Antiglobalista

Antiglobalista https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/384819/bmid_antiglobalista-nG8-384819.jpg 3 9 3

Monografia je frontálnym útokom na neoliberálny model globálneho kapitalizmu. Blaha ostro kritizuje globalizáciu, ktorá svetu prináša extrémnu nerovnosť, útlak a vojny. Odmieta amerikanizáciu, kritizuje nadvládu nadnárodných korporácií a spochybňuje liberálne ideológie. Ako alternatívu ponúka deglobalizáciu a návrat ku komunitárnym hodnotám klasickej socialistickej ľavice.... celý text

eddings
29.05.2023 1 z 5

Kniha plná teórií nezodpovedajúcich realite, jednostranne interpretovaných dejinných okamihov a narážok na autorovu úžasnú osobnosť.
Pre ekonóma skôr na smiech.

LordByron
10.04.2023 4 z 5

Inteligentne a vzdelane napísané. Akurát autorova politická kariéra tomu vôbec nezodpovedá.
S tým čo tu píše ale principiálne skôr súhlasím.
Je príznačné, že spomína, že Lenin vnímal nacionaliznus pozitívne - u Ukrajincov (ako národa potkáčaného Rusmi). Všetci vieme ako dnes Blaha pristuluje k Ukrajine a Rusku.
No a jeho,, ani xenofóbiu ani iba kuktúrby liberalizmus ale iba socialistickú cestu "áno s tým sa stotožňujem akurát sa toho on sám nedrží.

deirdre
23.04.2019 4 z 5

Veľmi dobre a zrozumiteľne napísaná kniha o tom, ako funguje globálny kapitalizmus, ako aj o histórii, východiskách, možnostiach, smerovaní a poslaní ľavice vo svete aj u nás. Aj keď nie som stúpencom marxistickej filozofie, nebolo pre mňa čítanie tejto knihy stratou času a mne osobne dosť pomohla k rozšíreniu obzorov. Odporúčam.