Balady a jiné básně věčného studenta Roberta Davida

Balady a jiné básně věčného studenta Roberta Davida https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46863/balady-a-jine-basne-vecneho-studenta-roberta-davida-46863.jpg 4 17 3

Souborné vydání všech tří knih, které V. Nezval vydal pod pseudonymem Robert David. Text se vrací k jejich prvním vydáním. Kniha obsahuje bohatý faktografický a ilustrační doprovod.

Artep071
24.01.2022 3 z 5

Vždy si dám za úkol přečíst jednou za čtvrt roku nějakou sbírku básní co mám v knihovně po babi a dědovi ... Nezval mi opět padl do ruk ..takže za mě jo ... najdete zde některé tak strašně pěkné básně až se srdce tetelí :) no a některé u kterých kroutíte očima až vás z toho začnou bolet :)

Jarka_rybář
02.10.2020 4 z 5

Pěkný soubor. Nejlepší je první sbírka, 52 hořkých balad věčného studenta Roberta Davida, 100 sonetů zachránkyni věčného studenta Roberta Davida je naopak částí nejslabší, 70 básní z podsvětí na rozloučenou se stínem věčného studenta Roberta Davida je kvalitativně mezi nimi.
Rozhodně doporučuji všem, kdo nemají rádi upovídanou poezii.

1amu
28.08.2020 5 z 5

Sbírka "52 hořkých balad věčného studenta Roberta Davida" vyšla v rozmezí let 1936 a 1937 a okamžitě po svém vydání se stala doslova senzací literárního světa. Nyní by studenti řekli, že "je to pecka" !
A nastaly nápady, rozbory a úvahy, kdo se za touto sbírkou skrývá. Jde o cosi, čemu se říkalo "villonské balady".
Literáti nechtěli "se svou kůží" na trh a přítrž všem dohadům učinil až Karel Čapek (kdo jiný, že ?)
Z pohledu více než 80 let od této události, lze pouze závidět našim předchůdcům jejich zájmy, jejich četbu, také i to, že nebyli ovlivňování masmédii v podobě, jaká dnes ovlivňuje (v tom nejhorším slova smyslu) veřejnost tohoto státu.
Já osobně jim nejvíce závidím právě Karla Čapka a k tomu přidejme několik chytrých lidí, kteří se pohybovali okolo něj.

Vítězslav Nezval
česká, 1900 - 1958