Magonie

Magonie https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335054/bmid_magonie-SS1-335054.jpg 4 230 59

Magonie série

Aza Ray série

1. díl

Aza Ray se topí ve vzduchu. Aza trpí už od narození tajemnou plicní chorobou, kvůli které se jí hůře dýchá, mluví a i žije. Když dívka zahlédne jednoho dne na nebi tajemný koráb, její rodina to přisoudí vedlejším účinkům léků. Jenže Aze to jako halucinace vůbec nepřipadalo. Slyšela, jak na ni někdo z lodi volá. Jediný, kdo ji bere vážně, je její nejlepší kamarád Jason. Jason, který tu pro ni vždycky byl. Jason, který je možná víc než jen kamarád… Ale než Aza stačí tuhle vzrušující možnost zvážit, něco se strašlivě zvrtne a Aza je pro náš svět ztracená. Nalezne ji ale svět jiný – Magonie. Nad mraky, ve světě obchodních korábů, už Aza není tou slabou a umírající dívkou, jíž bývala na Zemi. V Magonii se poprvé může doopravdy nadechnout. A co je ještě lepší, má tu nesmírnou moc – jenže když se snaží zorientovat ve svém novém životě, zjišťuje, že je na spadnutí válka. Magonii a Zemi čeká zúčtování a v Aza má v rukou životy celého lidstva – včetně chlapce, který ji miluje. Komu bude Aza věrná?... celý text

Fantasy Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Magonia , 2015

kristynkal
01.06.2019 2 z 5

Nevim co si o knize myslet... na jednu stranu me děj strašně zajímal, ale na stranu druhou, jsem se nemohla zbavit pocitu, ze je to strasna blbost a vlastne me to ani nebaví. Jako dočetla jsem ji, ale dvojku si necham ujit, vubec me nelaka.

K3L49
12.05.2019 5 z 5

Na první pohled mě upoutala nádherná obálka, příběh byl originální a hezky napsaný, trochu mi vadilo, že některé nové pojmy nebyly vysvětlené.

TerezaJágrová
17.04.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila. Je čtivá, napínavá a má zajímavý děj. I přes to, že fantasy moc nečtu, tak se mi tato kniha opravdu líbila a těším se na druhý díl.

monickachlpkv
20.03.2019

Chaloupková
Kniha mě zaujala svojí krásnou obálkou a celkově i nápadem na příběh protože téma země v oblacích je poměrně originální a není to pouze další napodobenina Tolkienových děl. Líbilo se mi téma létajících lodí a velryb, mluvících ptáků a autorčino vysvětlení původu kruhů v obilí. Musim pochválit autorčinu myšlenku, narazit na originální fantasy v dnešní době neni tak jednoduchý a ke všemu když čerpá z ne milionkrát zpodobněné mytologie. Zde ale mé nadšení z knihy končí. Hlavní postava Aza je ze začátku velice chytrá a sarkastická ale po příchodu na loď a objevení Magonie se začne chovat naivně až hloupě. To jí opravdu tak dlouho nedocházelo co se v Magonii děje? A když dorazila na loď, proč se vlastně ani moc nezajímala proč a jak se do Magonie dostala a prostě se stím smířila? A jak pro boha může člověka během ani ne měsíce zapomenout na svůj pozemský život,rodinu a nejlepšího přítele? Knížku opravdu nedoporučuji. Pouze vás naláká na krásnou anotaci a obálku a pak vás sklame jako snad ještě žádná knížka na světě. Ráda bych zde citovala úryvek jednoho z předešlých komentářů který popisuje skvěle situaci po příchodu do Magonie: ,,Naše hrdinka (vyvolená spasitelka, jak jinak) se chvíli vzteká a chce zpátky za svým skoro klukem, kterého přirozeně miluje ve svých šestnácti až za hrob, ale jak zjistí, že si umí vyzpívat ze vzduchu šutry a podobné čáry máry, už se jí najednou po domově tolik nestýská" a tady je kámen úrazu. Její chování a změny názorů jsou naprosto dětinské a neréálné pro danou situaci. Často knihy nekritizuji, ale z této knihy jsem byla poměrně hodně zklamaná, asi jsem od toho čekala trošku něco jiného. Do dalšího dílu se určitě pouštět nebudu.

erulka
26.02.2019 2 z 5

Kniha mě zaujala svou krásnou obálkou a i námět příběhu na zadní straně vypadal slibně. Bohužel musím říct, že mě kniha nebavila. Začátek ještě šel, ale jak se Aza dostala do Magonie, to byl pro mě konec. Přiznám se, že jsem si svět Magonie vůbec nedokázala představit a moc ho nechápala. Knihu jsem dočetla, ale do dalšího dílu se asi nepustím.

Hanjimka
24.02.2019 4 z 5

Fantasy o světě nad námi. :-D

teer.h
04.02.2019 4 z 5

Úžasná obálka, kvůli které jsem si knihu spolu s hned druhhým dílem zakoupila. Moc často knihy nekritizuji (asi to ani neumím), ale z této knihy jsem byla trošku zklamaná, asi jsem od toho čekala trošku něco jiného. :)
Ale určitě si přečtu další díl a jsem zvědavá jak to dopadne. 3 a půl hvězdičky.

Ellie23
26.01.2019 2 z 5

Tak tahle kniha mě neuvěřitelně zklamala. Nápad sice skvělý, ale to zpracování hrozné a hlavní hrdinka otravná. Prvních sto stran hlavní hrdinka jen polemizuje o smrti. V momentě kdy se Aza dostává do lodi se ani nesnaží zjistit, proč se tak stalo a prostě se s tím smíří, takže čtenář nemá tušení co se vlastně děje. V knize není nic dovysvětleno do konce. Jediné pozitivum na knížce byly kapitoly z pohledu Jasona, kterého jsem měla opravdu ráda. Za mě opravdu zklamání a do dalšího dílu se určitě pouštět nebudu.

AlyBookworm
13.11.2018 5 z 5

Je to jiné (v dobrém slava smyslu). Strašně se mi líbilo že je kniha psaná (téměř) celá z pohledu Azy a my vidíme celý ten splav myšlenek a teorií a není to jen "je to divné, pomyslela si" apod. Velmi oddechovo-neoddechové = je to milé a víceméně "jednoduché, ale zároveň v některých částech nepustíte knihu z ruky ani když by ste měli vystoupit z metra (vlastní zkušenost) :DDD. Ten konec byl klišé, ale podle mě kdyby to neskončilo "happyendem" tak by to bylo až Moc kruté.

P.S. malé doporučení: je dobré si hlídat zastávky a místo kde by jste v metru měli vystupovat ;)

Emičkazknihy
21.10.2018 5 z 5

Kniha mě příjemně překavpila. Dlouho jsem se četbě vyhýbala, podle popisu se nejednalo onic extra a nevěděla jsem kde začít. Když jsem v knihovně tuto knihu uviděla, nemohla jsem si pomoct a přee jenom jsem si ji půjčila. Kniha mě překvapila zvláštním stylem. Hned jsem si ji zamilovala a bez přestání dočetla do konce. Zanechala ve mě něco jako potenciál, který nehodlám pustit a opustit.

hasič
26.09.2018

Na mě až příliš velké sci-fi. Bylo toho tam tolik, že jsem se do příběhu neuměla vžít a ani si ho představit. Ale jinak nápad zajímavý a jiný druh čtení (takový ukecaný). Také nevím jestli si přečtu druhý díl, možná ze zvědavosti ano. Jinak obálka knihy se opravdu povedla - nádhera.

Julinka679
28.08.2018 3 z 5

Do Magonie jsem se pustila (aniž bych o ní něco věděla) hlavně kvůli obálce, která je vážně překrásná! :-)
Aza Ray (čti Boylová) je sympatická, vtipná a hlavně sarkastická (tím si mě naprosto získala) a to i přes fakt, že trpí zvláštní nemocí (při které nemůže dýchat) a její život ubíhá spíše v nemocnici než v normálním světě. Při životě ji (podle mě) drží snad jen Jason, její nejlepší kamarád a "skoro kluk".
A pak to přijde... Aza Ray umře... Dostane se do světa jménem Magonie...
Do téhle chvíle jsem byla z knihy nadšená, četla se dobře, postavy mi byly téměř všechny sympatické a děj plynul bez chybičky. Ovšem v tu dobu, kdy Aza Ray zjišťuje jak se ocitla na lodi s kapitánkou Zal, kdo jsou všichni kolem a kdo je vlastně ona (sama Aza Ray) jsem se začala víceméně nudit.
Chápu, že se jedná o fantasy i to, že jde o knihu YA ale bohužel mi celá situace v Magonii přišla zvláštní, možná až divná.
Ovšem konec knihy mě zase dostal a já se jen vezla :-)
Hodnotím 3* - 1* za obálku (znovu: je překrásná! to zlato-modré peří s ptáčky je nádherné!), 2* za začátek a snahu vytvořit zajímavý svět a 3* za konec.
Zatím si nejsem jistá zda sáhnu i po druhém dílu ale pokud ano tak zvědavost zvítězila :D

Efeméra
19.08.2018 3 z 5

Jakmile se do Magonie pustíte, dojde vám, že je to docela ukecaná kniha. To jde poznat obzvlášť na prvních sto stranách, které mě ale paradoxně bavily z celé knížky nejvíc. Hlavní hrdinka Aza nemá daleko k sarkastickým poznámkám, občas kvůli tomu ale působí trošku protivně. Spolu s jejím nejlepším kamarádem jsou však podařená dvojka nerdů, která mě vážně bavila.

Problém u této knížky je v její anotaci, která toho říká hrozně moc. Když nakonec po sto stránkách Aza opustí pozemský svět, ocitne se v Magonii, světě v oblacích, v němž bez obtíží narazíte na plachtové netopýry, létající velryby nebo žraloky (přiznám se, tohle už mi připadalo trochu moc). V tu chvíli pro mě nastal problém – nejenže bylo všechno takové divné, ale taky na mě všechny nové postavy včetně Azy samotné působily hodně nesympaticky. Přestože prvních sto stran je hlavní hrdinka poměrně chytrá, se vstupem do Magonie jako by přišla o mozek. Nejenže během chvilky (měsíce a půl) dokáže zapomenout na svůj pozemský život, rodinu a nejlepšího přítele a tak trochu se zakoukat do krajně nesympatického svalnatého poloptačího kluka, ale taky sebou nechává nehorázně manipulovat. No a pak je tu typické tajnůstkaření, které nejenže nemám ráda, ale taky mi připadá hrozně umělé.

Na druhou stranu má knížka nejen krásnou obálku, ale i jazyk. Líbilo se mi taky, že je příběh založený na opravdových faktech. Tato knížka zaručeně nečerpá z nějaké tisíckrát recyklované mytologie, a to jí rozhodně přidává na dojmu. O čtení druhého dílu však ani přesto nepřemýšlím a Magonii hodnotím 3 hvězdičkami.

roman9276
26.07.2018 3 z 5

Když jsem bral Magonii do ruky, tak jsem o ní nic nevěděl, prostě mě zaujala obálka. Mega mě překvapilo, že se jedná o fantasy. Musim pochválit autorčinu myšlenku, narazit na originální fantasy v dnešní době neni tak jednoduchý. Příběh se četl lehce, nic komplikovanýho, ale je to pro mladší ročníky a tam je právě ten kámen úrazu. Je to celkem hezký, ale myšlenka je dost nedotažená a přijde mi to málo propracovaný, celkově to trochu odflákla. Uvidíme, co přinese druhý díl.

Žožik
19.07.2018 5 z 5

Nebylo to vůbec špatné. Příběh byl nádherný, zpracovaní už trochu horší. Chtělo by to o něco víc propracovat.
Celkově se v knize vyskytovalo hodně věcí, u kterých jste museli hodně zapojit svoji fantazii, abyste si je představili. A k tomu by se podle mě hodilo, aby se autorka trochu více rozepsala, pospala, jak věci fungují, pomohla nám pochopit, jak Magonie funguje...
Co se mi ale líbilo, byly vlastnosti hlavních postav. Jejich povahy, pohledy na věc, způsoby myšlení. Ty byly pro mě téměř dokonalé. Jediné, co mi vadilo, bylo jak později Aze vůbec nic nedocházelo. Připadala mi jako velice chytrá holka, ale jak je potom možné, že nepochopila, co se v Magonii děje?
Jinak byla kniha velice čtivá a moc se mi líbila. Už se těším na druhý díl.

-Annett-
30.05.2018 4 z 5

Tato kniha mne velmi zaujala, protože je opravdu originální. Kniha je velice čtivá a svět Magonie se mi velmi líbí také. Jsem zvědavá na druhý díl jestli bude taky tak dobrý.

kaca3606
30.05.2018 4 z 5

nebylo to špatné. ptáci byli tak trošku MOC . Taková vtipně ukecaná kniha , která toho nepopisuje dost. Takže jsem některé věci ani nechápala. Ale byla fajn

MonaKusa
19.05.2018

Do sci-fi knížek se moc nehrnu a abych řekla pravdu, už vím proč. Nemám dostatek fantazie. Knížka je dost originální a je to celý autorčin svět. Moje fantazie nesahá tak daleko, ale i přesto se mi kniha líbila.

Weush
11.05.2018 2 z 5

Nápad to byl skvělý! Myšlenky originální.. ale pro mě nedostatečně propracované.. bohužel, kniha se mi moc nelíbila a upřímně se mi nelíbila moc hlavní hrdinka..ne protože by byla jednou z "těch druhých", ale protože na můj vkus je moc hysterická...téměř celá kniha je taková...a proto dávám jen 2 hvězdy...

acupoflucy
04.05.2018 2 z 5

Jako tohle mělo být co???? To je přesně ono. Hoďte na knihu krásnou obálku, která přiláká hodně fanoušků a všichni už jen díky obálce si ji koupí. Ale to co je uvnitř je jedna velká katastrofa a rozhodně já nebudu ten člověk, který si koupí i další díl. Jelikož to za tu cenu nestojí. Já ji rozhodně doporučovat nebudu. U čtení jsem se nudila a dokonce jsem i nějaké stránky jen očima přelétla a to bylo vše. První hvězdičku dávám za začátek, který mě bavil a druhou za nádhernou obálku, ale to je vše. Zbytek knihy asi tak od sedmdesáté strany je o ničem a člověk se spíš nudí. Jsem hodně zvědavá jestli i na někoho dalšího to bude působit až moc vymyšleně. Stačilo mi to a NEDOPORUČUJI!!!