Úsměvy žen

Úsměvy žen https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/304932/bmid_usmevy-zen-1wk-304932.jpg 3 65 23

Aurélie série

Aurélie Bredinová je hezká, mladá kuchařka z Paříže. Před časem zdědila po otci restauraci „Le Temps des Cerises“ – Čas třešní. Když ji opustí přítel, přestává věřit v upřímnou lásku a bloudí smutně městem.Ačkoli vůbec nečte, náhodou se ocitne v knihkupectví a objeví knížku Úsměvy žen od Roberta Millera. Začte se do ní a od první stránky má pocit, že má s knihou překvapivě mnoho společného: hrdinka se Aurélii hodně podobá, nosí dokonce stejné šaty a v knize existuje i restaurace Čas třešní. Aurélii to tak překvapí, že nabyde dojmu, že tohle nemůže být náhoda, nýbrž osud, a zatouží po osobním setkání s autorem knihy…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Das Lächeln der Frauen , 2010

KatnissLavender
17.09.2016 3 z 5

Velmi čtivá a pohodová kniha na deštivá odpoledne. Děj celé knihy i její zakončení vám budou nejspíš jasné už po přečtení prvních kapitol, ale pokud nehledáte nic hlubokého a originálního a spokojíte se s příjemným, zamotaným, romantickým příběhem, je pro vás tato kniha to pravé...

ReziEngli
13.09.2016 4 z 5

Kniha se mi líbila, trochu mě mrzelo, že ten děj byl tak rychlý, možná by nebylo od věci to trochu natáhnout. Jinak děj moc pěkný, knihu jsem přečetla fakt rychle, a rozhodně ji doporučuji. Takové lehké zamilované čtení :)

Alex.Barunka
31.08.2016 3 z 5

Úsměvy žen nepatří k nejlepším dílům autora a Láska v Paříži si u mě stojí rozhodně lépe. Celý příběh utíkat strašně rychle a nebyl tu dán žádný prostor pro sblížení mezi našimi hrdiny. A pak vše najednou přeskočilo k lásce, z ničeho nic. Což je vlastně problém většiny knih tohoto autora. Okamžitá láska na první pohled, žádný vývoj vztahu.
Ani hlavní hrdinové v tomto směru nebyli zrovna ideální. Ona - velmi, ale opravdu velmi naivní. On - jako by mu vše připadalo jako hra, ale najednou je strašně zamilovaný.
Co se ale autorovi velice daří je vykreslení prostředí, které z knihy na čtenáře doslova dýchá. V několika větách se mu povedlo přenést pařížský vánoční čas ke mně do bytu.
Kolem a kolem se jedná o průměrnou romantiku, která se do letních měsíců skvěle hodí. A potěší nejednu romantickou duši.