Aristokratka u královského dvora

Aristokratka u královského dvora https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/533988/bmid_aristokratka-u-kralovskeho-dvora-65ec4d9c47eea.jpg 4 1505 1505

Aristokratka série

Někdy je „super“ změnit vzduch, ale pozor na to, s kým ho cestou dýcháte! Pro zpěněnou modrou krev nemůže být život procházka růžovým sadem. Poté co se Mariina plánovaná svatba s Maxem ocitá v ohrožení a bláznivá matka Vivien se utápí v žalu kvůli tragédii lady Di, rozhodne se mladá aristokratka z Kostky navzdory výslovnému otcovu zákazu stvrdit účast rodiny na vernisáži jejich „Bordelu v kuchyni“. Sám zámecký pán totiž nikam jet nemíní – osobní poděkování nizozemské královny za vrácení Rembrandtova Portrétu služebné, který kdysi Holanďanům odcizili nacisté, ho kdovíjak nenadchlo. Do Haagu se tudíž vydává jen chrabrá výprava ve složení Marie, matka a „nějaká Tichá“, jak se vypečená „kurátorka“ panstvu představila. Podaří se trojici žen zachránit čest rodu před výkvětem skutečné aristokracie, neřkuli oslnit Její Veličenstvo Beatrix?... celý text

Galadwen
26.05.2024 3 z 5

Za mne trochu slabší díl, ale pořád jsem se docela bavila.

kamka1103
17.05.2024 5 z 5

Mírně praštění aristokraté Kostkové a jejich zaměstnanci . Výprava ženské části do Nizozemí ke královně, vtipné dialogy, groteskní situace.... Prostě stále stejné laskavě, milé a vtipné pokračování příběhu posledních aristokratů z pohledy 19ti leté Marie. Těším se na další díl.

uzivatel2668
07.05.2024 4 z 5

Poslední, snad a na rozdíl od předchozího Bočkova románu, povedený román o Marii Kostce z Kostky. Kniha přečtená jako oddechovka na jeden zátah, ne, že by se četla se slzami smíchu, jako v případě prvního románu, ale dějově povedené. Jen mě Bočkův styl přestává bavit. V každé druhé větě přirovnání... občas se vůbec nechytám a není to kniha, kde bych chtěla dohledávat informace, ocenila bych více děje.

Jeninas
27.04.2024 5 z 5

Pátý díl spravil příšerný dojem z dílu čtvrtého a vynahradil nevyužitý potenciál dílu druhého. Moc jsem se bavila a díky závěrečnému dilema začala ihned shánět pokračování!

bajulda
25.04.2024 3 z 5

Knižku jsem si brala do vlaku a čekala po předchozím díle hrůzu. Byla jsem mile překvapena. Žadná kniha roku to nebyla, ale ani uplný propadák. Splila účel a zkratila mi dlouho cestu.

Hani77
21.04.2024 5 z 5

Kniha splnila očekávání - pobavila. Představovala jsem si u čtení filmové postavy - a paní Tichou (Elišku Balzerovou) jsem viděla i slyšela opravdu živě. Už se těším na další (bohužel poslední) díl.

sachista
16.04.2024 4 z 5

Po přečtení Lesu v domě jsem potřeboval Aristokratku, přestože jsem byl u čtvrtého dílu hluboce zklamán. Zklamání pokračovalo i na začátku dílu pátého, avšak postupně se rozptýlilo a dokázal jsem se zasmát a pobavit, především díky hláškám paní Tiché a chování paní matky, největší fanynky princezny Diany. Závěr pátého dílu láká na šestku, kterou si brzy přečtu.

eltondo
21.03.2024 3 z 5

Opět vtipné a čtivé. Ale: nebavilo mě moc nakupování, matka (protože víceméně pořád mimo) a ani Mark . A chyběl mi Josef :)

zimka.r
21.03.2024 4 z 5

1. Aristokratka na koni, 2. Poslední aristokratka, 3. Aristokratka ve varu, 4. Aristokratka a vlna zločinnosti 5. Aristokratka u královského dvora.....moc pěkný! čte se to úplně samo a je to na chvilku.

kotoulek
07.02.2024 4 z 5

První půlka knihy patří opět k těm slabším a pak se to začíná trošičku víc rozjíždět, co se humoru a zajímavosti děje týče.
Nicméně každým dílem se potvrzuje, že mojí nejoblíbenější postavou je paní Tichá. To je tak specifická správně česká osoba, která nikdy nezklame a vždycky to nějak zabije. Její závěrečná hláška tohoto dílu mě rozesmála asi na 10 minut. Ta byla top.
Ač teda asi slabší z dílů, pořád skvělá oddychovka.

Susan94
06.02.2024 3 z 5

Upřímně mi už kniha moc vtipná nepřijde. Je tam pár vtipných momentů a to je vše. Kvituji to, že autor změnil prostředí a děj dalšího dílu se neodehrává na Kostce.

Ivka82
27.01.2024 4 z 5

Vtipná oddechovka. Smála jsem se možná trochu míň než u jiných dílů, ale i tak to bylo zábavné čtení.

jana1976
19.01.2024 5 z 5

Zase bomba!!! Řechtala jsem se od začátku do konce! Kde na to pan Boček chodí. Zajímalo by mě, zda je také tak vtipný v osobním životě.

Ronnie68
14.01.2024 4 z 5

Poslechnuto v podání Veroniky Khek Kubařové ... opět jsem se královsky bavila ... skvělá vtipná kniha ... která měla otevřený konec ... těším se na poslední díl...

LenkaAK
11.01.2024 5 z 5

Tak tohle byla zase pecka! Žádné trapné pasáže, příběh byl plný vtipu a opravdu jsem se u tohoto příběhu zrelaxovala. Za mě snad ještě lepší než první díl? No, nevím, musela bych si ho znovu přečíst. Paní Tichá tomu dodávala svými komentáři ten správný říz.

Bustedka
11.01.2024 4 z 5

Aristokratka a loupež mě nebavila (i když asi kvůli tomu, že jsem poslouchala jako audio), a tak se mi do tohohle dílu nechtělo. Nakonec jsem ale byla mile překvapená.

krevetka79
07.01.2024 5 z 5

Po delší době jsem se vrátila k Aristokratce.
Pátý díl má stále spád a osobitý humor.
Skvělá oddechová jednohubka, u které si smíchy namůžete bránici.
Jdu na poslední díl.

Dupity
04.01.2024 4 z 5

Za mě nejlepší díl. Pobavil jsem se.

Péťa86
02.12.2023 3 z 5

Fajn na oddech, do MHD nebo jen tak na uvolnění. Vtipné, svižné, dobře se čte.

JaneSnapeová
24.11.2023 2 z 5

Tak z tohohle dílu jsem lehce rozpačitá. Buď se mění autorův smysl pro humor, nebo ten můj se mění. Žádné výbuchy smíchu se pro tentokrát nekonaly. Škoda. Snad to zachrání poslední díl.