Až na ten konec dobrý

Až na ten konec dobrý https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481900/bmid_az-na-ten-konec-dobry-dwc-481900.png 4 354 108

Humorný román o smrti. A je v tom všechno. Láska, smrt, sranda, vesmír, sex i zázrak. Slovy jedné z postav, je to prostě „háelpéčko* jako prase“. (*háelpéčko (HLP) –Hluboký Lidský Příběh v novinářském žargonu) Pavel Tomeš je stand-up komik, kterého můžete znát z TV pořadů Comedy club a Na stojáka. Vydal sbírky fejetonů Tohle lidi hodně berou, Zápisky malého tyranosaura a Facky z Marsu.... celý text

ivousekk
30.11.2022 4 z 5

Odposloucháno jako četba na pokračování. Skvěle načtené, obrovská pochvala všem protagonistům. Po akci s kanystrem to ale nějak ztratilo šťávu, už mi to nepřišlo moc vtipné. Předtím jsem měla několik záchvatů smíchu. Slovy Vševidoucího už to pak bylo HLPéčko jako prase.

mirka0586
29.11.2022 5 z 5

Bavilo mě to...

kob
28.11.2022 5 z 5

Skvěle jsem se bavila. Tenhle humor a způsob vyjadřování je mi natolik blízký, že jsem si příběh opravdu užívala.

hanča34
27.11.2022 2 z 5

No, knihu jsem vrátila do knihovny pro další čtenáře a poslouchala audio na ČR 2. Dobře jsem udělala. Moc mně HLP neoslovil.

očímskryto
25.11.2022 5 z 5

Upřímně, kdybych četla ke knize anotaci, asi bych po ní nesáhla. Jenže shodou okolností jsem se dostala k její úpravě pro Český rozhlas - v sekci čtení na pokračování. A tak jsem od první části četby, která mne chytla, s radostí postupovala den za dnem, až k poslednímu dílu části četby. Za mě je tam mnoho humoru, něhy, příběhu a nahledu. Obdobný pocit jsem měla při čtení Saturnina,byť netvrdím, že je to čtivo stejného ražení. Prostě pořádný háelpéčko, jak píše sám autor. Já si tuto knížku budu pamatovat jako “Hlavně ten konec dobrý”.

palka452
16.11.2022 4 z 5

Chvílemi vtipné

V.Lenka
15.11.2022 4 z 5

(SPOILER) Až na ten konec dobrý? Kdepak! I ten konec dobrý. Za mne i trochu překvapivý.
Na začátku pomalejší rozjezd, kde ale byly příběhy 3 postav jasně vizuálně oddělené, v dalších částech ten vizualni předěl mezi jejich úhly pohledu nebyl tak patrný a jiz se stíral, jak se pribehy prolnuly. Postavy mne bavily, jejich odlišný životní styl (od mého) mi nevadil, naopak mi přišel zajímavý. Zapletka mi přišla zajímavá a neotrela. Bavilo mne, že se román odehrává v Brně. Při četbě jsem se několikrát nahlas smála, což v šalině poutalo pozornost okolí - říkala jsem si, zda v ní náhodou nepotkám "dědka" s kanystrem benzínu, anebo Lunu, jak jede na ákáčko, anebo samotného autora, který mi zaklepe na rameno a zeptá se, co čtu.
Za mne kniha ano, snesete-li nějaký ten vulgarismus, cynismus a roztodivne důsledky divokých večírků a promiskuitniho stylu života.
Byla jsem na knižním stand-upu autora, knihu jsem si tudíž "musela" koupit a mám v ní i podpis autora.
Poslechla jsem si i jako četbu na pokračování na ČRo, tam je to zkrácenou a vulgarismů je rovněž o dost méně, take jsou některé dobré komicke situace vypuštěny. Ten konec je v rozhlase ošizen, jako kdyby zapomněli načíst poslední kapitolu, ale jinak je to načteno hezky.

Nunynka
12.10.2022 4 z 5

Začátek se trošku vlekl a knížku jsem prokládala ještě jinými knížkami. Ale musím říct,že děj i hlavní hrdinové jsou velmi originální a zároveň tak strašně obyčejní. Prostě knížka ze života,který prožíváme tak nějak všichni. A ten konec? Za mě teda fakt jako dobrý. No prostě HLP jako prase.

ctenar2846
09.10.2022 4 z 5

Hodně komentářů níže poukazuje na to, že kniha měla pomalejší rozjezd... S tím rozhodně nesouhlasím, tohle jelo hned od začátku. Jedna vtipná hláška nebo situace za druhou. Jakožto příznivce černého humoru jsem si opravdu přišel na své. Další co musím vyzdvihnout jsou určitě každodenní ranní porady redakce regionálního deníku Okamžik, pohádkový Vševědoucí byl opravdu frajer. Za co jsem ubral onu jednu hvězdu? No za ten konec, přišlo mi to takové strašně rychlé, neúplné a neuvěřitelné sladké (ten happyend mi prostě neseděl) . Celkově až na ten konec opravdu super!

kriskross
08.10.2022 4 z 5

Žijeme v době, kdy knihu může napsat každý, kdo v osmé třídě dokončí základní vzdělání a někdy je to bohužel znát. Ale občas člověk narazí na něco, co se mu zaryje pod kůži.

Tahle knížka si mě získala od první stránky. A konec? Ten byl vůbec nejlepší.

Miluju chytré hlavní hrdin(k)y knih a tady o ně není nouze.
Miluju humor černý jak ostravské uhlí a taky jsem si skoro vylamála zuby.
Miluju postavy, které jsou lidské. Jakože Klára je prostě coura z přesvědčení a to je v pořádku.
Ale taky miluju, když mají autoři koule na to, se neklouzat po povrchu, ale občas zajet čtenáři pořádně pod kůži.

A tady bylo všechno.
Ovšem musím taky přiznat, že ačkoliv mě 420 stran přesně od začátku zaujalo, někde uprostřed jsem začala zvažovat, jestli by nestačilo 303.
Teď po dočtení bych chtěla, aby to mělo 666.
A za co musím smeknout klobouk navíc je ta mohutná rešerše, kterou musel autor podstoupit. Tohle zkrátka není upečené za dva večery a já to cením a miluju a děkuju! Nevěřila bych, že se dožiju toho, že brněnský stand-up komik bude za poslední dobu jedním z mála českých autorů, který mě přesvědčí, že kvalita naší literatury nejde úplně do prdele.

Zkrátka boží, skvělé, zůstává v knihovně, potřebuju to podepsat a těším se, co další ze sebe autor ještě vypudí.

S úsměvem obětuji svých nejhezčích 8 / 10 .

Alma5
28.09.2022 2 z 5

Nevěděla jsem, že knihu psal stand up komik. Nemám ráda stand up komiky. Z toho vyplynula moje nechuť ke čtení, kniha má ten stejný styl. Luna se svými parte byla fajn, ale ta novinářka byla pro mně naprosto nesnesitelná. U strany 60 jsem přečetla alespoň konec. Ten je dobrý, ale zůstane mi utajeno, jak k tomu došlo...

Maky78
05.09.2022 4 z 5

Pomalejší začátek, ale potom se to rozjelo. Místy velmi humorné až jsem se smála nahlas. Je to lidský a pro mě z toho plyne nebrat se tak vážně. Dost mě tam zaujala pravda ať z ní potom vyplynuly různé situace. A ještě musím velmi pochválit za grafické zpracování knihy. Originální anotace a kniha v noci svítí.

Kelderek
31.08.2022 2 z 5

Jedna z knih, kterou jsem nedočetl, nedostal jsem se ani na 100 stran. Nicméně kniha to není asi špatná, hlavně kapitoly psané z pohledu holčičky Luny byly moc fajn a zábavné - nicméně kniha asi je pro jiné čtenáře než pro mě. Proč jsem ji nedočetl? Postava mladé novinářky mi byla extrémně protivná, nicméně chápu, že asi měla působit trochu negativně - nicméně, když začala popisovat, jak jí chutnal ejakulát jejího ex-přítele, aby se vzápětí vyspala se svojí nejlepší kamarádkou, tak jsem si řekl, že něco takového opravdu číst nemusím. Nicméně, pokud vám takovéto věci nevadí, nebo je přímo vyhledáváte, je to kniha pro vás.

Misi78
21.08.2022 1 z 5

Na knížku mě nalákala kamarádka, která z ní byla nadšená. Po 100 stránkách jsem ji odložila. Jedna z hlavních postav, novinářka mi byla od začátku extrémě nesympatická, do knížky jsem se nedokázala začíst.

yellowbanna
16.08.2022 3 z 5

Trvalo déle se začíst. Hodně mě rušil způsob života jedné z hlavních postav, nemám ráda "bulvární" romány. Ale když se tři hlavní linky a jejich charaktery začaly propojovat, člověk začal zvědavě sledovat, kam to všechno povede. A je pravda, že autor dokáže být dost vtipný a někdy až neotřelý.

viclef
11.08.2022 5 z 5

Vypadám snad jako Mirka Spáčilová?
Tak proč bych tomu měl dát jen 55%?

Zakoupeno po stand upu na Kurimskem knižním dnu a nelituji ani koruny. Kvalita ve formě jazyku, příběhu i provedení knihy.

Aichah
10.08.2022 4 z 5

Až na ten začátek dobrý. Nějak jsem se nemohla začíst, ale cca od poloviny mě to začalo bavit. V poslední kapitole bylo nějak moc informací a bylo to takové celé hrrr. Ale jinak by to zůstalo otevřené, takže to asi jinak nešlo. Konec pohádkový, ale milý. Bavilo mě to.

pepap
09.08.2022 4 z 5

Líbilo moc, především styl komentování životních situací a přirovnání, několikrát jsem se zasmál i nahlas. Ke konci se to táhlo, ale ono je těžké dávat životu pointu, že ;-) Každopádně bych okamžitě vyrazil s dědou na pivo, Lunou na její sbírku parte, s Konečnou na rande, s Uranem na procházku ... a chtěl bych vidět toho žabáka z akva-kvaparku :-) Kláru bych asi nedal ...

MiniMia
06.08.2022 5 z 5

Vystoupení Pavla Tomeše neznám, tato kniha mi v ruce přistála náhodou a neskutečně jsem si ji užila. Cynicky odvyprávěné téma smrti, vtipné a empatické situace a skvěle členěné vyprávění, které do sebe postupně úžasně zapadá. Po dočtení knihy se mi po postavách stýskalo, moc mě bavila, pohlazení po duši.

Ba.Ru
17.07.2022 1 z 5

Do této knihy jsem se prostě nezvládla začíst, pořád jsem se v textu musela vracet a nakonec jsem knihu odložila... Věty prostě působily tak nějak kostrbatě, místo aby děj volně plynul... Taky mě odradily některé docela nechutné momenty. Prostě nejsme s autorem na stejné vlně...