Magonie

Magonie https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335054/bmid_magonie-SS1-335054.jpg 4 230 59

Magonie série

Aza Ray série

1. díl

Aza Ray se topí ve vzduchu. Aza trpí už od narození tajemnou plicní chorobou, kvůli které se jí hůře dýchá, mluví a i žije. Když dívka zahlédne jednoho dne na nebi tajemný koráb, její rodina to přisoudí vedlejším účinkům léků. Jenže Aze to jako halucinace vůbec nepřipadalo. Slyšela, jak na ni někdo z lodi volá. Jediný, kdo ji bere vážně, je její nejlepší kamarád Jason. Jason, který tu pro ni vždycky byl. Jason, který je možná víc než jen kamarád… Ale než Aza stačí tuhle vzrušující možnost zvážit, něco se strašlivě zvrtne a Aza je pro náš svět ztracená. Nalezne ji ale svět jiný – Magonie. Nad mraky, ve světě obchodních korábů, už Aza není tou slabou a umírající dívkou, jíž bývala na Zemi. V Magonii se poprvé může doopravdy nadechnout. A co je ještě lepší, má tu nesmírnou moc – jenže když se snaží zorientovat ve svém novém životě, zjišťuje, že je na spadnutí válka. Magonii a Zemi čeká zúčtování a v Aza má v rukou životy celého lidstva – včetně chlapce, který ji miluje. Komu bude Aza věrná?... celý text

Fantasy Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Magonia , 2015

domcalo
20.04.2018 5 z 5

Myslela jsem, že ve světě fantasy se už nic jiného, než snaha o předělání Tolkienovy klasiky neobjeví. A pak jsem v knihkupectví narazila na tuto knížku. Asi před týdnem bych jí dala jenom tak 3 *** ale názor jsem změnila, protože přijít mezi čtenáře s něčím odvážným a originálním se fakt cení. Líbilo se mi téma létajících lodí a velryb, mluvících ptáků a autorčino vysvětlení původu kruhů v obilí. Knížka byla čtivá, dějově nenáročná, objevila se v ní klasická milostná linka. Mě ale prostě uchvátila...už jenom díky obálce!

SmallSue30
02.04.2018 3 z 5

Knihu jsem ještě nedočetla, ale sdělím Vám svůj dosavadní názor:
Knížka mě zaujala, byla originální, zajímavá a grafické zpracování se mi líbí též. Bohužel to pro mě není knížka, od které bych se nedokázala odtrhnou, spíš se nutím ji dočíst. Postavy byli moc dětinské. Sice se najde pár lidí, kteří takovýhle jsou, ale neříkejte mi, že v šestnácti vám bude trapný mluvit o líbání. Chápu, že autorka z Azy a Jasona nechtěla udělat nadržený puberťáky, ale tihle vypadají mentálně spíš na dvanáct, třináct, nebo čtrnáct let.
Ale kniha mě dokázala jako jedna z mála rozbrečet, což se tak často nestává.
Jinak knížka je spíš odpočinková a doporučuji ji spíše mladším čtenářům.

jmn7053
31.03.2018 5 z 5

Asi kniha není pro všechny, ale to není žádný román (naštěstí). Příběh je trochu lenivější a nabírá na obrátkách pomalu, ale k akci se i tak dostane. Postavy jsou různorodé, milé. Je to celé takové snové, jako když usínáte v houpací síti pod modrým nebem s oblaky a než zavřete oči, tak přemýšlíte, za kterým se skrývá Laputa...dobře tak Magonie - koráby a plující města.
Mně osobně se to velmi líbilo a už se těším na další díl.

Aires
27.03.2018 4 z 5

I když to tak zpočátku nevypadalo, nakonec mě tato kniha chytla :) Fascinující svět, kde létají lodě nad mraky, kde zpěv dokáže spustit vítr nebo přivolat dešťové velryby. Je to vážně originální nápad. Ona vlastně celá kniha je dost originální a chvíli mi trvalo než jsem si zvykla na zvláštní styl vyprávění z pohledu hlavní hrdinky Azy. V tom byl menší zádrhel. Ještě by to chtělo přidat trochu chemie, protože Aza a její kamarád se jako mávnutím proutku promění na dvojici Aza a její vytoužený přítel.

LilianaFalcon
20.03.2018 2 z 5

Netuším, proč se rozhodli vydat zrovna tuhle knížku, když na Amazonu o ni zájem zjevně není a hodnocení 3.9 hvězdičky je fakt málo.
Jenže ta obálka je tak krásná, že jsem tomu chtěla dát šanci.
Bohužel autorčin vypravěčský styl mě vůbec nevyhovuje. Takže jsem se nezvládla prokousat ani k tomu, kdy se tam něco konečně začne dít.

WallopX
01.03.2018 5 z 5

Velmi originální. Takovou knížku jako tuhle jsem nikdy nečetla. Četla se velmi dobře... každou chvíli mě udržovala v určitém napětí. Dalo by se říct, že jsem se na ten děj soustředila až tak moc, že se mi zasekl v hlavě a myslím si, že vážně něco nahoře je :D trošku blázen

Každopádně... Doporučuji !

Dreamy__
26.02.2018 5 z 5

Magonie je knížka, která mě strhla do svého příběhu natolik, že jsem po dočtení měla pocit, že bez Azy nepřežiju ani vteřinu. Již dlouho jsem nečetla knížku, která mi tak rychle mizela pod rukama. Asi bych ji úplně nedoporučovala mladším čtenářům. Spíš 15 a víš. Každopádně mám teď vážně pocit, že snad nad námi opravdu plují lodě.

Mojepočteníčko
17.02.2018 3 z 5

Kniha Magonie mě přilákala nejen svojí překrásnou obálkou, ale i anotací, která zněla velmi lákavě. A protože opět nastal čas, kdy jsem si potřebovala ‟oddechnout“, sáhla jsem právě po ní.

Aza trpí od dětství vážným onemocněním plic. Je jen s podivem, že jí lékaři dokázali udržet při životě už patnáct let.
Jednoho dne, když se venku strhne ošklivá bouřka a Aza se ze svého místa ve školní lavici podívá oknem ven, spatří neobvyklý úkaz. Z tmavých mraků vyplouvá loď a někdo na lodi volá její jméno.
Všichni až na Jasona, Aziina nejlepšího přítele a stálého společníka si myslí, že jde o vedlejší účinek léků, které Aza na své onemocnění užívá. Ona sama je však díky svým pravidelně se opakujícím snům přesvědčená, že možná do světa, ve kterém žije, tak úplně nepatří.
Cesty osudu jsou však nevyzpytatelné a dívka se shodou nešťastných okolností skutečně probouzí v novém světě. Ve světě, kde se může bez potíží nadechnout
a disponuje mocí, o které neměla doposud žádné tušení…

Příběh, který jsem během jednoho dne přečetla, ve mně vzbudil mnoho rozporuplných pocitů. Představa, že se na nebi ve skrytu nadýchaných mraků prohání lodě, mající své poslání, zkrátka a dobře, že existuje ještě jiný, odlišný svět, se mi moc líbila. Avšak troufám si říct, že by si zasloužil více pozornosti ve svém propracování. Stejně tak jednotlivé děje, které se v něm odehrávaly. Měla jsem pocit, že jsem hned tady, hned támhle. Všechno se na můj vkus sbíhalo příliš rychle.
Vztah s jednotlivými postavami zůstal na neutrálním bodě. Nemohu říct, zda mi byly sympatické či nikoli. Nestihla jsem je totiž pořádně poznat a vlastně jsem k tomu ani nedostala příležitost. Výjimku pro mě osobně tvoří Jason. Aziin nejlepší přítel. On jediný pro mě představoval pevný bod. Viděla jsem před sebou šestnáctiletého kluka s rozčepýřenými vlasy, dokázala jsem se vcítit do způsobů, jakými řešil jednotlivé situace a pochopit všechny pocity, které se v něm během příběhu odehrávaly.

Magonie je příběh, který své kouzlo do jisté míry určitě má. Existují momenty, které budete prožívat se zatajeným dechem, a pak chvíle, kdy nebude vědět, co si zrovna myslet. Tak či ona, knihu k přečtení určitě doporučuji. Odteď už je jen na vás, jaký názor si na ni uděláte…

kalinkacz
23.01.2018 4 z 5

Krásná obálka a tajemná anotace, to byly aspekty, které mě přesvědčily, abych si knihu přečetla... Určitě jsem nebyla jediná... Musím říct, že jsem byla trošku zklamaná z toho, že anotace popisuje polovinu knihy, to by se nemělo stávat... Ale zpět k příběhu, rozhodně originální, což v YA oceňuju... Romantická linka je pravda trošku průhledná, ale jinak jsem z knihy nadšená! Rozhodně jdu do dalšího dílu!

Miriam-věštkyně
12.01.2018 4 z 5

Krásná myšlenka a zajímavý příběh, který se četl jedním dechem a já lačnila pod další a další stránce, až přišel samotný konec a mne to bylo najednou líto, že mé otázky, na které jsem chtěla znát odpověď zůstaly viset ve vzduchu ... o to víc se však těším na další díl :-)

karca5233
08.01.2018 4 z 5

Pro začátek bych určitě chtěla pochválit obálku ta se povedla. A co se samotné knihy týče moc se mi do toho nechtělo byla to taková nouzovka před vánoční nadílkou, musím ale říct že mě ta "nouzovka" nadchla a bavila přišlo mi to jako něco nového ve světě fantasy a otření o témata ničení země globální oteplování atd. mi vůbec nevadí, autorka se toho prostě nebála a velice mile to tam napsala. Místy jsem i bulela jako malá a jinde postavám fandila. Těším se na pokračování a doufám že budou zodpovězeny všechny mé otázky které tato kniha zanechala.

Charlota007
08.01.2018 4 z 5

Čtivě napsaná kniha s několika originálními nápady. Hrdinové byli sympatičtí a i vedlejší postavy dokázaly zaujmout. Jen při několika popisech vzhledu by se hodila ilustrace.
V ději je pár odkazů na globální oteplování, ale není to nijak přehnané a v ději to dává i smysl. Po konci knihy zůstalo několik otevřených otázek, má se ale jednat o sérii, takže je to pochopitelné.

Ivuska.09
02.01.2018 3 z 5

Napsat hodnocení k této knize je pro mě poměrně složité. Příběh se mi totiž příliš nelíbil. Jenže obsahoval spoustu skvělých nápadů a autorka dokázala velmi nápaditě využít většinu přírodních jevů. Byla jsem zvědavá, co a jak bude, takže jsem ji nakonec bez větších problémů dočetla. Znova ale číst určitě nebudu. V mém hodnocení přidávám hvězdičku za krásnou obálku.

mynonka
02.01.2018 3 z 5

Trochu jsem s knihou zápasila. Zejména v okamžiku, kdy se Aza objevila v Magonii. Poloptáci, zpěv a dešťové velryby mě nikterak nenadchly a dlouho jsem se pasáží prokousávala. Ale nadruhou stranu...život Azy na Zemi, její smrt a návrat mě opravdu dojaly a bulela jsem jako malá. Takže takové něco mezi. Ale šanci Magonii dávám. Tak se snaž, milá Marie.

Lokina
30.11.2017 5 z 5

Pokud hledáte něco zvláštního, neotřelého a originálního, kniha Magonie je tím pravým. Autorka nás seznámila a zavedla do dech beroucího a propracovaného světa, kde bytosti jako bouřkové velryby či žraloci nebo piráti a jejich vzdušné lodě, jsou ukázkou, že tato kniha oplývá svou jedinečností. Autorka se také nebála do příběhu přidat náznaky problematiky oteplování a ničení přírody. Mně to nevadilo, naopak poukázala na dost vážná dnešní témata.
Aza je fajn hrdinka. Sarkastická, zábavná a následuje své srdce. Romantická linka zde není nijak podrobně popisována, ale je hezky a mile vměstnána do příběhu. Není tu žádný milostný trojúhelník, i když na jednu dobu to vypadalo, ale autorka se toho vyvarovala.
Konec přinesl zvraty, akce a šťastné shledání. Jak to bude ale pokračovat, na to si budeme muset počkat :)

1259
20.11.2017 5 z 5

Hezký příběh, který v sobě nese něco neobvyklého. Po dlouhý době něco odlišného od ostatních příběhů. Hrozně se mi to líbilo a doufám, že bude i další díl, když to skončilo tak otevřeně.

MaléZlo
12.11.2017 3 z 5

Musím říct, že příběh mi přišel velice nápaditý. Myslím, že nic podobného jste určitě nečetli. Avšak mrzí mě, že spousta věci mi přišla neobjasněná, nevysvětlená. Za to naopak, knížka není žádná bichle a čte se velmi rychle. Na druhou stranu mě nebavili části Jasona. Sice bylo hezké vidět to i z toho jiného pohledu, ale části Azy mi přišly o dost zajímavější. Taky musím podotknout, že se mi nelíbil konec knihy. SPOILER Dle mého názoru se měla Aza vrátit zpět na jednu z lodí a nevracet se domů. Sice tato část byla velice emotivní, ale jak jsem psala, měla za minulostí zavřít dveře a žít svůj nový život.
Chválím obálku, která se moc povedla :)

DariDerek
05.11.2017 5 z 5

Jedno velké překvapení. Nečekala jsem to a jsem velmi spokojená.

EvaSupovic
30.10.2017 5 z 5

Supr fantasy, moc povedená...svět ptáků, létajících velryb a žraloků byl fakt skvěle vyšperkovaný :-D¨