Architekti kultury smrti

Architekti kultury smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/88_/88346/architekti-kultury-smrti-88346.jpg 3 9 5

Odborné a zároveň čtivé načrtnutí životních osudů a postojů dvaceti tří vlivných myslitelů přibližující jejich abnormální myšlení, s nimiž formovali současnou kulturu smrti. UCTÍVAČI VŮLE - Arthur Schopenhauer, Friedrich Nietzsche, Ayn Randová EUGENICI A EVOLUCIONISTÉ - Charles Darwin, Francis Galton, Ernst Haeckel SVĚTŠTÍ UTOPISTÉ - Karl Marx, Auguste Comte, Judith Jarvis Thomsonová ATEISTIČTÍ EXISTENCIALISTÉ - Jean-Paul Sartre, Simone de Beauvoirová, Elisabeth Badinterová VYZNAVAČI SLASTI - Sigmund Freud, Wilhelm Reich, Helen Gurley Brownová SEXUÁLNÍ INŽENÝŘI - Margaret Meadová, Alfred Kinsey, Margaret Sangerová, Clarence Gamble, Alan Guttmacher OBCHODNÍCI SE SMRTÍ - Derek Humphry, Jack Kevorkian, Peter Singer. Vydání první.... celý text

Literatura naučná Filozofie
Vydáno: , Res Claritatis

Architects of the Culture of Death , 2004

Disease
14.06.2019 1 z 5

Spíš taková "Katolická galerie nepohodlných". Napsáno samozřejmě tendenčně s vypíchnutím negativních a do celkového obrazu se hodících věcí.

eviku19
20.05.2019 odpad!

Poprekrucane fakty a katolicka propaganda...

Knoflík28
06.06.2017

Líbilo se mi, jak bylo cítit, že Galtena prostě nenávidí, ale zachoval si určitý odstup, takže i já jako student, co dělá prezentaci na poslední chvíli, jsem si mohla udělat názor

Erik77
07.05.2017 4 z 5

S tým Darwinom ako architektom kultúry smrti veľmi nesúhlasím. Ale ináč je to kniha kde sa dočítate veľa zaujímavych faktov.

Garik
07.04.2013 5 z 5

Často považujeme naše názory za samozrejmé a všeobecne platné pravdy. Mnohokrát ani nevieme, kde sa vzali a ako sme si ich osvojili. Nerozmýšľame nad tým, kde majú pôvod posolstvá, ktoré sú nám rôznymi kanálmi často nenápadne, vytrvalo a programovo podsúvané.
Sme napríklad neustále presviedčaní a utvrdzovaní v presvedčení, že mnohé z toho, čo nám ponúka dnešná hedonistická doba (napr. potraty, eutanázia, tolerancia všetkých možných druhov „inakosti“, atď.), je prirodzené, legitímne, zdravé, vedou potvrdené ako normálne, pokrokom ospravedlniteľné, spoločnosti prospešné a pre nás oslobodzujúce.
Táto kniha odhaľuje korene viacerých takýchto moderných názorov a filozofií, podstatným spôsobom ovplyvňujúcich našu dnešnú západnú kultúru, pričom nás zoznámi s ich tvorcami, obhajcami a šíriteľmi. Je to čítanie nielen veľmi poučné, ale aj mimoriadne zaujímavé!
Odporúčam!

filozofie filozofové

Autoři knihy

Benjamin Wiker
americká, 1960

Kniha Architekti kultury smrti je v