Auto z pralesa

Auto z pralesa https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/126042/auto-z-pralesa-126042.jpg 5 27 5

Běžíme bosi tou malou zelenou lesní cestičkou a schválně v lese zabloudíme a ztratíme se v něm a zůstaneme tam celý den. A schováme se pod strom a budeme tiše. Co se stane? Přijde maličké krásné zvířátko plšík lískový a bude se na nás zvědavě dívat velkýma černýma očima. Zeptáme se ho: Co děláš, malý plšíku? A on řekne: Rozhlížím se po světě! A my řekneme: Ale to máš tedy velkou práci, malý plšíku! A on řekne: Ano, mám ... ... celý text

Sitting-Bull
30.01.2024 5 z 5

Dočetla jsem tuto útlou knihu. Knihu, která má toho tolik co říci. Knihu, která vypráví mnoho příběhů a dává látku k mnoha zamyšlením. Hlubokým zamyšlením. Když jsem ji čítávala v dětství, moc se mi líbila, ale dávno jsem nevěděla, že je tak hluboká a tak moc mě znovu osloví i po více než 35 letech. A ta zvukomalebnost jejího jazyka. Kniha je horkým kandidátem na jednu z TOP10 za rok 2024, pokud není vůbec nejlepší a nezůstane jí úplné prvenství...

Chesterton
16.01.2024 5 z 5

[audiokniha]
Poslouchám a nahrávám si pro nejmladší vnučku (co jí 'moderní' rodiče uspávají :) kdyby časem nezabrala klasická pohádka z knihy, abych mohla doladit odpoledne nebo večer 'elektronickou babičkou' z mobilu :o)
Třeba půjde použít i pro "dobrovolnickou holčinku", co její mamina úplně čtení neovládá. Uvidíme. Tuze bych jí to přála!
Je to přesně tak, jak píše Alíša236 a Andrea x
Něžně, jemně, poeticky moudré . . . teplá deka z krásných slov, které vás ukolébají do pohody . . .
Jsem stejně uchvácená, zejména v podání Mileny Steinmasslové.
7/7

Alíša236
22.01.2021 5 z 5

To je taková nádhera. Ten výběr slov, jejich poskládání, žádné slovo není zbytečně, žádné nepřebývá a poselství úžasné, opravdové. Četla jsem dětem naprosto uchvácena a dětem se tedy také velmi líbilo.

bibi.r
29.11.2016 5 z 5

Jako vždy, nádherná poetika :).

Andrea x
11.12.2015 4 z 5

Kdo zná knihy Daisy Mrázkové určitě nebude zklamaný. Víte, že je vám dobře u ohně ale nevíte proč, přesně jako u čtení této knížky.

Daisy Mrázková
česká, 1923 - 2016