Arnošti – Souborné vydání stripů z časopisu Nový Prostor 2013-2021

Arnošti – Souborné vydání stripů z časopisu Nový Prostor 2013-2021 https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/490204/bmid_arnosti-souborne-vydani-stripu-z-ca-Z4A-490204.jpg 4 10 10

Strip Arnošti, který vychází v časopise Nový Prostor již od roku 2013, vypráví příběhy dvou poťouchlých holubů.

Lenka4
06.10.2023 3 z 5

Vtipný mikrokomiks lépe vynikne samostatně uvedený v časopise. V celém hejnu je pak kvalita poměřována podle několika výstavních kousků, vedle nichž barva většiny bledne do odstínu holubí šedi.

bazyk21
22.04.2023 5 z 5

zajímavé a vtipné příběhy, svěží ilustrace

trudoš
05.09.2022 4 z 5

„Noční nebe vždycky svádí k úvahám nad vznešenými otázkami, Arnošte. Kdo jsme, odkud jsme přišli a kam jdeme… Když už tam budeme a jestli bychom radši nemohli jít někam jinam.“
Mám pro tvorbu brněnského umělce Tomáše Kučerovského slabost, ať už jde o malby či komiksy, takže jeho pravidelnou stripovou sérii jsem si nemohl nechat ujít – tedy od okamžiku, kdy jsem se dozvěděl o souborném vydání. A stálo to za to. Nejde sice o nijak třeskutý humor, který vás za každou cenu dostane do kolen, přesto autor umí zdárně rozesmát trefnou kritikou lidského chování a moderní společností vůbec. Málokdy se přitom opakuje, přičemž frekvence jednoho stripu za měsíc dává dostatek tvůrčí volnosti pro stále nové nápady. Občas se zabrousí do hájemství poetiky, jindy k sžíravé satiře nebo k maličko fekální komice a ta kombinace všeho dohromady funguje náramně. Pravdou ale je, že tematicky osloví komiks především české čtenáře a pak ty, co bydlí ve městech a mají s „okřídlenými krysami“ vlastní zkušenosti.

Hanka_Bohmova
06.06.2022 4 z 5

Jedna z těch impulsivních koupí, které se vyplatí. "Arnoštům" se podařilo nejen dobře pobavit, ale také infiltrovat naši rodinnou mluvu a myšlenkové světy. Velmi doporučuji :o)

stripy

2019  76%Propast