Asterix a zlatý srp

Asterix a zlatý srp https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/526378/bmid_asterix-a-zlaty-srp-6554a66480857.jpg 5 207 19

Asterixova dobrodružství série

Komiks pro malé i velké čtenáře. Druidovi Panoramixovi se zlomí zlatý srp, se kterým sklízí suroviny potřebné k vaření kouzelných lektvarů. Je nezbytné sehnat nový srp, jinak by svoboda vesničky nesmiřitelných Galů mohla být ohrožena.

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , Egmont (ČR)

Le Serpe d´Or , 1962

Denny456
04.04.2024 4 z 5

Asterix se rozjíždí. Ještě pořád je krsba trochu jiná než jsme zvyklí dále, ale už se cizeluje. A scénář je klasicka. Paráda.

FirstDaw8ID
26.01.2022 5 z 5

Opravdu hodně povedený díl, spousta kvalitních vtípků, latiny tak akorát. Jediné co sráží zážitek je coloring a lettering (a navíc Trubadix je tu Samolibix), to však člověku nezabrání si užít Obelixe, který oddaně nese "malý dárek", velmi znuděného prefekta, pravidelné úniky ze žaláře a spoustu dalších malých, ale vychytaných vtípků (sporťák na silnici, loupežník na stromě...). Rozhodně mě tento díl nezklamal a rád se k němu ještě někdy vrátím.

Gordonlord
12.02.2021 5 z 5

Perfektní Asterix !

Knihu oceníte v dětství i ve stáří. Pro každé věkové kategorie zde autoři připravili spoustu lákadel a vhodných prostředků k pobavení.

Příběh je ve své podstatě dobře vymyšlená detektivka s dobrou pointou, i když zjednodušená pro rychlejší spád comicsu. Téměř v každém okénku je nějaký dobrý slovotvorný nápad, dialogy jsou nápadité, vtipné a je vidět, že si s tím autor vážně vyhrál.

Osobitost postav, nápadů, kresby a atmosféry je maximální a unikátní. Není zde prostor pro vatu ani slepá místa. Klasika comicsových dějin !

yaoiyuri
18.11.2020 4 z 5

*A na povoze*: Seš slepej, ty barbare!
*B na povoze v protějším pruhu*: Myslíš, že jsi Ben Hur, co?

Obelix dostává konečně více prostoru a já postupně zjišťuji, kolik je v těch komiksech vtipů, které mladší čtenáři nebo lidé bez patřičného kulturního rozhledu prostě nemůžou pochopit. Velmi se mi líbí i latinské promluvy Římanů, které tomu dodávají na "autentičnosti". Zápletka vtipná a téměř detektivní.

J.P.S.
22.08.2020 5 z 5

Další výborný Asterix, tentokrát příběh odehrává v Paříži (resp. tehdejší Lutécii) a okolí. Příběh o pátrání po překupnících se zlatými srpy, na jehož základě by se klidně dala postavit i zdařilá historická detektivka z prostředí římské Galie.

Worbitka89
09.06.2020 5 z 5

Tímto dílem vznikla moje komixová závislost na Asterixovi. Díky němu umím počítat a šetřit - spořila jsem si na něj už v dětstkých letech z odměn a narozenin....

KillHurt
26.03.2020 5 z 5

Asterix získává na obrátkách. Hledání zlatého srpu už je tím dobrodružství, na které jsem od Asterixe zvyklý. A hlavně Dostal Obelix dostatek prostoru.

Atlantis
24.02.2020 5 z 5

Asterix a zlatý srp je zajímavý díl Asterixových dobrodružství. Jde samozřejmě o dědečka v této sérii, a tak některé postavy vypadají lehce jinak (nebo dokonce úplně jinak - viz bard) nebo úplně chybí. Ale na druhou stranu je zde něco, co často u Asterixe nevidíte - téměř detektivní zápletka a opravdu celou dobu nevíte, co si o Obelixově bratranci myslet a kde jej hledat. Zajímavé, zábavné.

Kuža007
19.11.2018 5 z 5

Hned první díly Asterixe jsou pro mě nejlepší.

Khazara
31.01.2018 4 z 5

Můj první Asterix, který mě skvěle zatáhl do jeho komiksů.

Heisenberg
18.07.2017 5 z 5

Příběh až s detektivní atmosférou. Goscinny udělal dobře že do příběhů zapojil Obelixe, bez něj by to nebyla taková prča. Z těch jeho "válů" se fakt nemůžu nesmát.

fajka
29.04.2017 5 z 5

Hezká a srandovní kniha,moc se mi líbila.Dobrodružství jak hledají zlatý srp.Moc pěkné!

marta0912
13.11.2016 5 z 5

Asterix byla moje těžká závislost v dětství.

Legáček
16.07.2015 4 z 5

Dobrý, Obelix se tam choval jako,,,,,,mmmmmmmmmmmmm vlastně ani nevim.

Babouš
09.07.2015 5 z 5

Vynikající. Zaujme fakt, že Římané nejsou biti jako na běžícím pásu, ale že s nimi Asterix a Obelix vyjednávají, ba dokonce spolupracují (hlavně na konci).

Snovač
09.09.2014 5 z 5

Další úžasná smršť historických odkazů, narážek a vtípků. Setník: "Správně. Ať ty dva Galy zavřou do vězení. Soudit je budeme, až si vzpomeneme..." Asterix: "U Toutatise! Už toho začínám mít dost!!!" Setník: "TICHO, GALE!" Asterix: "CÍTÍM V KOSTECH, ŽE PORUŠÍM ŘÍMSKÝ MÍR!!!"

Avatar Aang
12.02.2014 5 z 5

Skvělé, první Asterix kterého jsem četl.

brčko-A
27.07.2013 5 z 5

bylo to hezký, ale některé díly jsou prostě lepší..

tyzik.cejka
29.03.2013 4 z 5

dobrý asterix ale jsou i lepší

francouzská literatura komiksy Asterix Obelix

Autoři knihy

René Goscinny
francouzská, 1926 - 1977
Albert Uderzo
francouzská, 1927 - 2020

Kniha Asterix a zlatý srp je v