal. Jako Čechoslovák žijící v transparentním prostředí tehdejšího Západního Německa, kterému nebyly poměry ve staré vlasti lhostejné, asi dost trpěl. Básně mi přišly ještě naléhavější a opravdu hodně negativní, než jeho písně. Psány jsou však velmi dobře a jsou určitým svědectvím doby. Když pak Karel Kryl pozoroval, jak se socialistická šeď volně mění v českou verzi demokracie ve speciální edici pro loupežníky, tak to už nedal....

kopeceli
24.10.2021 5 z 5

Kryl byl hračička s češtinou, to se ví. Co vše s ní dokázal, to ukazuje tato kniha básní. Baví mě, je to kniha nadčasová ve všech směrech.

Jarek82
01.01.2021 4 z 5

Kniha obsahuje poměrně hodně básní, které mě nezaujaly. Ale obsahuje také několik parádních kousků - zhusta těch, které znám z nahrávek. (Jde jaro do léta, Zbraně pro Erató, Slovíčka)

Dixinka
04.12.2016 5 z 5

Moc hezká sbírka básní. Zejména Špalek písní českých byl super. Tato část mě bavila nejvíc.

WEIL
01.09.2011

Básně jsou jeho texty, některé mají svou sílu i dnes. Ty nadčasové.

grohy
30.11.-0001 5 z 5

Po přečtení celé sbírky je člověku jasné jakým byl Kryl člověkem. Sbírka zanechává hluboký dojem, i když některé básně mohou být až dětinské, přesto v nich lze nalézt hlubší význam.

Karel Kryl
česká, 1944 - 1994