Skrytá

Skrytá https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/154666/mid_avena-skryta-uWQ-154666.jpg 3 216 54

Avena série

1. díl

Ebony vždycky věděla, že je jiná. Odlišovala se svýma fialovýma očima a její úzkostliví rodiče ji po celé dětství drželi na farmě v odlehlém údolí, kde ji i sami vzdělávali, chránili ji před každým nebezpečím – skoro jako by ji skrývali. Jenže teď se v Ebony něco mění. Něco, co se skrýt nedá. Dívka září, každým dnem je o něco krásnější a silnější. Když jedné osudové noci potká zvláštního, citlivého Jordana, něco uvnitř ní vybuchne – něco, co je vidět z nebes, něco, co od základů promění její dosavadní život. Ebony zatím neví, že je uloupený anděl, ukrytý na zemi. Jenže teď, když ji nebesa našla, budou ji chtít zpátky. 1. vydání. -- zdroj: www.legie.info –... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Hidden , 2012

melanoe
23.11.2015 4 z 5

Druhý díl má vycházet 30.11. 2015 ale jak jsem tak koukala datum se už prodlužeje od března . Tak uvidíme.

Mishak
06.11.2015 4 z 5

POZOR! MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!

Nu, vezmeme to asi hezky od obalu do hloubky. Obálka je nádherná! A desky knihy také. Kombinace černé a tyrkysové barvy? Paráda.
Rozvržení a vzhled kapitol - super. Moc se mi líbí nápad ozdobit kapitoly Ebony, ale za to Jordanovy nechat obyčejné.

K samotnému obsahu: z počátku (asi až do 3/4 knihy) jsem byla nadšená, Jordanovy kapitoly jsem neskutečně hltala. Abony mi byla zpočátku i hodně sympatická. Bohužel jak jsem měla Jordana čím dál raději, Ebony jsem více a více nesnášela. Je velmi zajímavé, že nad Zavierem (který za ní přišel jako první v troskách jejího domu) a jeho nabídkou ani neuvažovala, i když jeho dům jí byl povědomý už zpočátku, ale přesto více věřila Nathanielovi. Nu, nevím. Možná mi chyběla ta myšlenková rozepře hl. hrdinky, kdy by uvažovala, na kterou stranu se postavit, nebo se snažila vytěžit z obou možností co nejvíce. Ke konci už Ebony vůbec nevěděla, co chce. Naopak Jordan byl neskutečně skvělý. Bylo mi ho líto - protože během prakticky chvíle několikrát skoro umřít? No, nepřála bych to nikomu.
Nevím proč, ale konec mi až moc připomínal Stmívání - až jsem měla chuť knihu zavřít. Ale dočetla jsem ji a i přes to všechno se mi líbila. Dávám jí 4 hvězdičky. Každopádně na konci mě velmi překvapil Adam. Uvidíme, jak tohle ještě dopadne, zda se dočkáme druhého dílu a co nám všechno přinese =).

Knižní_kout
06.09.2015 4 z 5

Kniha se mi líbila moc, nevím proč ji všichni (skoro) hodnotí záporně, ale je to můj osobní názor. Děj byl zajímaví a hned jsem se do něj vžila.Já osobně hodnotím 5 hvězdami.
P.S. Nevíte jak to vypadá s druhým dílem?

Nuray
02.09.2015 3 z 5

Kniha se mi určitě líbila a zajímalo by mě, jestli (kdy) bude další díl, zatím jsem po tom nepátrala... Musím říct, že kniha není na mém osobním žebříčku bestsellerů, ale určitě stojí za přečtení, pokud máte rádi anděle a nějaké ty románky. Jasně, objevuje se stále to samé v mnoha knihách, ale v dnešní době je snad už vše zapsané na papíře, takže nečekám, že by se kdy mohl někde objevit nějaký univerzální příběh od dob Harryho Pottera :-) člověk s tím musí počítat, ale kniha se mi přesto moc líbila (i když už si moc nepamatuji detaily, četla jsem ji před dvěma lety).
Jsou lepší knihy i horší, tohle je lepší průměr :-)

M.C
16.08.2015 4 z 5

Nevím proč všichni tuto knihu hodnotí záporně... Ano sto lidí sto názorů, ale tato kniha je přímo pro lidi co mají rádi andělskou tématiku. Mě se moc zalíbila, autorka mně nezklamala a už se těším až se přeloží i druhý díl. K potvrzení, že se jedná o dobrou knihu, mohu říct, že nejen mně se líbila, ale i má mamka ji hodnotila kladně. Krásná obálka mně zpříjemnila čtení, za mně čtyři hvězdy, přece jenom to není úplně ono :)

Madlenkačte
11.08.2015 2 z 5

Vůbec mě to nebavilo, dočetla jsem jí jen ze setrvačnosti. Hlavní hrdinka byla děsná, úplně jsem z jejího chování šílela. Příběh byl celkem hezký a jednoduchý, ale ne dobře podaný.

Petra28
09.04.2015 1 z 5

... naprostá ztráta času

Terez.a
22.03.2015 3 z 5

Takový průměrný příběh o andělech, kterému bohužel něco chybělo.

Samaret
21.03.2015 2 z 5

Nic moc. Námět pěkný, provedení děsné. Autorka mě tentokrát zklamala.

Anna 13
27.01.2015 3 z 5

(SPOILER) Neříkám, že tato kniha by byla nějak vysloveně špatná, ale na nějakých místech jsem se nudila a chtěla jsem četbu knihy ukončit!!! Zajímalo mě jak to ale dopadne s Adamem Skinnerem a proč vlastně tolik nenávidí Jordana! Kniha neskončila dobře ani špatně! Štvalo mě jak byla Ebony tvrdohlavá. Také mi připadalo divné, že nejdříve je strašně nedůvěřivá a pak najednou uvěří zničehonic úplně všemu! Nápad je to pěkný, ale ne moc propracovaný! Další díl si nepřečtu! Jo a hned od té doby jak začal Than mluvit o své snoubence, jsem věděla, že jí je Ebony! Jejich lásce fandím, ale zase mi přijde divné, že Ebony byla hned strašně ráda, že je Thanovou snoubenkou! To jí nevadilo, že už nemá na vybranou? A proč se v scéně, kdy je Ebony naštvaná, že má Than snoubenku dělalo tolik povyku a tak dlouho se to řěšilo?

Monisek.B
14.12.2014 2 z 5

Je to celkem zajímavý příběh, ale nemůžu si pomoct, nějak mi nesedl způsob, jakým je to napsané. Sice jsem byla zvědavá, jak to dopadne, ale nemůžu moc říct, že by se mi kniha líbila. Nejsem si jistá, jestli se k dalšímu dílu někdy dopracuji.

M.C
23.11.2014 4 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Moc se mi líbila. Co je vtipné je asi to, že ať přečtu jakoukoliv knížku od Marianne Curleyové, vždy mě naštve to, že hlavní hrdinky skončí vždy s tím nesprávným: Ebony s Thanem (místo s Jordanem, kterému jsem v tomto fandila), (Strážci času) Isabella s Arkainem (místo s Ethanem, který je podle mě boží)....

julliette
16.11.2014 5 z 5

Nechápu, proč Ebony trvalo tak dlouho, než uvěřila, že je anděl, i když se odlišovala fialovými očima, velkou silou a rychlostí, prostě potřebovala víc důkazů. Aspoň že našla svou pravou lásku, Thana, který ji miloval a ona se do něj zamilovala při prvním setkáním. Není nic sladšího, když se dva andělé do sebe zamilují, akorát nechápu, proč Jordan vzal nabídku, že když od sebe Ebony s Thanem odpudí, dostane ji, když ona ho ani nemiluje jako Thana. Doufám, že se mu nepodaří Ebony a Thana od sebe dostat, protože ti, co kvůli zášti dokáží přijmout i ty nejriskantnější nabídky, jen aby byli s těmi, které milují, si opětovanou lásku nezaslouží. A stejně, Jordan ve svých schopnostech nesahá Thanovi, anděli ani pod nohy, jak je bezcenný a naivní.

KachnaN
08.10.2014 5 z 5

Marianne Curley je asi moje nejoblíbenější spisovatelka. Její trilogie Strážci času je dokonalá a Dávná kletba to samé. A proto jsem se šíleně těšila na tuhle knížku. A nezklamala mě. Skvělá zápletka a mě sympatičtí hlavní hrdinové :) Nic mi v knížce nechybělo. Jen ten konec mi docela vadí. Nemám ráda knížky, které končí otevřeně. Proto doufám, že u nás konečně přeloží další díly...

pajka0071
28.08.2014 3 z 5

Abych řekla pravdu, moc mě to nezaujalo. Příběh nebyl špatný, ale úplně jsem se do toho začetla až ke konci knihy.

Pedruska01
19.08.2014 5 z 5

Ano, v knize jsem se párkrát ztratila v tom smyslu, že jsem nepochopila určité "zákonitosti". Možná moje chyba. Jinak příběh jako takový byl pro mě skvělý. Ke knize jsem se připoutala a nemohla přestat číst. Hodně mě zaujala, a já se těším jako malá na pokračování (jestli se ho dožijeme :-/)! Rozhodně mě zajímá, jak to bude pokračovat mezi dobrem a zlem. Nezávidím nadcházející situaci Jordanovi, už jenom kvůli tomu, že mu na Ebony záleží a má jí vrazit dýku do zad? Sakra! :D Cítím z toho, nevím proč, trochu takový milostný trojúhelník. :D A nemám zdání, zda ji zlo vyloženě miluje, ale dobro i Jordan jo! :D

Cleo De Nile
16.08.2014 4 z 5

Přemýšlela jsem, jestli knize dát tři nebo čtyři hvězdičky - nakonec jsem se rozhodla pro čtyři. A to i přesto, že je v knize pár nedomyšlených a nelogických věcí (možná jsem je nepochopila jenom já). Ebony a Thanea jsem si také zrovna nezamilovala, narozdíl od Jordana, Jez a Dannyho se Sophií. Na druhou stranu je ale kniha maximálně čtivá, zápletka je rozhodně zajímavá, a celkově je knížka napsaná moc pěkně. Mezi YA knihami s andělskou tématikou se řadí rozhodně k těm povedenějším.

Brambram
04.06.2014 2 z 5

Nemám ráda andělsou literaturu,ale mám ráda paní Curley. Řekla jsem si,že to kvůli ní zkousnu. No, neublížilo mi to,ale nadšení se teda nekonalo. Příběh je plný nelogičností, romantická linka taky pokulhává, snad jen ten Jordan se dal snést. Po druhém dílu asi nesáhnu

Natyss
30.05.2014 2 z 5

Kniha mě upoutala svým přebalem, ale obsah mě zklamal. Očekávala jsem, že se autorka více vcítí do postav. Ty dělaly přesně to, co se od nich čeká. Příběh byl stroze napsán a postrádal akci. Děj byl velice průhledný....

Knihomolka Rů
10.05.2014 2 z 5

Pro mě hrozné zklamání. Než jsem tuhle.. eh, "skvělou knihu" dočetla, hodně jsem se zapotila. Takže takhle, hodně jsem se do toho nutila. Upřímně čekala jsem od toho docela dost. Vzhledem k tomu, že to měl být "skvěle napsaný román, který nikdy nezestárne". Pro mě obyčejná slátanina. Asi do poloviny se to ještě dalo snést, brala jsem to jako milý průměr, ale od části, kdy se Than začal vrhat po Ebony, se mi příšerně znechutil. To jeho zamilované chování, které se k jeho postavení naprosto nehodilo.. hrozné. A potom ještě samotná Ebony, která se do něj jak jinak také zamilovala dřív, než s ním vůbec poprvé promluvila. Achich ach, vskutku romantické! Obě tyto postavy mi vůbec nesedly. Jediné co mě přimělo knihu dočíst byl Jordan (který mi přišel docela roztomilý a sympatický, ačkoli ke konci se mi jeho chování trošku příčilo) a fakt, že nerada nechávám knihy nedočtené, ale další díl..? To už nikdy! Podobná témata už byla zpracována tolikrát a mnohem lépe. Jsem naštvaná a zklamaná. Pro mě naprostá ztráta času.
Takže, abych to shrnula.. Postavy.. to bez komentáře. Jediného Jordana jsem shledala pro mou mysl snesitelným. Příběh.. byl vcelku nudný. Mohlo to být lépe zpracované. Autorka mohla příběh více rozvinout, využít toho, jaký potenciál mohl mít, více propracovat dialogy. které mi přišli příliš strojené, některé nelogické reakce poupravit.. ovšem to neudělala. Tudíž pro mě je to slabší průměr. Nebýt toho, že je to taková neskutečná slaďárna.. rozhodně bych tuto knihu hodnotila lépe, ale v tuto chvíli mi je z takového množství klišé jen špatně.
Vzhledem k tomu, že tohle píšu chvíli po dočtení, moje reakce jsou možná přehnané, ale toto je pouze můj názor.
Co mohu hodnotit kladně je prvotní myšlenka příběhu a obálka. Je mi líto, že z toho autorka udělala jen další obyčejný román pro náctileté, kterých už tu bylo tolik i předtím.

australská literatura andělé

Marianne Curley