Báječný krámek s čokoládou

Báječný krámek s čokoládou https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207729/bmid_bajecny-kramek-s-cokoladou-u6r-207729.png 4 406 120

Třicetiletá Anna pracuje v továrně na čokoládu na severu Anglie. Po úrazu se v nemocnici setkává se svou bývalou učitelkou francouzštiny Claire a obě ženy se spřátelí. Anna přichází o práci a zdrceně přemýšlí, co bude dál. Je tady ovšem Claire, která jí nabízí možnost odjet do Paříže a vypomáhat v obchodě proslaveného výrobce čokolády Thierryho Girarda, se kterým kdysi prožila milostný románek. Anna, která si není úplně jistá svou francouzštinou, napřed váhá, ale nakonec výzvu přijímá a odjíždí do Paříže. Vsazená do zcela jiného prostředí, než na jaké byla zvyklá, poznává spoustu zajímavých lidí včetně těch, kteří byli součástí Claiřina života, když byla v sedmdesátých letech v Paříži jako au-pair. Příběhy Anny a Claire s odstupem několika desetiletí, kouzlo Paříže a lahodná chuť čokolády se prolínají, aby se nakonec kruh uzavřel.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Argo

The Loveliest Chocolate Shop In Paris , 2013

mishka1976
13.05.2018 5 z 5

Zajímavě psaný příběh, kde se prolíná současnost s minulostí. Kniha mne vtáhla do děje a i když byl závěr předvídatelný, stejně mne dostal. Silný příběh (i když romantický :-D) a krásný závěr. Jdu si dát čokoládu a naplánovat výlet do Paříže ;-)

Arlenka
03.05.2018 5 z 5

Já se do knížky dostávala pomalu, ale o to intenzivněji jsem se začítala, až jsem poslední dva dny málem četla bez dechu. Možná pro muže přeslazené, ale pro duši ženy, to co si většinou vysníváme - kouzelné uličky Paříže, vůně čokolády a úchvatné chuť a v tom dojímavý příběh nešťastné lásky, která zrodí lásku novou. Mám chuť na horkou čokoládu od Thieriho a Paříž non?

Vojslava
01.05.2018 5 z 5

Fialová obálka, těžce romantický příběh, ale když jsem ho četla, cítila jsem se tak nějak... živě. Bylo to dojemné, voňavé, dobré jako (dobrá!) čokoláda; koneckonců myšlenka, že proč by měl člověk zůstávat u toho, co jenom ujde, když může okusit něco lepšího, je k zamyšlení... (a určitě zkusím něco ze závěrečných receptů!)

Linda007
21.04.2018 5 z 5

Zatím se mi líbí vše, co jsem od autorky četla. Krásné prostředí Paříže, dvě časové roviny, co víc si přát ...
Hlavní hrdiny si zamilujete. Milé pohlazení po duši.

olejnice
14.04.2018 5 z 5

Souhlasim temer se vsemi komentari - co dodat - moooc pekne napsane !!! Mam hned chut jet do Parize...

Jane007
21.03.2018 5 z 5

Milá oddechovka, s příchutí čokolády a Paříže. Potěšily mě recepty na konci knihy. Ideální číst s šálkem horké čokolády.

bosorkalesni
31.01.2018 5 z 5

Takhle milé překvapení, jsem ani nečekala ! .... myslím, že nejsem jediná, kdo má během knížky chuť zjistit, jak chutná čerstvá čokoláda a nejlépe v Paříži....

arka53
06.11.2017 5 z 5

Krásná kniha.Krásné prostředí.Krásné čtení.Co víc dodat jen asi pět hvězdiček.

katerina.l.
10.10.2017 5 z 5

Kdybych si ze všech přečtených knih mohla vybrat jednoho hrdinu, jehož příběh bych chtěla chvíli žít, určitě by mezi favority byla Anna :).. Mám ráda příběhy, kde se prolínají časové roviny a příběhy Anny a Claire jsem si užila od začátku do konce. Kdybych mohla dát šestou hvězdu, tak ji dám za ten krásný popis Paříže a laskavou atmosféru knihy.

LadyMichelle
02.10.2017 3 z 5

Báječná kniha, po které máte nutkání se zamýšlet nad životem a u toho pojídat čokoládové bonbóny :-))

Sofie75
11.09.2017 5 z 5

Nejdříve jsem se nemohla do knihy začíst. Asi tak od 90 strany se to, ale prolomilo a kniha mě pak pohltila. Tu druhou polovinu jsem hltala . Moc pěkný příběh. Je pravda, že čokoládu mám moc ráda, takže jsem si při této knize musela i nějakou zobnout. Dokonce jsem i uronila slzu. Ale určitě mě autorka naladila na další její knihy.

JessieEx
11.08.2017 3 z 5

Hlavní hrdinka, britka Anna se po pracovním úrazu dostává do nemocnice, kde se setkává se svojí bývalou učitelkou francouzštiny Claire. Ty dvě se brzy spřátelí a Claire dohodí Anně práci v čokoládovně v Paříži. V knize se prolínají dva příběhy. Jeden ze 70.let, je to příběh Claire a jejího krátkého pařížského románku, a Annin příběh ze současnosti. Četlo se mi celkem dobře, ale až tak od poloviny, začátek byl dost nezáživný. Ve srovnání s ostatními knížkami autorky je tato asi nejslabší, ale vzhledem k tomu, že je to první autorčina kniha ze série příběhů s podobnou tematikou, nebudu ji hanit. Jako oddechovku můžu určitě doporučit - pokud vám nevadí prokládání textu francouzskými výrazy. Mně to vadilo jen zpočátku, za půlkou jsem si zvykla :)

Mufka
23.07.2017 4 z 5

Jsem asi výjimka, co se čokolády a věcí s čokoládovou příchutí týče, přesto se mi tato kniha moc líbila, dobře se četla, mám ráda prolínavé příběhy :-)

medlovice
02.06.2017 5 z 5

Všech deset prstů umazaných od čokolády nahoru a další hvězdičku za ten fialovo smetanový obal, který mi po rozevření knihy připomínal čokoládu Milka. Chtěla bych mít takovou přítelkyni jako byla Anna, ta silna osobnost.

Hasko
01.05.2017 4 z 5

Líbilo se mi jak se prolínala dvě časová období -Anny a Claire. Knížka umí vtáhnout do děje. Nevím jak ostatní , co tuhle knížku četli, ale já se neobešla bez překladače z francouzštiny-to nijak nepokládám za překážku-zase tolik toho na překlad tam nebylo ;)

Pohodářka23
14.04.2017

Paříž, čokoláda, romantika. Tento příběh opravdu potěší.

Selinute
01.03.2017 4 z 5

Zpočátku jsem si myslela, že to bude jen průměrná nenáročná oddychovka. Tento příběh si mě však okamžitě získal svým čokoládovo-pařížským kouzlem i dvěma zamilovanými příběhy, které byly sice dosti předvídatelné, ale přesto báječné...

cukrovka
23.01.2017 5 z 5

Příjemný příběh o lásce, příležitostech a čokoládě v romantické Paříži. Knížka, která se dobře četla.

Smiragl
01.12.2016 3 z 5

příjemná oddychovka :)

Kačík
26.11.2016 5 z 5

Krásný a dojemný příběh. Těším se na další knihy od této autorky.