Poslední aristokratka

Poslední aristokratka
https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134832/bmid_posledni-aristokratka-uqy-134832.jpg 4 6311 6311

Aristokratka série

František Antonín hrabě Kostka z Kostky je potomek šlechtického rodu, žijící v New Yorku. Po pádu komunistického režimu se s americkou manželkou Vivien a dcerou Marií (III.) vrací do Čech, aby převzal rodové sídlo. Kromě zámku „zdědí“ hraběcí rodina i personál: zpátečnického kastelána, hypochondrického zahradníka a kuchařku, která si ráda cvakne a občas to přežene. Chudobný navrátilec, krkolomně navazující na slavný rodokmen, emigrantství, místní zemitost, zámek jako konkurenceschopná atrakce, kníže Schwarzenberg, zpěvačky Cher a Helenka Vondráčková, to jsou motivy, z nichž autor, profesí kastelán, upředl sérii panoptikálně komických situací. V deníku Marie III., posledního potomka rodu, nenajdete sex, násilí, vraždy ani hluboké myšlenky. Má jedinou ambici: pobavit čtenáře!... celý text

leonessa
05.06.2023 5 z 5

Velmi vtipná oddechová četba

Aligi
01.06.2023 5 z 5

Skvělá oddechová kniha - celá série se čte sama. Těším se na poslední díl.

ladyKaty
19.05.2023

(SPOILER) Přečetla jsem " celou sérii" během 3 dnů. Je to skvělá, oddechová a zábavná četba.
Uvítala bych další pokračování.

hanka1580
16.05.2023 4 z 5

Kniha u které se člověk opravdu zasměje, pokud jste viděli film, určitě si následně spojujete hrdiny z filmu k těm v knize. Ačkoli má příběh k realitě celkem daleko, kniha na dovolenku je ideální. Oddechové čtení, které neurazí, ale také úplně nenadchne. Ostatní díly jsem četla snad už jen ze zvědavosti.

stanislava9718
15.05.2023 2 z 5

No, kniha přečtená, moc příběhu nevěřím, ani těm, komickým situacím, například, obelstění aerolinek s převozem zemřelých příbuzných v Americe, do České republiky, uspokojila, ale nenadchla.

yellowbanna
11.05.2023 3 z 5

Poslouchali jsme s dětmi jako audioknihu a hlavně proto, že jsem znala film, který je docela fajn odpočinkovou komedií. Přestože vím, že čtenáři Poslední aristokratku milují, ve mně záchvaty bouřlivého smíchu nevyvolávala a po pár kapitolách mi přišla poněkud monotematická. Není každý den posvícení.

absa2611
08.05.2023 odpad!

Nemůžu si pomoci, ale horší brak jsem snad nikdy nečetla. Humor za každou cenu, takřka v každé větě...
Ne.
Nedočteno.

azeret92
24.04.2023 2 z 5

Na Poslední aristokratku jsem slyšela samou chválu, že se u ní člověk válí smíchy. Bohužel to neplatí u mě . U knížky jsem se nezasmála ani jednou ( ačkoli tam jsou pro někoho humorné scény). Mám ráda knížky, kde se člověk od srdce zasměje , ale toto mi připadalo že tam humor musí být za každou cenu, bylo to přehnané , místy až s prominutím trapné. Nedočetla jsem bohužel první díl a do dalších se pouštět ani nehodlám. Určitě knížky od pana Bočka své příznivce mají, ale můj šálek kávy to bohužel není.

martineknatasa
24.04.2023 5 z 5

Kniha mě velmi pobavila. Hned jsem začala číst další díl. Je čtivá a vtipná.

Dámaskloboukem
14.04.2023 4 z 5

Milé počteníčko, líčené formou deníku devatenáctileté slečny, která je vystihnuta dost autenticky. Autor používá bohatý jazyk a laskavý osvěžující humor k popisu životních strastí šlechtické rodiny.
Usmevnych situaci je v knize povícero. Já jsem se nejvíc smála u hladové hraběcí zabijačky.
Forma je skvělá, obsah mi připomíná široký vodní tok, který si teče od začátku do konce v podstatě pořad stejnou rychlostí, bez nějaké gradace nebo překvapení.
Na konci je autorův životopis, který začíná místem a datem narození, pak je uvedeno kým a kde byl pokřtěn a poté následuje výpis všech vzdělávacích institucí s uvedením jmen třídních učitelů nebo ředitelů zmíněných organizaci. Neobvykle, originální.

Kamčučák
08.04.2023 2 z 5

Snad první kniha, kdy jsem usoudila, že film je tedy o dost lepší. Kniha mě vůbec neoslovila, četla jsem jí i s odporem. To si raději přečtu znova Bridgertonovy. Psáno formou deníku, naivní hlavní hrdinka, co chce spasit Kostku. Spíše vhodné pro mladší ročníky.

MíšaS.
05.04.2023 4 z 5

Nebylo to špatné, celkem jsem se i nasmála. Není to žádná velká literatura, ale účel splnila a myslím, že by bylo škoda hodnotit jí jen jako průměr, takže dávám o jednu hvězdu navíc a jdu do knihovny pro další díly.

terkaa36
01.04.2023 5 z 5

viděla jsem nejdříve film. za mě jednoznačně kniha lepší, dokázala jsem se začíst do děje, zasmát, odpočinout si od zbytku světa. za mě skvělá kniha. je jiná než ostatní, a to zní dělá tím lepší. jednou se k ní vrátím a myslím, že budu litovat, že ji nečtu znovu poprvé...

ZuzanaZ83
27.03.2023 5 z 5

Osvěžující, neuvěřitelně vtipné.

Knihu jsem přečetla na doporučení kamarádky a rozhodně nelituju. Jsem všeobecně "tým thriller" a při zmínce o humorných knihách povětšinou skeptická, ale tohle bylo opravdu skvělé. A ano, tady jsem se fakt i smála nahlas.

Sérii už jsem pořídila kompletní a jednotlivé knihy budu číst jako předěly mezi mým žánrem.

Janizoun
24.03.2023 5 z 5

Už dlouho jsem se nezasmála u knihy jako u této. Přiznám se, že jsem vůbec netušila, že existuje i film, jak se zde píše a proto ho neznám, ale kniha mě úplně dostala. Vrátila jsem se do mládí, protože používané výrazy, které se v knize často objevují, používala má milovaná babička :-) U mě nyní kniha vede na prvních příčkách a pan Evžen Boček se nyní zařadil mezi mé oblíbené spisovatele. Moc se těším na další díly, které si hned musím opatřit :-)

martina.culik
23.03.2023 3 z 5

Četla jsem již před několika lety. V únoru jsem si poslechla jako četbu na pokračování čtenou Vendulou Fialovou.
Opět jsem se pobavila příhodami rodiny Kostků z Kostky. Humor mě ale neuchvátil tolik, abych uvažovala o četbě dalších dílů.

Angelika_SNS
16.03.2023 3 z 5

Příjemná kniha s lehkým humorem.

Evaho73
14.03.2023 5 z 5

Ale áno, pobavila som sa na niektorých bizarných scénach, ktoré sú v knihe opísané, lebo mi pripomenuli dobu tesne po nežnej revolúcii a aj správanie sa niektorých postáv kopíruje vtedajšiu spoločenskú realitu. Vtedy boli rôzní pseudopodnikatelia naozaj v kurze. S odstupom času to vyznieva smiešne a ja obdivujem autorovú iróniu a nadhľad, ktoré použil pre napísanie tejto vcelku vydarenej knihy.

claire.dinner
08.03.2023 5 z 5

Neskutečně čtivé, vtipné. Ráda koupím další díly:)

Corso
06.03.2023 4 z 5

Ja som sa pri pocuvani bavil. Idealne na dlhe vecery, nenarocne, vtipne. Kym film mi prisiel ako nieco co snad nikdy nemalo vzniknut, berie z knihy len co sa hodilo. Nieco mi vravelo, asi ukazky, ze kniha bude uplne ina. A ano, je to zabavne, pekne napisana humoristicka vec.
Aj by som sa viac rozpisal ale dnes sa mi tak nechce rozmyslat!! :)
Zasa mam nejake blbe obdobie a tato kniha mi pomohla dychat volnejsie.