Apokryfy z éteru

Apokryfy z éteru https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74060/bmid_apokryfy-z-eteru-w9q-74060.png 4 36 6

Janizoun
15.10.2023 5 z 5

V této knize nalezneme přepis tří rozhlasových apokryfů.
První příběh se jmenuje "Noc a skála" a je o setkání prvního českého knížete Bořivoje s poustevníkem, původně kralevicem nejspíše kmene Charvátů, kdy děj se odehrává ve Svatém Janu pod Skalou, kde František Nepil prožil první roky svého života.
Druhý příběh se odehrává na sklonku 10. století a jmenuje se "Oldřiška". Příběh o cizoložné Vršovkyni, kdy zdrojem napsání této hry pana Nepila, byl záznam v Kosmově kronice.
A třetí příběh je operní, kdy hudbu složil hudební skladatel František Koníček a jmenuje se "O lotrech zubaté tety" a je to loupežnický příběh.
Výborné, milé čtení, které mohu jen doporučit.

Lac
26.03.2022 5 z 5

Lekranda á la Nepil :o)))

alibaba72
25.11.2021 5 z 5

František Nepil byl skvělý. Já jsem tak moc nasmál :-) Jdu vypátrat, jestli není někde nahrávka opery Lotři od zubaté tety.

Boogie007
11.10.2019 4 z 5

Pro mě čtení poněkud ztížené formou scénáře - divadelní hry - současně sledovat dialog a kdo to pronesl, pak jsem se od toho odbourala a jen se soustředila na obsah. A to už jsem si jen vychutnávala nepilovskou milou klasiku.

Vidlička
18.10.2017 4 z 5

Nepilovsky milé a chytré. Pro každého milovníka alternativní české historie :-).

Wendysek
21.01.2013 5 z 5

Úsměvné! :o)

humor divadelní hry

Kniha Apokryfy z éteru je v