Báječný krámek s čokoládou

Báječný krámek s čokoládou https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207729/bmid_bajecny-kramek-s-cokoladou-u6r-207729.png 4 406 120

Třicetiletá Anna pracuje v továrně na čokoládu na severu Anglie. Po úrazu se v nemocnici setkává se svou bývalou učitelkou francouzštiny Claire a obě ženy se spřátelí. Anna přichází o práci a zdrceně přemýšlí, co bude dál. Je tady ovšem Claire, která jí nabízí možnost odjet do Paříže a vypomáhat v obchodě proslaveného výrobce čokolády Thierryho Girarda, se kterým kdysi prožila milostný románek. Anna, která si není úplně jistá svou francouzštinou, napřed váhá, ale nakonec výzvu přijímá a odjíždí do Paříže. Vsazená do zcela jiného prostředí, než na jaké byla zvyklá, poznává spoustu zajímavých lidí včetně těch, kteří byli součástí Claiřina života, když byla v sedmdesátých letech v Paříži jako au-pair. Příběhy Anny a Claire s odstupem několika desetiletí, kouzlo Paříže a lahodná chuť čokolády se prolínají, aby se nakonec kruh uzavřel.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Argo

The Loveliest Chocolate Shop In Paris , 2013

pip11
08.12.2019 5 z 5

Bylo to pěkné i když tam byly smutné části. Oba příběhy se mi líbily, je to asi nejpovedenější kniha od této autorky.

annasglamour034
21.11.2019 5 z 5

Příběh, který začíná smutně a končí ještě víc smutněji. Třicetiletá Anna přijde o dva prsty na noze a dlouhou dobu leží v nemocnici, kde potká svou učitelku francouzštiny. Ta se léčí s rakovinou a tak začne Annu znovu učit francouzsky a následně ji pošle do Paříže pracovat pro svou bývalou lásku. Krásné prolínání dvou romantických příběhů napříč časem. Kniha je velmi příjemná z prostředí čokoládovny, ale zároveň smutná na lidské příběhy. U konce jsem uronila nejednu slzu.

knihovnička007
13.11.2019 5 z 5

Tak tato kniha od mé oblíbené autorky se mi hodně líbila. Jak příběh Anny tak Claire se mi moc líbil. Claire mi bylo moc líto. Nebýt jednoho člověka, změnilo by to tolik životů...
Krásně popsaný příběh obou žen. Moc se mi líbilo, jak si postupně obě našly k Paříži vztah a lásku...
Tato autorka opravdu umí. Úplně jsem tu chuť a vůni čokolády cítila :)

perpe2a
16.10.2019 5 z 5

Krásný ženský román z prostředí Paříže a jedno obrovské ano k doporučení četby.

lidunka1
26.08.2019 5 z 5

Věřili byste, že vám romantická knížka může změnit život? Já si při jejím dočtení uvědomila, že žijeme jen jednou a máme poslouchat svoje srdce a rozum a ne druhé, kteří to s námi "Přece myslí dobře".

pujec
02.08.2019 4 z 5

Velmi pěkně, čtivě napsané. Přestože podobnou literaturu moc nečtu, moc se mi líbila. Milé, i když trochu smutné čtení. A nebylo to extra přeslazené, čehož si cením.

katerina5544
07.07.2019 5 z 5

Krasna a smutna.

VílaElvíra
12.04.2019 4 z 5

Milá, romantická knížka z Paříže, čtivě napsaná.

Květinka008
06.04.2019 4 z 5

Dá se knížka číst, aniž by se člověk cpal čokoládou?! :-D
U této pro mě asi páté knížky od autorky začínám mít stejný problém jako třeba s Erskinovou. Jede si svou šablonku - prolínání minulého a současného příběhu, zde se i krásně setkají. Ale mě jako čtenáře už to trochu nebaví. A Paříž taky nebyla mým "šálkem čokolády". Čtyři hvězdy jen díky milým postavám, jinak bych dala tři...

Jeanie
31.01.2019 3 z 5

Super oddechovka na dlouhé zimní večery. Je to klasická romantická slaďárna, ve které hlavní hrdinka pozná velkou lásku v Paříži. Samozřejmě potká pár záporáků, ale žádné extra vzrůšo se nekoná. Jako největší mínus radši varuji, že během čtení u mě výrazně stoupla spotřeba čokolády. Tak na to bacha :-))

Johanka22
28.01.2019 3 z 5

Milý příběh z krásné Paříže (kvůli tomu tomu jsem si ji ostatně vybrala :-) Nenudila, neurazila, ale znovu bych ji asi číst nepotřebovala. Byla to moje první kniha od této autorky, určitě zkusím za nějakou dobu od ní další knihu. Styl psaní se mi líbil.

happy-smile
16.01.2019 4 z 5

Bylo to jiné než ostatní knihy od této autorky. Méně slaďáren i méně humoru, ono to asi tak nějak jde ruku v ruce, protože u těch "romantických chvilek" často vznikají humorné situace. Přesto (nebo právě proto) to byl ale pěkný příběh a fanoušky tohoto žánru určitě bude bavit.

hzd
03.01.2019 4 z 5

Krásný román, autorka opět nezklamala. Při čtení této knížky doporučuji nakoupit zásoby čokolády. Jinak to nejde. A ta romantická Paříž, co dodat :-) Hned bych tam vyrazila.

PaníColumbová
29.12.2018 5 z 5

DOPORUČUJI PŘEČÍST!!! Opravdu hodně kvalitní čtení pro ženy! Kniha plná Lásky, čokolády, Paříže, nostalgie... Děj probíhal ve dvou časových úrovních: byl opravdu poutavý a nakažlivě čtivý. Knihu jsem přečetla za 3 dny (a to má 358 str. a kvůli viróze jsem nečetla ani tak moc, jak bych chtěla, i tak jsem se od ní nemohla odrthnout). Neváhejte a čtěte!!! :-) A ta fialová obálka, nádhera!!! :-)

boeink
10.11.2018 3 z 5

Celkem nuda.

Gogi
21.10.2018 3 z 5

Oddechové, předem odhadnutelné čtení. Líbily se mi dvě roviny příběhu, které se v závěru pěkně prolnuly.Za mě dobrá červená knihovna.

terezaba1
04.09.2018 4 z 5

Nic moc jsem od knížky nečekala, ale nakonec mě mile překvapila. Příjemné oddychové čtení s hezkým příběhem.

Aknel26
25.07.2018 2 z 5

Knížku jsem četla na doporučení mojí babičky, kterou prý příběh tak pohltil, že ji vůbec nemohla odložit. No, já jsem ji odkládala docela často, zvlášť když bylo zhruba od půlky jasné, jakým směrem se bude děj ubírat a jak to celé skončí. Jediné, co mě zaujalo, byl příběh Claire ze 70. let.
ZHODNOCENÍ - SPOILER!!!
Vyprávění Anny bylo spíš poučné - i když jí zůstaly následky po nehodě, dokázala se otřepat, získala zpět sebedůvěru, našla lásku a prosadila se i v práci. Mimochodem, nechápu, proč obchod nezachránil Benoit - v 70. letech dokázal podle vzorku namíchat tu nejproslulejší příchuť, ale o 30 let později už to nesvedl? Nota bene s receptem v trezoru?
A Claire bych za její přístup k synům a manželovi (který mi byl z celé knihy nejsympatičtější) navzdory její vážné chorobě nejradši pořádně profackovala. Kvůli nějaké umanuté vzpomínce na minulost neumožnit svým blízkým, aby s ní mohli strávit poslední dny života? Sorry jako...

KnihovniceVěra
12.07.2018 3 z 5

Pěkná holčičí knížka, která mě hlavně v druhé půlce chytla několika silnými momenty, ale místy zas zklamala triviálními hláškami. Takže za mě vcelku dobrý, pro ženský tak do 35 let vynikající.

janasim
23.05.2018 5 z 5

Tak tohle byla bomba. Kniha, která skutečně potěší. Oddychová, místy smutná, romantická a zároveň ne přeslazená. A čokoláda! Boží!